Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Kierownica dla początkującego (do 1000zł) - jaką wybrać?

ZAKUPY

38 odpowiedzi w tym temacie

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Kupiłem TS-PC w oleole od thrusta i zero problemów od zakupu, czyli 3 miesięcy.

Do 1000zł, z sensownych kierownic, chyba wchodzi w grę tylko Logitech, T150 i TMX, ew. jakaś używka T300/TX.

Któraś z poprzednich osób napisała, że Logitech nie jest dobrym wyborem, że to odgrzewany kotlet, Ty masz inne zdanie?

Nigdy nie używałem Logitecha, po prostu napisałem, co można kupić za tę kasę.

Sam mam TS-PC od Thrusta od ponad 3 miesięcy i jestem zadowolony. Zero problemów do tej pory.

Niestety model który posiadasz jest mocno poza moim budżetem, a wolę na razie kupić coś tańszego, bo nie wiem czy mnie to na tyle zainteresuje by potem inwestować dalej w te hobby

Użytkownik Tommi edytował ten post 08 wrzesień 2020 14:58
Nie cytujemy posta, do którego bezpośrednio odpisujesz

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Różnica między T300 a logitech jest kolosalna. Sam przechodziłem z g27 na t300. No i trustmaster lepszy od g25/27/29 można już dostać nowe w granicach 1000 zł.

https://www.euro.com...wE&gclsrc=aw.ds

PC

Rig

Flickr

TurboFan

TurboFan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Miałem Thrustmaster TMX i osobiście odradzam, bo tak właśnie zniechęciłem się do sim racingu za drugim podejściem. Za pierwszym razem miałem (lata temu) Logitech DFGT i wtedy też się zniechęciłem. Teraz kupiłem (tydzień temu) T300 GT i według mnie jest wystarczająco dobrze- jak na początek. Na tyle dobrze, że załapałem bakcyla i nie mogę się oderwać o treningów.

Prawda jest taka, że w TMX: obręcz kierownicy jest lekko mówiąc zabawkowa (pół plastiku słabo spasowanego, za lekka i delikatna). Ale najgorsze są standardowe pedały (powinien być zakaz sprzedaży), bo te w zestawie to nawet nie zabawka tylko żenada. Natomiast sam FF i precyzja kierowania jest OK.

T300 GT też idealne nie jest bo obręcz posiada IMO trochę za małą średnicę, ale poza tym (w podobnej cenie) niczego lepszego nie znajdziesz. T300 powinien być na początek dobrym wyborem, bo przy zakupie czegoś tańszego możesz zrazić się do jeżdżenia=> u mnie tak było=> u Ciebie może być inaczej. 

Osobiście zostanę na dłużej (o ile wcześniej nie wysiądzie) przy T300 GT, a jak nauczę się dobrze jeździć to pomyślę aby za jakiś rok szarpnąć się na coś innego, a może wraz z wyjściem nowych konsol pojawią się też ciekawe opcje od Logitecha i Thrustmastera ? 

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 347 postów

@panmeek

Na giełdzie na forum kolega sprzedaje T300 z pedałami za 1090 zł.

Może podpytaj. ;)

PC

Rig

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

@panmeek

Na giełdzie na forum kolega sprzedaje T300 z pedałami za 1090 zł.
Może podpytaj. ;)

Dziękuję, zobaczę sobie

Użytkownik Tommi edytował ten post 10 wrzesień 2020 11:16
Nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz. Ostatni warning

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 347 postów

Teraz są nawet 2 oferty sprzedaży, 1090 i 1120, z tego co widzę.

Jeśli nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o stan, to wydaje się spoko.

PC

Rig

panmeek

panmeek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Miałem Thrustmaster TMX i osobiście odradzam, bo tak właśnie zniechęciłem się do sim racingu za drugim podejściem. Za pierwszym razem miałem (lata temu) Logitech DFGT i wtedy też się zniechęciłem. Teraz kupiłem (tydzień temu) T300 GT i według mnie jest wystarczająco dobrze- jak na początek. Na tyle dobrze, że załapałem bakcyla i nie mogę się oderwać o treningów.

Prawda jest taka, że w TMX: obręcz kierownicy jest lekko mówiąc zabawkowa (pół plastiku słabo spasowanego, za lekka i delikatna). Ale najgorsze są standardowe pedały (powinien być zakaz sprzedaży), bo te w zestawie to nawet nie zabawka tylko żenada. Natomiast sam FF i precyzja kierowania jest OK.
T300 GT też idealne nie jest bo obręcz posiada IMO trochę za małą średnicę, ale poza tym (w podobnej cenie) niczego lepszego nie znajdziesz. T300 powinien być na początek dobrym wyborem, bo przy zakupie czegoś tańszego możesz zrazić się do jeżdżenia=> u mnie tak było=> u Ciebie może być inaczej.

Osobiście zostanę na dłużej (o ile wcześniej nie wysiądzie) przy T300 GT, a jak nauczę się dobrze jeździć to pomyślę aby za jakiś rok szarpnąć się na coś innego, a może wraz z wyjściem nowych konsol pojawią się też ciekawe opcje od Logitecha i Thrustmastera ?

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Chad_MC

Chad_MC

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 108 postów
  • STEAM ID:chad_mc
  • Origin ID:Chad_MC1
  • LokalizacjaPOL

Również nie chciałem przekraczać 1000zł w kupnie nowej kierownicy, a poprzednio jeździłem na leciwym DFGT. Kupiłem już dłuższy czas temu Thrustmaster TMX PRO (trzy pedały) za ~700zł i jestem bardzo zadowolony. Kiera ładnie śmiga, nie ma się na co skarżyć i z czystym sumieniem polecam!

kazkyy

kazkyy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Discord:kazkyy#5595

Siemanko! 

Zastanawiam się nad kupnem kierownicy i czytając posty o awaryjnościach itp to raczej T300 nie wchodzi w grę. Mam pomysł, tyle że prosze Was o opinie - kupić baze tx lub t-gt, do tego używane jakieś koło ( najlepiej coś w stylu F1). Mam zamiar najpierw zacząć grać w F1 2020 a później dopiero Simrace ;). Co sądzicie o używkach takich baz t-gt/tx? Znalazłem oferte na olx, gość sprzedaje baze t-gt z obręczą karbonową F1 za 1200zł, posiada ją 2 lata bo gwarancja się już kończy i nic się z nią od nowości nie dzieje. Czytałem ogółem, że modele tgt i tx są bardzo wytrzymałe :). Do tego pedały dokupić ( w zupełności mi wystarczą dwa).

Co wy na to? ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Tak swoja drogą te posty o awariach T300 to z przed ilu lat czytałeś? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

kazkyy

kazkyy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Tak swoja drogą te posty o awariach T300 to z przed ilu lat czytałeś?

Szczerze, to nie zwróciłem uwagi na date. Jeśli się dużo zmieniło to wypowiedz się na temat T300. A co do mojego pomysłu o używanej tgt/tx to zły pomysł? Jeśli mam zapłacić za nowego t300 1300zl a za używke tyle samo tx/tgt?

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Nie widziałem od kilku lat postów o popsutych T300. Może nie wszystko czytałem ale uważam, że aktualne modele w sprzedaży są już pozbawione błędów lat dziecięcych. Co do używek to jak najbardziej jestem ok. Tyle aby były z pewnego źródła jak np. twój znajomy, który może ręczyć za jakość i stan produktu. Z rynku w ciemno bym nie kupił. Szkoda nerwów i kasy.

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

kazkyy

kazkyy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Nie widziałem od kilku lat postów o popsutych T300. Może nie wszystko czytałem ale uważam, że aktualne modele w sprzedaży są już pozbawione błędów lat dziecięcych. Co do używek to jak najbardziej jestem ok. Tyle aby były z pewnego źródła jak np. twój znajomy, który może ręczyć za jakość i stan produktu. Z rynku w ciemno bym nie kupił. Szkoda nerwów i kasy.

Tak sie składa że to o czym pisałem tg-t na sprzedaż jest z tego forum z działu giełdy, możesz rzucić okiem? Kolega z forum F33nixxs sprzedaje.

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Niestety nie znam wszystkich. Może skontaktuj się z nim na PW? Coś więcej podpowie? 

Rig

PC

kazkyy

kazkyy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Niestety nie znam wszystkich. Może skontaktuj się z nim na PW? Coś więcej podpowie?

Ok, dzięki ;) to będę sie rozglądał za tgt bez pedałów i dokupię najwyżej, albo t300 cały zestaw.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych