Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Przejście z G29 na Thrustmaster, jaki model kierownicy?

ZAKUPY setup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Vegeto

Vegeto

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Witam, posiadałem model G29 (aktualnie sprzedałem, został mi stelarz Wheel stand Pro delux v2), kierownica bardzo fajna ale strasznie irytowały mnie pedały w nienaturalnej pozycji oraz kiepskiej jakości skrzynia biegów.

Postanowiłem więc, że zakupię zestaw Thrustmaster T3PA Pro + skrzynia TH8A, wybór padł na te pedały gdyż mogę je jakby obrócić do naturalnej pozycji jak w samochodzie zwykłym.

Teraz pytanie, jaką kierownicę dobrać do tego zestawu? Jaki model jest najmniej awaryjny i najbardziej opłacalny? Cena w jakiej bym chciał się zmieścić za cały zestaw to ok 2tys

Nie jestem jakimś maniakiem wyścigów, raczej gram w ETS2 i czasami bardzo rzadko AC, PC2 itd po prostu chcę przejść półkę wyżej w sprzecie do rekreacyjnego grania.

Dziękuję za pomoc.

Użytkownik Vegeto edytował ten post 13 lipiec 2020 13:25

CPUi9 9900K + Corsair H100i v2 || MOBOZ390 AORUS PRO WIFI || RAMHyperX RGB 16 GB, 3200MHz || NVMeXPG SX8200 PRO 512GB || GPUGTX 1080TI ASUS STRIX || SSD: Crucial 256GB, ADATA 128GB || PSUCorsair RM750X || CaseCorsair Crystal 570X || KlawiaturaLanParty RGB || KierownicaLogitech G29 + Shifter + Wheel Stand Pro || LCDPanasonic TX-58EX700E || VROculus Rift S

RallyPL

RallyPL

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów

Skoro grasz tylko w ETS2 trzeba było dokupić tylko T3PA Pro + TH8A i miałbyś fajny zestaw. Abyś odczuł "przejście na wyższą półkę" o której piszesz musiałbyś kupić co najmniej T300RS. Ciężko będzie jednak skompletować cały nowy zestaw do 2000 zł bo już sama skrzynia i pedały, które sobie wybrałeś to koszt 1100 zł. Zostaje zatem TMX/T150.

AMD Ryzen 9 5950X | Asus STRIX X570-E | ZOTAC RTX 3080 Trinity | 64 GB Corsair Dominator Platinum | 4TB SSD Samsung M.2 | Phanteks Eclipse P600s 
Fanatec Podium DD1 | Heusinkveld Sim Pedals | Fanatec Shifter V1.5  | TSS Sparco MOD+ 
| Simetik K2 | Samsung Odyssey G9 

Vegeto

Vegeto

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Hej, dzięki za odpowiedź, kwota 2000 to tak orientacyjnie, więc z kierownicą T300RS by wyszło 2,5k. Liczę że znajdę dobrą promocję na te pedały i skrzynie, raz było za bodajże 800zł na morelach o ile mnie pamięć nie myli 1 sztuka na wyprzedaży xD T300RS to chyba takie minimum z minimum prawda?

Użytkownik Vegeto edytował ten post 14 lipiec 2020 12:18

CPUi9 9900K + Corsair H100i v2 || MOBOZ390 AORUS PRO WIFI || RAMHyperX RGB 16 GB, 3200MHz || NVMeXPG SX8200 PRO 512GB || GPUGTX 1080TI ASUS STRIX || SSD: Crucial 256GB, ADATA 128GB || PSUCorsair RM750X || CaseCorsair Crystal 570X || KlawiaturaLanParty RGB || KierownicaLogitech G29 + Shifter + Wheel Stand Pro || LCDPanasonic TX-58EX700E || VROculus Rift S

Kroll

Kroll

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów
Ja uważam żebys sobie poszukał takiego zestawu jak ja.
Bardzo często w weekend ( juz były takie 3 pod rząd) sa przeceny bazy tx Thrustmaster ( sa po 999 zł a normalnie koło 1300 zł). Do tego jakas obręcz ( i sam możesz wybrać jaka Ci będzie pasować ). I potem te pedały i skrzynia ( tu też bywają promocje w weekendy). Taki zestaw to około 2300 Cię wyjdzie ale sam wszystko sobie dobierasz ( inaczej zawsze coś będzie gorszej jakości ( albo obręcz albo pedały).

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Arczii

Arczii

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • PSN id:Arrczii
  • LokalizacjaWarszawa
Cześć ja jestem po takiej właśnie zmianie
Pełny zestaw g29 zamieniłem na
Thrustmaster t300 rs zamieniłem tylko kiere na sparco alcantara i powiem szczerze że przepasc techniczna nawet nie ma co porównywać!!!
Lepsze ,cichsze precyzyjniejsze
Więcej możliwości modyfikacji
Wymienialne koła kierownicy
Bez dwóch zdań lepsza kiera
Będziesz mega zadowolony ,mówi to z własnego doświadczenia

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY, setup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych