Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

NVIDIA GeForce RTX 3080 3090 seria Ampere

79 odpowiedzi w tym temacie

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Jesteśmy już dwa dni po premierze, w sumie jeszcze zbieram szczękę z podłogi, bo nie sądziłem, że będzie tak dobrze. Co robi konkurencja...

Oficjalny reveal:

Pierwsze testy od niezależnych już są:

Teraz jestem ciekaw, czy tak samo jak my AMD zbiera szczęki z podłogi. Ciekawe, czy Big Navi okaże się jakkolwiek konkurencyjne przy tak agresywnej zagrywce od nVidii.

Tak czy inaczej - 3070 w cenie około 2.300 zł z performance'm na poziomie 2080 Ti (karta za ponad 5k zł), a 3080 o prawie dwukrotnie (1.7x / 1.8x) wyższych osiągach niż 2080, za 3.300 zł. Osobiście już wiem, że tę drugą kartę będę brał do nowego zestawu.

PS. Już widzę płacz osób, które niedawno zakupiły 2080/2080S/2080Ti xD

Rig

PC

Twitch: PB67

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź

dd8EmzXcUcXF44cdxGZDaLZa1JmhtIhX.png?wid

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

A ja bym poczekal do normalnych testow na grach .. to co   umieszcza Nvidia zawsze brzmi  wspaniale a potem sie okazuje ze jednak troche sie  rozni to co zapowiadali od   tego co  widac i czuc w realu.Pamietam jak seria 1xxx debiutowala i jakie byly zapowiedzi ..potem seria 2xxx ...rewolucja i wzrost o 100 % mial byc ... Wole wykazac sie pragmatyzmem i milo zaskoczyc ...
P.S.
Ktos we wczesniejszym poscie napisal  o cenie 2080 Ti 6 tys. zl. hm ... Kupilem prawie pol roku temu 2080 Ti  KFA2 za 1020 euro wtedy to bylo okolo 4200 zl ..wiec nie demonizujcie .. ;)

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów
Ja tam spokojnie czekam aż cena się stabilizuje i testy rzetelne wyjdą...może nawet wersje z więcej vram zobaczymy...

Ludzie 2080ti za 2.5k sprzedają bo idzie nowe...

Zaciskam zęby bo 1080ti wyświetla te 80-90 fpsów w triple więc nie ma tragedii...

Ale cały czas się waham...grafa czy DD... :-)

PC

Rig

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

No to wspolczuje tym co juz sprzedali :) za te 2.5 k ..

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów
Hehe...sam cisnę gościa o 2080ti aorus waterforce za 2.5k...nie muszę mieć wypasa A 30% mocy wpadnie i od razu blok wodny w komplecie...:-)

Użytkownik m@rcinpl edytował ten post 05 wrzesień 2020 16:35

PC

Rig

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Ja tam zostaje jeszcze przy 2070S. Czekam na 3070S, albo 3080S, bądź Ti. Jak na razie i tak ma tylko monitor 1440p 60 Hz, więc nic więcej nie potrzeba ;).

Zaczekam na premierę Zen3, wtedy zrobię kompleksowy update. 6700k jeszcze sobie radzi.

PC

Rig

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Ja mam obawy, że oprócz Founder's Edition, które znikną w mgnieniu oka, to takich cen, jakie podała nVidia, prędko nie zobaczymy.

Sprzedawcy mogą wycenić 30xx "odpowiednio", dopóki 20xx nie znikną z magazynów.

Obym się mylił.

Użytkownik haefen edytował ten post 05 wrzesień 2020 17:21

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Ja tam zostaje jeszcze przy 2070S. Czekam na 3070S, albo 3080S, bądź Ti. Jak na razie i tak ma tylko monitor 1440p 60 Hz, więc nic więcej nie potrzeba ;).

Zaczekam na premierę Zen3, wtedy zrobię kompleksowy update. 6700k jeszcze sobie radzi.

Z tego co czytalem w wypowiedziach przedstawicieli Nvidi  ma nie byc zadnych S kart ..3090 to odpowiednik 2080 Ti 3080 i 3070  to kolejno  polki nizej i ewentualnie planuja cos  bedacego odpowiednikiem 2060   standardowo mniej jednostek mniej RAMu itd. Ale jak to bywa w zyciu rynek moze wymusic na nich rozne kroki ... Pozyjemy zobaczymy
Polecam wam artykul z Benchmarka do ktorego link wrzuciilem powyzej ... jeszcze premiery kart nie bylo a Nvidia juz tlumaczy ze beda opoznienia w dostawach bo zapasow nie ma zadnych .. to sa jaja dopiero .. ;) A co do cen ..panowie te ceny ktore podalaa Nvidiia to ich wycena  FE ...rynek tymczasem rzadzi sie swoimi prawami ...na rynku jest od groma kart generacji 2xxx to co uwazacie ze Asus czy Msi czy Gigabyte strzeli sobie w stope wyceniajac  nowe karty  tak nisko ..? Stawiialbym raczej ze ceny  3xxx beda bardzo wysokie  za to obniza ceny 2xxx  a potem utrzymaja jeszcze przez pare miesiecy to po to zeby wyprzedac jak najwiecej 2xxx ..Ale to tylko moja  opinia ...niemniej oparta  na  faktach bo taki scenariusz  juz  byl kilka razy przy premierach nowych generacji kart graficznych ...

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów
No zobaczymy...o wersjach super też nikt nie wspominał na początku...

Przyznanie się teraz do wersji z więcej vram to strzał w kolano...A tak będzie można golić dalej...

PC

Rig

RallyPL

RallyPL

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów

Może i wersji super nie będzie, ale zobaczcie, że są już przecieki o wersjach karty 3070 Ti, która ma mieć na pokładzie, aż 16 GB.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

AMD Ryzen 9 3950X | Asus STRIX X570-E | Asus STRIX RTX 2080Ti | 32GB Corsair Dominator Platinum | 2TB SSD Samsung M.2 | Phanteks Eclipse P600s 
Fanatec V2.5 | Fanatec CSL Elite LC | Fanatec Shifter V1.5  | TSS Sparco MOD+ 
| Simetik K2 | Samsung 49RG90

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Panowie to proste jezeli te chipy maja rzeczywiscie taki potencjal i zostanie  to potwierdzone w testach to Nvidia  naprodukuje tych wersji kilkanascie to pewne ...beda sie roznily zegarami iloscia jednostek pamiecia RAM itd. itp. byle tylko dopasowac do  portfela klienta i sprzedac ...prawo rynku. Natomiast nie wierze ze dadza  to juz juz ...to tez prawo rynku ze beda chcieli najpierw sprzedac to co jest  wiec cena nowosci bedzie jak na nowosc przystalo ..i mysle ze referencyjnych modeli nie uswiadczymy  po pierwsze tak szybko po drugie tak tanio ... Ale czas pokaze ... :)

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Ja będę polował na 3080 day one, jeśli się uda.

Founder's Edition to nie jest referent, więc może będzie spoko, poza tym wygląda inaczej niż wszystko inne, co mi się akurat podoba. ;)

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 141 postów
  • STEAM ID:matzel4

Tylko ten dubel klatkarzu ma być RT, a nasze ścigałki go nie mają, tak więc tego... :D

i5-4570 3.2Ghz

GTX 2060

12Gb DDR3

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Tylko ten dubel klatkarzu ma być RT, a nasze ścigałki go nie mają, tak więc tego... :D

Patrząc po ilości rdzeni CUDA i to, z jaką częstotliwością będą pracowały oraz to, jak szybka pamięć będzie zamontowana (w 3080 i 3090), jestem w miarę spokojny o wydajność w rasteryzacji również.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych