Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

NVIDIA GeForce RTX 3080 3090 seria Ampere

79 odpowiedzi w tym temacie

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

To jest najlepsze ..NVIDIA znalazla rozwiazanie problemu z kartami wydali sterowniki  w ktorych taktowanie kart zostalo obnizone zeby crashy nie bylo .. No Bareja po prostu .. ;)

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 108 postów

To jest najlepsze ..NVIDIA znalazla rozwiazanie problemu z kartami wydali sterowniki  w ktorych taktowanie kart zostalo obnizone zeby crashy nie bylo .. No Bareja po prostu .. ;)

Nie oceniałbym tak jednoznacznie, biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy użytkownicy, którzy problemy mieli, ale dzięki sterownikom już nie mają, raportują wzrost wydajności.

Sterowniki chyba wyeliminowały nagłe spike'i taktowania.

Pytanie, jak wyglądają średnie zegary.

Liczę, że ktoś zrobi testy ogólnego wpływu nowych sterowników na wydajność.

Użytkownik haefen edytował ten post 29 wrzesień 2020 09:38

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Nowe sterowniki poprawiły wydajność, głównie od strony napięć, nie działają tak agresywnie, więc nie odbijają się od limiterów i trzymają równiej takty. Właśnie sam sprawdzałem i ogólnie wydajność jest LEPSZA, mimo że w OSD widać nieraz niższe częstotliwości czy napięcie.

Zaraz wstawie co zgrałem z ACC, tymczasem najlepsze wyniki Time Spy na NV 456.38 vs NV 456.55

Graphics score  19182 vs 19200

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Nawet soft raportuje wyższy boost o 20MHz, więc na pewno nie ma jakiegoś obniżania, NV to nie jest budka z lodami...

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 108 postów

19182 vs 19200

To jest 0.1%, czyli, wg mnie, tzw. margines błędu... 

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

I takie różnice są na sterach, ważne, że stabilnie i nie gorzej. Bez poprawek w biosie z danej karty no nie ma cudów żeby wyczarować nagle 2%.

Co dla jednego będzie w granicach błędu pomiaru, w rankingach przekłada się na pozycje. Mówie, teraz o prawdziwych maniakach scoringów, do których sam się raczej nie zaliczam  :tak: Ale co miałem to udowodniłem, bo wiem jak sprawdzić  :okok:  

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych