Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Pierwszy zestaw do ścigania

22 odpowiedzi w tym temacie

Gryzu

Gryzu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Siemka,

Gdy zaczęła zbliżać się premiera nowej generacji konsol postanowiłem, że to czas by kupić wraz z nią w końcu jakąś kierownicę by zacząć się ścigać i czerpać z tego 100% przyjemności. Jako nową konsolę raczej zdecyduje się na Xboxa. A z zestawem do ścigania mam mętlik w głowie, tak więc zacząłem przeglądać to forum i natknąłem się na pełno pomysłów co do zestawu jaki kupić. Jest tego tak dużo, że po prostu nie potrafię się już zdecydować. Dlatego proszę Was, bardziej doświadczonych w temacie o pomoc w nakierowaniu na odpowiedni zestaw dla początkującego za wirtualnymi sterami.

Na pewno chciałbym aby skrzynia biegów była jak w prawdziwym samochodzie, a nie tylko drążek przód-tył, pedały ze sprzęgłem, a co do samej kierownicy myślę o dwóch obręczach. Jedna klasyczne koło, a druga jak z bolidu F1. Budżetu jest ograniczony, więc super było by się zmieścić w około 6 tysiącach, chociaż wolę dołożyć kilka stów do lepszego zestawu, szczególnie że nowe konsole dopiero (albo już) w listopadzie.
Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi trochę pomóc i zainspirować.

TurboFan

TurboFan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Hej.

Też miałem chrapkę na konsole nowej generacji (Xbox), ale jeśli chcesz mieć wybór w grach (do jeżdżenia) i potem rywali do ścigania się to..... ja odradzam konsole. No bo nie oszukujmy się: dużo mniejsza biblioteka tytułów, mniejsze możliwości personalizacji ustawień i przede wszystkim duuużo mniejsza liczba graczy stricte do ścigania a przez to zdecydowanie mniej eventów organizowanych przez zewnętrzne zrzeszenia jak i te > w samej grze. Na nową Forzę nie ma co liczyć (pewnie i tak na padzie będzie wygodniej i lepsze czasy).

IMO do ścigania lepiej kupić PC-eta (ja tak zrobiłem). Jest tu świeży przykład na forum gdzie użytkownik podpytuje jaki komputer po PS4 właśnie do ścigania. 

Konsole nowej generacji (Xbox) będą jak na swoją cenę fajną platformą ale do grania w casualowe gry, a nie nastawione do ścigania się. Tak jak gry strategiczne to domena PC tak sim racing skupia się głównie wokół tej platformy. A szkoda.

Przemyśl sprawę: czego oczekujesz i potrzebujesz?

W budżecie, który zakładasz możesz sobie pozwolić np. na PC do 4000 złotych i kierownicę Thrustmaster T300 GT (3 pedały)+ obręcz F1 i coś tam dołożysz na skrzynię biegów. Chociaż moim zdaniem skrzynię możesz dokupić w późniejszym czasie jak zobaczysz czy w ogóle jest taka potrzeba (łopatki w obręczy też są OK). Zresztą komplikowanie i utrudnianie sobie (skrzynia biegów) życia na początku zabawy lepiej przeznaczyć na np. doskonalenie techniki jazdy.

Musisz wiedzieć, że to moja subiektywna opinia i zdanie na podstawie podobnych wątpliwości z przeszłości. Ty powinieneś (przede wszystkim) odpowiedzieć sobie na pytanie: na ile chcesz jeździć? PC> jeśli głównie interesuje Ciebie ściganie. Xbox> jeśli chcesz pośmigać tylko czasami, przy okazji- casualowo. 

Gryzu

Gryzu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
Właściwe też się zastanawiałem nad zakupem komputera zamiast konsoli, ale widziałem że zestawy np. Fanatec są kompatybilne dla np PC + Xbox, więc w przyszłości gdybym chciał sie przerzucić na PC to chyba nie było by problemu. A kupno komputera wiązało by sie z kolejnymi wydatkami jak monitor i moze jakiś fajny stelaż, dlatego bardziej przekonuje mnie konsola, a gdy odłożę znow trochę kasy to mając już jakiś w miarę dobrą bazę mógłbym wtedy przerzucić sie na inną platformę. Ale temat jeszcze jak najbardziej do przemyślenia. ;)

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Podoba mi się, co @TurboFan, napisał, rozsądne podejście. Jeśli planujesz

zacząć się ścigać i czerpać z tego 100% przyjemności

z nowym XBOXem, to pytanie w jaką grę? Do wyboru właściwie jest Forza Motorsport od zawsze tworzona pod pada, stare Assetto Corsa z bardzo skromnym online i całkowicie bez modów i najnowsze AC Competizione w 30 fps https://simrace.pl/f...-i-ps4/?p=79282

które zapewne dopiero na nowej konsoli zacznie należycie działać.

Dlatego zawsze jak ktoś planuje coś więcej niż zabawę przed TV, warto rozważyć PC jako platformę docelową.

Do konsoli i do PC podepniesz prawie wszystko od tanich Thrustów, przez Fanateca  po DD. W podanym budżecie jednak realnie myślę musisz się trzymać Thrusta TX, najlepiej uzupełnionego o pedały  Thrustmaster T-LCM nowe pedały Thrusta z loadcellem

Najtaniej z shifterem obsadzisz wszystko na WSP. Na początek spokojnie wystarczy i jak piszesz za jakiś czas dokupisz do tego kompa. 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Cukierski uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Gryzu

Gryzu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Cenie sobie Wasze rady więc sprawa platformy będzie jeszcze do przemyślenia, jak nie od razu pc, to będzie to pierwszy upgrade. ;)
A co do Thrustmastera TX, czy taki zestaw (+ do tego jeszcze obręcz f1) będzie git, czy coś jeszcze podmienić, dodać?

3wNGbLX.jpg

rauf

rauf

@Gryzu, pod XBOXa z opcją późniejszego podpięcia do PC jest to zestaw wzorcowy. Obręcz F1 nie jest ideałem, ale na początek bardzo fajna opcja i uzupełnienie R383. Nic bym tu nie dodawał, tylko uczył się ustawień, zrozumienia FFB i zbierał na kompa, żeby rozwinąć skrzydła za jakiś czas  :okok:

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Sama baza + kółko to 2300.

Za 2800 kupisz TS-XW (najlepsza i najmocniejsza baza Thrustmastera), z ceny której odzyskasz parę groszy, jak opchniesz pedały (za 200-300 powinny pójść), jeśli zdecydujesz się na T-LCM. W zestawie, wg opinii, jest bardzo dobra obręcz Sparco, tylko ani to formuła, ani klasyczne kółko, kwestia preferencji.

Nie wiem, czy rozważałeś taką opcję.

Użytkownik haefen edytował ten post 15 wrzesień 2020 09:52

rauf

rauf

Teraz w Poznaniu na pre testach nowej symulatorowni mieliśmy TS-PC/XW i w/g paru kolegów którzy sami jeżdżą na TX/T300 te 1-1,5Nm nie jest warte dopłaty. Na papierze jedno, w czuciu drugie. Dlatego jeśli już dokładać to do Fanateca raczej.

Rig

PC

Tommi

Tommi
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Zgadza się. Rożnica marginalna. 

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

Flickr

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Wszystko kwestia preferencji niestety.

Przeciętny konsument, który chce zacząć i kupić sprzęt, poza opiniami z internetu rzadko, niestety, mam możliwość sprawdzenia na żywo, a prawda jest taka, że jeśli nie ma się doświadczenia, to ciężko i tak zinterpretować to, co się poczuło. :P

Co do Fanateca, to też nie jest alfa i omega do końca, bo słyszałem np. ostatnio opinię bardzo dobrego sim racera (i trenera jazdy), że jemu np. bardziej odpowiada feeling i FFB Thrusta i lepsze ma odczucia (przynajmniej w iRacing), niż na Fanatecach.

Wracając do tematu TS-XW, to przy pchnięciu pedałów dopłata była by rzędu 200-300 zł względem TX + obręcz, ale dodatkowo TS-XW (oraz T-Gt i TS-PC) mają zewnętrzny zasilacz, mniej się grzeją, lepiej znoszą długie sesje (nie spada moc) i, w związku z powyższym, chyba są uważane za bardziej niezawodne i lepiej wykonane. 

rauf

rauf

Przeciętny konsument, który chce zacząć i kupić sprzęt, poza opiniami z internetu rzadko, niestety, mam możliwość sprawdzenia na żywo, a prawda jest taka, że jeśli nie ma się doświadczenia, to ciężko i tak zinterpretować to, co się poczuło.

Święta prawda. Niemniej, raczej powszechnie się zgadzamy, że TX/T300 to optymalny wybór na początek a do TS-PC/XW można dołożyć jeśli komuś się tamte obręcze podobają albo chce większej trwałości (bo są jednak solidniej wykonane, większe zasilacze itp).

łyszałem np. ostatnio opinię bardzo dobrego sim racera (i trenera jazdy), że jemu np. bardziej odpowiada feeling i FFB Thrusta i lepsze ma odczucia (przynajmniej w iRacing), niż na Fanatecach.

iRacing to jeszcze inna rozmowa, bo ma FFB z najwolniejszym próbkowaniem, nie raz mieliśmy o tym dyskusje na forum i na podstawie tej gry uważam wszelkie opinie są niewymierne co do kierownic. Więcej powiedzą bowiem o umiejętności ustawienia sprzętu i preferencjach co do FFB, niż realnie o sprzęcie. 

TS-XW, to przy pchnięciu pedałów dopłata była by rzędu 200-300 zł względem TX + obręcz

T300 Alcantara po 1300 na promkach latają, w kwietniu jeszcze regularnie po 1500 były, teraz 1780 wskoczyły. TSy najmniej coś koło 2400 chodzą, także różnica jest jednak trochę większa i tym bardziej mało uzasadniona.

Rig

PC

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Zgadzam się, ale kolega wspomina Xboxa, więc zakładam, że jedyne opcje to TX w zestawie, TX baza albo TS-XW.

A w promkach, w tym wypadku niestety, najczęściej T300 latają, czyli PC+PS4.

rauf

rauf

No niestety TX trzyma cenę, także masz racje z różnicą jeśli gadamy o XBOX.

W sumie to tego TXa mam do sprzedania, tylko nie mam się tym kiedy zająć  :ups:

Rig

PC

haefen

haefen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Stąd moja propozycja.

No i mimo, że wielu twierdzi, że różnica między TX i TS-XW (czyli ten sam przypadek co T300 vs TS-PC) nie jest bardzo duża, jeśli chodzi o czucie, to dla tych dodatkowych 1-2 niutków siły oraz ogólnie lepszej jakości całej konstrukcji, uważam, że, jeśli budżet nie jest jakiś bardzo sztywny, te 200-300 warto dopłacić.

Kwestią decydującą byłoby to, czy obręcz pasuje.

Użytkownik haefen edytował ten post 15 wrzesień 2020 12:19

rauf

rauf

@haefen, brzmi sensownie  :okok:  

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych