Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

ACC Endurance Big Grid GT3/GT4 Kyalami - 20.09 godz. 20:00

online LIVE!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: ACC Endurance Big Grid GT3/GT4 (26 użytkowników oddało głos)

Samochodem jakiej klasy chciałbyś pojechać?

1. GT4 (13 głosów [50.00%])

Procent z głosów: 50.00%

2. GT3 (13 głosów [50.00%])

Procent z głosów: 50.00%

Czy weźmiesz udział w wyścigu?

1. Tak (25 głosów [96.15%])

Procent z głosów: 96.15%

2. Nie (1 głosów [3.85%])

Procent z głosów: 3.85%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1425 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Wyścig jest w niedzielę, LeMans jest do 15, zakładam, że nie każdy będzie siedział bite 24h tylko się prześpi w międzyczasie trochę, a jak nie to jeszcze kilka godzin do 19 jest. W preq nie trzeba walczyć do ostatniej chwili bo się wszyscy pomieścimy. Nie ma sensu przekładać, bo nigdy nie wystartujemy z ligą. Poza tym wszystko już jest ustalone łącznie z transmisją live. Multiklasa gwarantuje wrażenia bo po kilku(nastu) okrążeniach będzie dublowanie itd. Nie bądźcie miętkie ... i proszę tu nie robić dywersji ;)

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Wilq

Wilq

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • STEAM ID:M_ill Cut
  • LokalizacjaLublin

1. Pytanie natury wyprzedzanie/dublowanie w multiklasie ... czy to na wyprzedzającym klasy GT3 spoczywa odpowiedzialność za wyprzedzanie wolniejszego auta klasy GT4, czy jadąc samochodem GT4 mam specjalnie jakoś ustępować miejsca samochodowi klasy GT3? Pytam, bo jestem amatorem, a wolałbym wiedzieć, żeby nie było potem pretensji, że ktoś kogoś blokuje etc.

Intuicyjnie wydaje mi się, że to GT3 ma znaleźć sobie miejsce i moment na bezpieczne wyprzedzanie chociażby z powodu przeważających osiągów. Warto byłoby dodać taki punkt do regulaminu, żeby nie było potem niedomówień, bo jedyne co wyczytałem to bezpieczne wyprzedzanie, ale bez podziału na klasy.

2. Zużycie opon, paliwa i hamulców pozostaje default czy są jakieś zmiany z tym związane? Pytam bo nie wiem czy w ACC jest możliwość zmiany przez administratora wyścigu takich parametrów czy nie, a nie znalazłem nigdzie żadnej informacji.

Użytkownik M_ill Cut edytował ten post 19 wrzesień 2020 00:05

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

@M_ill Cut, ad. 1 - dublowanie spoczywa w rękach kierowców GT3. Ty w GT4 jedziesz swój wyścig i tyle :)

Ad. 2 - zużycia opon i hamulców nawet nie da się zmienić w ACC, jest zawsze ustawione tak samo.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Przy dublowaniu obowiązuje bodajże niebieska flaga więc auto dublowane robi miejsce szybszemu pojazdowi. Bo patrząc na powyższe to będzie armagedon jak kierowca auta GT4 nie będzie kontrolować swoich lusterek. 

PC

Rig

Flickr

jbk

jbk

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 67 postów

Tu autor filmu radzi aby GT4 trzymały linie przejazdu bo w ten sposób są najbardziej przewidywalne. GT3 mają taka przewagę w prędkości że bez problemu poradzą sobie przy wyprzedzaniu.

Ale najlepiej jakby odgórnie zostało to ustalone. Czy GT4 trzymają linię przejazdu czy ustępują miejsca np.: sygnalizując kierunkowskazem której strony będą się trzymały? 

PC

Rig

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Myślę, że trzymać powinny linię przejazdu aczkolwiek kontrolując w lusterkach to co się dzieje z tyłu i reagowanie na blue flag. Aby nie było sytuacji, że dwa, trzy auta GT4 walczą ze sobą zmieniając linię wyścigową blokując dodatkowo szybsze auta. Więc reasumując linia tak ale w momencie dublowania jak najbardziej ułatwić ten manewr. 

PC

Rig

Flickr

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1329 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe
Ad. 2 - zużycia opon i hamulców nawet nie da się zmienić w ACC, jest zawsze ustawione tak samo.

Na singlu można to sobie włączyć lub wyłączyć, pewnie stąd biorą się takie pytania. Online chyba zawsze jest włączone.

Przy dublowaniu obowiązuje bodajże niebieska flaga więc auto dublowane robi miejsce szybszemu pojazdowi. Bo patrząc na powyższe to będzie armagedon jak kierowca auta GT4 nie będzie kontrolować swoich lusterek. 

Zasady co do niebieskich flag bywają bardzo różne w różnych ligach... i w rzeczywistości. Jedne ligi nakładają obowiązek ustąpienia miejsca i ułatwienia dublowania, inne nakazują jechanie po swoje i to kierowca, który będzie dublował musi wykonać całą pracę (nawet w wyścigu jednoklasowym). W wyścigach wieloklasowych przyjęło się, że niebieska flaga to ostrzeżenie o zbliżającym się szybszym samochodzie, który będzie dublował. Jedziesz wtedy swoje, nie musisz zjeżdżać mu z drogi - co swoją drogą może być niebezpiecznym i niespodziewanym manewrem - nie utrudniasz wyprzedzania, gdy już jest na ogonie, bo swoją większą przyczepnością i prędkością i tak łatwo wyprzedzi, nawet w zakręcie.

Aby nie było sytuacji, że dwa, trzy auta GT4 walczą ze sobą zmieniając linię wyścigową blokując dodatkowo szybsze auta.

To jest cała magia wyścigów wieloklasowych - możesz mieć pecha i zostać przyblokowany. Nie masz prawa oczekiwać, że wolniejsze samochody innej klasy walczące o pozycje nagle ustąpią miejsce, rozjadą się na boki czy zwolnią, bo nadjeżdża ktoś szybszy. Mają pełne prawo do walki, trzymania swoich linii i pozycji, a szybszy samochód musi się na taką chwilę wstrzymać i poczekać na właściwy moment na bezpieczne zdublowanie takiego towarzystwa.

Ale, jak pisałem wyżej - podejście do niebieskich flag to często sprawa indywidualna danej ligii, a nawet osobnych sezonów w danej lidze.

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1425 postów
  • LokalizacjaKatowice

Na wyprzedzającym zawsze spoczywa odpowiedzialność za poprawne wykonanie manewru. Jeśli chodzi o niebieską flagę, to nie masz obowiązku ustępować miejsca pojazdowi innej klasy ale też nie powinieneś go blokować. Tak jak już zostało napisane - najlepiej jechać swoją optymalną linią wyścigową, wtedy jesteś najbardziej przewidywalny. Jeśli chodzi o pojazd tej samej klasy, to już powinieneś go przepuścić ale też w bezpieczny sposób, najlepiej na prostej odjąć gazu jeśli nie siedzi Ci na zderzaku, pojechać szeroko zakręt lub zjechać z linii optymalnej zaraz po wyjściu z zakrętu, wtedy jest dość jasny znak, że przepuszczasz. Żadnych gwałtownych zmian linii jazdy lub przepuszczania na siłę w zakrętach.

PC

Rig

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

Panowie dla mnie to proste ..wole w dobrym szanujacym sie towarzystwie nawet jezeli malym , pojechac  wyscig niz szarpac sie jak to ongis bywalo z chamstwem i buractwem ..jak wspomnial Fugazi wazne zeby liga wystartowala ... Natomiast jezeli komus  to koliduje z innymi sprawami przykro mi naprawde  ale nie piszcie w zwiazku z tym ze  trzeba przekladac  termin itd.A poza tym Kartagina powinna zostac zburzona..Milego weekendu wszystkim ;)

P.S

Pamietam jak  w ubieglym roku pierwsze wyscigi jezdziliismy nawet gridu pelnego nie bylo....tutaj tez sie rozbuja .. :)

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

Fugazi jedna mala uwaga  jezeli moge .. w opisie do  wyscigu zabraklo  informacji  czy pit jest obowiazkowy . :) Zakladam ze nikt nie  dojedzie na jednych oponach 1.5 h ale ... ;)

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

W regulaminie jest to podane. 

https://zapisy.simrace.pl/league/3

Załączone pliki

PC

Rig

Flickr

Wilq

Wilq

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • STEAM ID:M_ill Cut
  • LokalizacjaLublin
Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1329 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe

W regulaminie jest to podane. 

Tam chyba jest błąd - "Wymagana jest wymiana opon lub tankowanie przynajmniej jednego litra paliwa." - albo obowiązkowa jest tylko wymiana opon, albo obowiązkowe jest tylko tankowanie, albo obowiązkowe jest tankowanie i wymiana opon, albo obowiązkowe jest samo zatrzymanie się na pit stop bez obowiązku tankowania i wymiany opon. W ACC nie ma opcji "wymiana opon lub tankowanie".

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Jak nie dodasz paliwa to same opony zmieni. Czy w drugą stronę jest to możliwe? Tego nie wiem. Myślę, że regulamin trzeba byłoby sprecyzować. 

PC

Rig

Flickr

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1425 postów
  • LokalizacjaKatowice
Obowiązkowe jest odbycie jednego pit stopu. Łącznik lub to co innego niż albo, możesz zatankować lub zmienić opony czyli możesz zrobić jedną z tych rzeczy lub obie. Nie ma co się rozdrabniać, wiadomo o co chodzi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: online, LIVE!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych