Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Kierownica dla początkującego (do 1000zł) - jaką wybrać?

ZAKUPY

33 odpowiedzi w tym temacie

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
Witam, jestem tu kompletnie nowy, zastanawiałem się ostatnio nad kupnem kierownicy do Project Cars czy Forzy, najpierw wybór padł na Logitech G29, lecz od znajomego usłyszałem o firmie Fanatec, więc mam teraz problem co wybrać. Budżet mam dość mocno ograniczony jak patrzę na ceny niektórych kierownic, wynosi on 1000 zł, oczywiście biorę pod uwagę używane zestawy, czy ktoś proszę może coś polecić na początek do takiej kwoty? Super byłoby jakby za ten 1000 zł mógłbym kupić kierownicę, pedały i drążek zmiany biegów.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

W tym budżecie masz tylko Logitecha, osobiście odradzam tą markę bo to odgrzewany kotlet od 10 lat w czasie gdy konkurencja poszła o kilometr dalej. Zwróć może uwagę chociaż na T150 PRO + TH8 chyba że grasz na PC to ograniczyć koszty możesz kupując shifter Logi z adapterem USB

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

W tym budżecie masz tylko Logitecha, osobiście odradzam tą markę bo to odgrzewany kotlet od 10 lat w czasie gdy konkurencja poszła o kilometr dalej. Zwróć może uwagę chociaż na T150 PRO + TH8 chyba że grasz na PC to ograniczyć koszty możesz kupując shifter Logi z adapterem USB

Możesz rozwinąć temat podpięcia shiftera od Logitecha? To by mnie interesowało. Jak podpięty jest shifter od Thrustmaster do kierownicy tej samej firmy a jak mogę podpiąć tego od Logi?

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Jeszcze zadam pytanie - jaka jest kolejna sensowna kierownica powyżej 1000 zł? I czy warto do niej dołożyć tych pieniędzy ponad budżet?

PrezesASR

PrezesASR

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

na morele maja teraz thrustmastera tmx pro z pedałami t3pa za 799, sam skorzystałem z obniżki ceny i myślę ze to dobra opcja na start, zostaje 200 zl na ewentualne wydatki na symulatory :)

19bart83

19bart83

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • STEAM ID:0:1:75958292
  • LokalizacjaWęgorzyno, Zachodniopomorskie
W tym budżecie nic lepszego jak t150/tmx nie ma. Jak ktoś się koniecznie upiera na trzeci pedał, to wersja PRO. Jak potrzebny shifter to można poszukać firmy SHH - droższy od Logitecha, ale tańszy od TM. Osobiście nie posiadam, ale gdzieś na YT jest nawet porównanie u jakiegoś simracera.

PC

Rig

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów
Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie jaka jest kolejna cenowo opłacalna kierownica po T150 Pro?

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

W tym budżecie nic lepszego jak t150/tmx nie ma. Jak ktoś się koniecznie upiera na trzeci pedał, to wersja PRO. Jak potrzebny shifter to można poszukać firmy SHH - droższy od Logitecha, ale tańszy od TM. Osobiście nie posiadam, ale gdzieś na YT jest nawet porównanie u jakiegoś simracera.

Dziękuję za odpowiedź, sprawdziłem sobie ich shiftery i z tego co widzę podpina się je bezpośrednio do komputera przez USB, tak?

19bart83

19bart83

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • STEAM ID:0:1:75958292
  • LokalizacjaWęgorzyno, Zachodniopomorskie

Dziękuję za odpowiedź, sprawdziłem sobie ich shiftery i z tego co widzę podpina się je bezpośrednio do komputera przez USB, tak?

Tak jak napisałem wcześniej - nie posiadam.

Użytkownik 19bart83 edytował ten post 04 wrzesień 2020 13:35

PC

Rig

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie jaka jest kolejna cenowo opłacalna kierownica po T150 Pro?

Widziałem gdzieś T300 z pedałami T3PA (wersja RS GT chyba) po 1499 bodajże, w promo na Euro, Media Expert.

To jest kolejny level i w sumie chyba jedyny produkt w tej kategorii cenowej.

Ew. TX, czyli to samo co T300 tylko w wersji PC/XBOX, zamiast PS4.

Użytkownik haefen edytował ten post 04 wrzesień 2020 14:50

PC

Rig

PrezesASR

PrezesASR

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

jak pisałem wcześniej skorzystałem z obniżki na TMX Pro w morele, i osobiście odradzam chyba zakup
podłączyłem ja w piątek wieczorem chwile protestowałem, w sobotę z 2-3 godzinki, a dzisiaj siadam podłączam, a tu TMX wpadł w calibration loop 
poczytałem ze ten typ tak ma i tylko wymiana wchodzi w grę, idzie na zwrot 14 dniowy, na pewno nie na wymianę, aż strach kupować od nich coś droższego typu t300, t500, bądź tx 

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

jak pisałem wcześniej skorzystałem z obniżki na TMX Pro w morele, i osobiście odradzam chyba zakup
podłączyłem ja w piątek wieczorem chwile protestowałem, w sobotę z 2-3 godzinki, a dzisiaj siadam podłączam, a tu TMX wpadł w calibration loop
poczytałem ze ten typ tak ma i tylko wymiana wchodzi w grę, idzie na zwrot 14 dniowy, na pewno nie na wymianę, aż strach kupować od nich coś droższego typu t300, t500, bądź tx

Zawsze można mieć nadzieję, że to jednak wadliwy egzemplarz i rzeczywiście wymienić, a jak się okaże, że znowu się tak stało to wtedy zwrot.
W takim razie są jeszcze jakieś sensowne kierownice do 1000 zł?

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Kupiłem TS-PC w oleole od thrusta i zero problemów od zakupu, czyli 3 miesięcy.

Do 1000zł, z sensownych kierownic, chyba wchodzi w grę tylko Logitech, T150 i TMX, ew. jakaś używka T300/TX.

PC

Rig

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Do 1000zł, z sensownych kierownic, chyba wchodzi w grę tylko Logitech, T150 i TMX, ew. jakaś używka T300/TX.

Któraś z poprzednich osób napisała, że Logitech nie jest dobrym wyborem, że to odgrzewany kotlet, Ty masz inne zdanie?

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Któraś z poprzednich osób napisała, że Logitech nie jest dobrym wyborem, że to odgrzewany kotlet, Ty masz inne zdanie?

Nigdy nie używałem Logitecha, po prostu napisałem, co można kupić za tę kasę.

Sam mam TS-PC od Thrusta od ponad 3 miesięcy i jestem zadowolony. Zero problemów do tej pory.

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych