Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Kierownica dla początkującego (do 1000zł) - jaką wybrać?

ZAKUPY

38 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

mała uwaga - nie cytujemy postów na które odpowiadamy bezpośrednio w poście bo to bez sensu? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

POL-AK

POL-AK

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Obecnie T300 nie mają żadnych wad :) A co do małej średnicy obręczy GT,zawsze można kupić wersję Alcantara edition,tam jest świetne kółko :D

sh0ddy

sh0ddy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Discord:sh0ddy#8681
  • LokalizacjaBiałystok

Mnie się udało nabyć Thrustmastera T300RS GT w cenie 900 złotych w związku z wadą, mianowicie ma lekko obitą obudowę, poza tym uszkodzeniem jest sprawna i działa elegancko, pewnie kurier myślał że pancerna to sobie rzucał paczuszką ;). Kupiłem jako nową, z 24-miesięczną gwarancją. Polecam w razie czego obserwować ceny na allegro i innych sklepach, może uda ci się trafić perełkę z bardzo korzystną ceną.

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 347 postów

Obecnie T300 nie mają żadnych wad :) A co do małej średnicy obręczy GT,zawsze można kupić wersję Alcantara edition,tam jest świetne kółko :D

Powiem szczerze, że ma mieszane odczucia co do fajnych, dużych obręczy. :)

Z jednej strony dobrze się niby gra, wygodnie - mam TS-PC z obręczą Ferrari 488 (bodajże 32 cm średnicy) i było super.

Ostatnio kupiłem małego Open Wheel Addona (28cm), bo był w promo, to wziąłem na próbę, jako że jeżdżę w iRacing, głownie open wheel, GT i LMP.

Jestem w szoku, o ile mała średnica, niska waga i zredukowany wieniec poprawiają odczucia z force feedbacku.

Oczywiście wiem jak działa fizyka i czym jest moment obrotowy, itd., ale nie myślałem, że różnica będzie aż tak odczuwalna.

Użytkownik haefen edytował ten post 09 styczeń 2021 02:29

PC

Rig

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Miałem to samo, przesiadłem się kiedyś z alcantary 30cm na zwykłą 28cm z modelu TX i odczucia były lepsze, bo lżejsze koło. 

Użytkownik Prof.A.Talent edytował ten post 17 styczeń 2021 22:48

I7 2700K, GTX970, Thrustmaster f430 oraz 34" 21:9 2560x1080  :happy:

Kvmil

Kvmil

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Nigdy nie miałem żadnej kierownicy, ale od jakiegoś roku wciągnął mnie motorsport i chciałbym w końcu spróbować simracingu. Mam problem z wyborem kierownicy, szczególnie z logitechem, bo ktoś już tu pisał, że jest to stara technologia i to samo słyszałem od mojego znajomego ale z drugiej strony jak patrzałem na zestawienia do 1000zł to zawsze się tam ten logitech pojawia. Mój budżet to właśnie maksymalnie 1000zł, myślałem też o thrustmasterze t150, ale wygląda trochę jak zabawka, co będzie najlepsze do wejścia w simracing, przy okazji nie wydając dużo pieniędzy? Myślę, że mógłbym też pójść w stronę używanych kierownic.

FastJames

FastJames

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Tak, logitech to przestarzała konstrukcja (g25/g27to praktycznie to samo co g29, tylko więcej przycisków) bo jest na zębatkach a nie na pasku i jest stosunkowo głośna (jak by ktoś strzelał :happy: ) sam przesiadłem się z g29 (wcześniej jeszcze g27) na t300 i różnica owszem jest, ale złego słowa o logitechu bym nie powiedział, tym bardziej, że pedały od thrustmastera t3pa są conajmniej śmieszne i trzeba kupić t-lcm.  wg mnie te od logitecha są lepsze. Niestety nie mam porównania do t150.

Więc do 1000zł wybrał bym logitecha, używkę wyrwiesz za 750-800zł. Zostanie Ci jeszcze kasa na shifter (zabawkowy bo zabawkowy) ale możesz z niego za pare zł z alledrogo zrobić sekwencje albo ręczny ;)

Potem dozbierać trochę, sprzedać logitecha i kupić t300 + t-Lcm. 

Użytkownik FastJames edytował ten post 17 luty 2021 21:28

RIG: T300, ferrari alcantara + TMopen wheel + T-LCM

Kvmil

Kvmil

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
Trochę poprzeglądałem i jest dostępny t300 rs za 1150, byłbym w stanie go kupic. Co myślicie o tej kierownicy? Ewentualnie na promocji tez jest t300 rs gt za 1350, warto dopłacać do niego?

sh0ddy

sh0ddy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Discord:sh0ddy#8681
  • LokalizacjaBiałystok

Trochę poprzeglądałem i jest dostępny t300 rs za 1150, byłbym w stanie go kupic. Co myślicie o tej kierownicy? Ewentualnie na promocji tez jest t300 rs gt za 1350, warto dopłacać do niego?

Zdecydowanie warto, lepiej dać te 200-300 więcej i mieć coś znacznie lepszego i długotrwałego, pamiętaj tylko żeby mieć w niej stale włączone chłodzenie. Niektóre modele miały problem z nagrzewaniem

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych