Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

AMATEURS CLUB ACC - ogólna dyskusja, uwagi, relacje, pytania

LIGA

60 odpowiedzi w tym temacie

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 542 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Łukasz chyba jakiś skrót znalazł ;) Jak widziałem czas Barta pomyślałem, no nieźle szybko.

Ale nie spodziewałem się że da się z tego urwać jeszcze .4s :)

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

Wybaczie  to nic osobistego ale musze zapytac ...czym w zalozeniu ma byc  AC ACC ?? Ma byc chyba szkola dla jezdzacych slabiej uczacych sie itd. itp. wiec co robi na przyklad Bart ( podkreslam nic osobistego) czy paru innych  w Lidze amatorskiej ? czlowiek ktory smiga najlepsze czasy w lidze mix grid ?? Moze wiec zamiast nazywac to liga dla amatorow nazwijcie to po prostu Liga GT4 ... Wydaje mi sie ze zwykla przyzwoitoscia byloby zeby osoby ktore   w Lidze na przyklad Mix Grid klasyfikuja sie w pierwszej dziesiatce czy pietnastce  daly szanse tym slabszym poscigac sie troche ... po prostu ...

Użytkownik Baron edytował ten post 24 październik 2020 09:19

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 977 postów
  • Discord:Bart#2955
  • STEAM ID:bartbanach
A może warto popatrzeć z innej perspektywy? Na simrace sa 2 ligi i co mam nie jeździć w jednej bo mam dac Ci się pościgać? Czym niby zabieram Ci możliwość ścigania? Jeżdżę w naszych ligach bo odpowiada mi czas i kultura jazdy wiec nie zamierzam rezygnować bo komus cos nie pasuje . Nic osobistego off course. Sama nazwa ligi to raczej historia i fakt wybrania wolniejszych autek. Ewentualnie można by pomyśleć na przykład top 10 z mix nie może brac udziału w quali? Bo jak wykluczysz top 10 to zostanie 5 osób w amatorkach..

Rig
PC

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 542 postów
Powiem tak. A od kogo maja sie uczyc amatorzy jak nie od lepszych od siebie? Amatorki w tym wydaniu wydaje mi się powinny oznaczać pewnego rodzaju wieksza wyrozumialosc dla nieobytych z simracingiem. Wiecej tłumaczenia jak jeździć i zrozumienia ze "nowym" nie zawsze wszystko wychodzi.
Barta traktuje tu jako wartość edukacyjną. Taki profesor
A jak by wytłumaczył "mlodym" jak to robi ze jedzie tak szybko... było by super

7tBY5I9.jpg

Rig

PC

Michał888

Michał888

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 125 postów
  • Discord:Michał888 #3664
  • STEAM ID:Michał888
  • LokalizacjaJaworze k/Bielska Białej

Polecam obejrzeć na YT dostępne filmy ze starej ligi amatorek jeszcze w AC szczególnie film z Monzy. Mistrzostwo!. 

W tych amatorkach chodzi o spotkania. Ściganie się w znanym gronie i w pełnej kulturze. Ja w nich udziału nie brałem ale widzę, że część ekipy nadal jeździ i pisanie Bartowi że nie może jechać bo jest za szybki to głupota. Tam też jeden gość zawsze dublował resztę (nie pamiętam nazwiska) i nikt go z ligi nie wyrzucał.  

Użytkownik Michał888 edytował ten post 24 październik 2020 10:55

jbk

jbk

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów
Mi jako początkującemu nie przeszkadzają znacznie szybsji w amatorskiej lidze. Pokazują ile jeszcze przede mną pracy aby dorównać do najlepszych. Można też w prekwalifikacjach podejrzeć tor jazdy, pracę gazem i hamulcem.
Jeżdzę w ACC od wiosny. Jeździłem wyścigi z botami ustawionymi na 88-90 procent. Dopiero przystąpienie do ligi Mix zmieniło moje podejście do jazdy. Zmieniłem formę treningów. Czasy na wszystkich torach do jakich się przygotowywałem aby wystartować do wyścugu poprawiłem o ponad dwie sekundy. Tempo wzrosło i bardziej się wyrównało. Popełniam jeszcze bardzo dużo błędów ale starty w ligach powoli to wyeliminują.
Początkującym jak najbardziej polecam starty, nie przerażajcie się czasami czołówki oni też kiedyś zaczynali i jeździli z tyłu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 977 postów
  • Discord:Bart#2955
  • STEAM ID:bartbanach

@Mav309 pochlebiasz mi dzieki ... az sie zaroumienilem normalnie  :blaga:   . Szybki nie szybki zawsze znajdzie sie szybszy na jakim poziome by sie nie jezdzilo. 
Jak sie jezdzi szybko? Trzebia miec dobry cheaty  :mrgreen:, a na serio to chyba kwestia treningu?

Rig
PC

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Tak jak powyżej. Amatorki Club to takie wyścigi gdzie nie wszyscy są kosmitami. W każdym wyścigu każdy jedzie własny race ale fajnie też jest pojechać w rywalizacji z kimś szybszym od siebie. To zawsze na plus jest. Do tego pełna profeska i kultura. Nawet taki amator jak ja może w tym śmiało pośmigać. 

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

Flickr

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 110 postów
  • STEAM ID:76561198032398251
  • Origin ID:KapitanUxy
  • Xbox Live:KapitanUxy
  • PSN id:KapitanUxy
  • LokalizacjaŁódź

Jako totalny Amator ;) Rozumiem punkt widzenia wszystkich i też na początku byłem zaskoczony że komuś pro chce się brać udział w lidze dla amatorów ;) Osobiście mi to nie przeszkadza a nawet plus bo mam punkt odniesienia (jako taki przynajmniej ;)) - jedyne co, to mam nadzieje, że bardziej doświadczeni koledzy biorą pod uwagę, że amatorzy mogą popełniać błędy niespotykane na wyższych poziomach wtajemniczenia :)

[MAINBOARD] MSI MPG Z390 Gaming Edge AC [GPU] MSI RTX 3070 Gaminig X Trio [CPU] i7-9700k [MEM] 2x8GB VIPER Gaming 4400MHz [SYS] Win10 [VR] HP Reverb G1 [LCD] 28' ASUS VP28UQG 4K, 60Hz, TN, 1ms + 45' TV PHILIPS 4K, 60Hz, HDR.

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

A może warto popatrzeć z innej perspektywy? Na simrace sa 2 ligi i co mam nie jeździć w jednej bo mam dac Ci się pościgać? Czym niby zabieram Ci możliwość ścigania? Jeżdżę w naszych ligach bo odpowiada mi czas i kultura jazdy wiec nie zamierzam rezygnować bo komus cos nie pasuje . Nic osobistego off course. Sama nazwa ligi to raczej historia i fakt wybrania wolniejszych autek. Ewentualnie można by pomyśleć na przykład top 10 z mix nie może brac udziału w quali? Bo jak wykluczysz top 10 to zostanie 5 osób w amatorkach..

Bart wymienilem Cie jako przyklad czlowieka ktory jest jednym z najlepszych w lidze ... to nie bylo nic osobistego w TY spinasz tylek jak dziewica orleanska ... Mnie nie musisz sie dac poscigac czy nie dac ... i nie bylo moiim zamiarem  zebys zrezygnowal bo mi cos nie pasuje ...Wiec nie sugeruj swoich przemyslen jako moje ...  Konkludujac moja dygresja dotyczyla  AC ACC jako takiej a nie Ciebie personalnie ale poniewaz smigasz najlepsze czasy uzylem  Ciebie tylko jako przykladu .. To tyle ..natomiast zdania nie zmienie .. AC ACC jezeli jest to  powinno byc liga dla tych wlasniie gorszych ... Prosze mii powiedziec czym rozni sie zdublowaniie przez Barta ( ciagle nic osobistego ) w lidze Mix Griid a w lidze AC ACC ... ?? i czego moze nauczyc innego w w/w ligach ??

Użytkownik Baron edytował ten post 24 październik 2020 18:04

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 542 postów

Tym się mix od am różni,ze w mixgridzie poleci na discordzie "Jak jedziesz! Gdzie masz oczy, nie widzisz flag? Zepsujesz mi wyscig!"

A w amatorkach bedzie "kolego masz niebieska flage więc uwazaj w zakrecie bo jade obok, a teraz odpusc na chwile na prostej to Cię wyprzdze, a jak nie wiesz jak puszczac na niebieskiej to ci na forum powiedza..."  :happy: 
Oczywiscie przejaskrawiam.

Ale w normalnej lidze czuc presje i walke o wynik. Ludzie sie zglaszaja za kraksy do sedziow i taki newbie to widzi i sobie mysli: "nie jade, bo innym zepsuje wyścig".
A teraz ma cykl gdzie nikt go nie pociśnie, jak nie powiem kogo za bledy początkującego...

Użytkownik Mav309 edytował ten post 24 październik 2020 18:51

7tBY5I9.jpg

Rig

PC

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 110 postów
  • STEAM ID:76561198032398251
  • Origin ID:KapitanUxy
  • Xbox Live:KapitanUxy
  • PSN id:KapitanUxy
  • LokalizacjaŁódź

A teraz ma cykl gdzie nikt go nie pociśnie, jak nie powiem kogo za bledy początkującego...

O to to! Szczególnie że jak się to czyta z boku to można odnieść wrażenie że jest ostra fixacja na ten temat. Tzn. wyścig nie jest ważny, ważne żeby być miłym ciepłym i jechać bezpiecznie a reszta to tam...tego ;)

[MAINBOARD] MSI MPG Z390 Gaming Edge AC [GPU] MSI RTX 3070 Gaminig X Trio [CPU] i7-9700k [MEM] 2x8GB VIPER Gaming 4400MHz [SYS] Win10 [VR] HP Reverb G1 [LCD] 28' ASUS VP28UQG 4K, 60Hz, TN, 1ms + 45' TV PHILIPS 4K, 60Hz, HDR.

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1405 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Tak jest. Liga Amateurs Club powstała z myślą o początkujących ale nie tylko dla nich. Udział lepszych zawodników niesie ze sobą pewną wartość dodaną. Zawsze można podpatrzeć jaką linią jedzie taki zawodnik, poprosić o wskazówki czy pomoc w setupie. Swego czasu niektórzy robili nagrania ze swoich best lapów i wrzucali na YT dla pozostałych, setupy też. Amateurs Club ma mieć luźniejszą atmosferę, co nie znaczy, że luźniejsze zasady czystej jazdy. Przez kilka dotychczasowych sezonów AC uczyliśmy kierowców różnych rzeczy, szło od tych samych aut i zablokowanych setupów, żeby wyrównać szanse, poprzez odwrócone gridy do drugiego wyścigu, po wyścigi z pit stopem aby nauczyć strategii i zachowania przy dublowaniu.

Nie wiem tylko jak rozwiązać sprawę ewentualnych nagród, bo fajnie jakby pucharki Amateurs Club trafiły faktycznie do amatorów ;)

PS. PreQ i zgłaszanie obecności do Misano zostało przedłużone do dnia wyścigu, do godziny 15:00. Nie będę nikogo dopisywał do listy więc zadbajcie o ilość okrążeń i obecność.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 542 postów
Kto jest amatorem?
To rozwiązanie akurat jest czesto stosowane w realu z debiutamtami - jest nim ten kto NIE brał udział w rywalizacji w poprzednim sezonie...
U nas można to uogólnic, ze ten kto nie bral w poprzednich sezonach w amatorkach moze aspirowac do pucharu

Użytkownik Mav309 edytował ten post 25 październik 2020 15:11

7tBY5I9.jpg

Rig

PC

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Albo debiut tego cyklu eventów, czyli mamy 5 wyścigów i wybieramy 5 debiutantów a następnie na koniec zmagań zliczamy pkt bądź głosowanie :) 

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

Flickr

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych