Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

AMATEURS CLUB ACC - ogólna dyskusja, uwagi, relacje, pytania

LIGA

Najlepsza odpowiedź LKRISS , 31 styczeń 2021 09:52

Nie jestem pewny czy wszyscy widzieli ale mamy taki szybki trailer pod ligę Amatorek jaki przygotował @PCR_Chrupe w ramach promocji i swojego jutrzejszego debiutu w roli komentatora razem z @rauf podczas 2 rundy aktualnego sezonu.

https://www.facebook...871026543055501

Przejdź do postu »

100 odpowiedzi w tym temacie

Patjx

Patjx

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów
  • STEAM ID:patjx

Dawaj Michał V-R ja też kiedyś zaczynałem a ile szkód narobiłem na początku ho ho. Ale z biegiem czasu nabrałem doświadczenia i jakoś teraz śmigam a jestem chyba najstarszym zawodnikiem w ligach i nie pękam. Więc łap za kierownice, przeczytaj regulamin i zapisuj się do amatorek. Pozdrawiam.

Michał V-R

Michał V-R

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów
  • Discord:Michał V-R#2585
  • STEAM ID:michalvet#76561198036500922
  • LokalizacjaWarszawa

no dobra , namówiliście mnie, spróbuje. Dzięki
Myślę, że stres będzie największą przeszkodą

Ps. można dawać własne skiny? Jak tak, ******** na tylną szybę zielony listek :-D

Użytkownik Tommi edytował ten post 24 kwiecień 2021 10:19

Michał888

Michał888

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 146 postów
  • Discord:Michał888 #3664
  • STEAM ID:Michał888
  • LokalizacjaJaworze k/Bielska Białej

Można dawać swoje skiny, ale będą widoczne tylko na relacji  :). Odezwij się do mnie na Doscordzie

Szamanpl

Szamanpl

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 32 postów
Ja też zaczynałem od ligii st pierwsze 2 wyścigi masakra, strach że komuś coś zrobię itp. przyszedł czas na inny wyścig i stwierdziłem ok nauczę się toru pokombinuje z setupem tor poznałem ale brakowało mi tempa i koncentracji przez co popełniłem kółka błędów. Stwierdziłem ok lambo st jest trudne odpuszczam zaczęłam jeździć gt3 i gt4 po tygodniu podjęłam decyzję o mixie w gt4. Wzięłem Porsche Cayman i zaczęłem trenować codzien po ok 1-2h na Zolder. Stwierdziłem ok wiem jak się zachować z ligi st na torze cisnę. Miałem w sumie 2 kontakty jeden z mojej winy bo warunki były na torze dość trudne. Później trenowałem na kaylami po minimum 2h dziennie w weekend spędziłem dobre 10h na torze. I w wyścigu już spokojnie podjęłem walkę z innymi zawodnikami. Nabrałem pewności siebie na spa wylądowałem na Pole position. Mimo że nie miałem tempa bardziej doświadczonych miałem wspaniała walkę z kilkoma kierowcami i 2 miejsce w wyścigu na serwerze semi. Najgorzej się przełamać. Moja rada kręcić kilka ile wejdzie, bawić się setupem ale stopniowo. Słuchać rad innych wbic na discorda gdzie można się zapytać o wszystko i nie bać się nawet najgłupszych pytań. Simrace.pl jest mega pod względem atmosfery i pomocy innym graczom. Można pogadać o wszystkim zawsze ktoś coś podpowie i cieszę się że tu trafiłem. A ty kolego Michale nie bój się najwyżej przeproś po wyścigu na spokojnie jak byś coś zrobił komuś. Najlepiej zacząć od amatorek.

Michał V-R

Michał V-R

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Już się zapisałem, zrobiłem kilka kółek, bez setupu na szybko wyszło 1:42. Na razie nauka toru i trochę gmerania w setupie, czasy równe, ale skandaliczne, ale się nie poddaję. GT4, jeszcze nie jeździłem, ten aston, prowadzi się, jak taczka. Jak poprawię się o jeszcze 3 sekundy, to będę zadowolony. Na razie 1:39 niskie, na sesjach jednoosobowych. Niestety nie mam czasu, by jeździć dwie godziny dziennie, trójka dzieci, robota 8-18. Ale staram się jeździć, najczęściej, jak mogę. No i podstawa, muszę dobre krzesło kupić, bo to moje, to na wszystkie strony się buja, nie jestem w stanie zająć stabilnej pozycji. Do zespawania riga zabieram się od ponad pół roku i znów brak czasu, ehhh...

Użytkownik Michał V-R edytował ten post 25 kwiecień 2021 22:09

Michał V-R

Michał V-R

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Można dawać swoje skiny, ale będą widoczne tylko na relacji  :). Odezwij się do mnie na Doscordzie

Dzięki, jak coś uda mi się zrobić, się odezwę :-D

Mar_Cem82

Mar_Cem82

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • STEAM ID:Mar_Cem82

Dzień dobry Wszystkim. Ciesze się niezmiernie że trafiłem na to forum.

Dopiero zaczynam w ACC i w ogóle w simracingu, jestem zielonym zupełnie leszczem ..

Czy znajdę w ACC jakieś Wasze serwery treningowe, gdzie można po prostu poćwiczyć z kulturą ? Nie mam doświadczenia w online w ogóle, więc wybaczcie lamerskie pytania. Nie wiem jak to jest zorganizowane, czego szukać za bardzo, jak szukać, czy trzeba filtrować jakieś opcje...

Zrobiłem wczoraj dołączenie do publicznego serwera multi, a tam kwali jeszcze normalnie, ale wyścig pełna rozpierducha, SA spadło natychmiast nie z mojej winy z 73 do 61... , zero zasad, demolka, destruction derby, tragedia, więc jeżdżenie tam chyba nie ma sensu.

Nie znalazłem na forum żadnego tematu z objaśnieniem dla totalnych leszczy jak to wszystko działa, (no chyba że był i mi umknął) więc uprzejmie proszę o jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam wszystkich

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1425 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Witamy na forum i w społeczności ;)

Nasze serwery treningowe znajdziecie wpisując w wyszukiwarkę serwerów w ACC frazę: simracepl

Nie ma tam cyklicznych wyścigów bo takie organizujemy co dwa tygodnie. Ale można spotkać innych kierowców i podpatrzeć jak jeżdżą.

Na początek, tak jak inni koledzy polecam Amateurs Club, stronę do zapisów, regulamin i hasło do serwera znajdziecie po zapisaniu się na stronie https://esport.simrace.pl

Nie przejmujcie się czasami w Preq, pomimo że to Amateurs Club to jeżdżą tam również doświadczeni kierowcy, a do tego czasy są uśredniane z 5 najlepszych okrążeń, co może spowodować, że Wasze czasy z początku będą mocno odstawać od reszty, bo nie jest łatwo początkującym wykręcić 5 równych okrążeń. Zapraszamy też na discorda gdzie można poczytać, podpytać i pojawiają się ogłoszenia związane z prowadzonymi przez nas ligami: https://discord.com/invite/7aR6mYN

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Mar_Cem82

Mar_Cem82

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • STEAM ID:Mar_Cem82

Dziękuję za odpowiedź.

Pytanie jeszcze jedno początkującego - pitstopy. Wiadomo, że w strefie serwisowej - oznakowanej na wjeździe i wyjeździe mamy ograniczenie do 50. Dojazdy i wyjazdy z alei mają różna długość. Nie za bardzo czaję kiedy i do jakiej prędkości należy zwolnić bezpośrednio już po zjeździe z toru, a jeszcze przed dojazdem linii/znaku ograniczenie 50 i tak samo po wyjeździe ze strefy 50, a przed wjazdem na tor. Gram teraz sobie z botami w godzinne wyścigi z pitstopem i przeważnie mnie wyprzedzają na zjeździe/wyjedzie z alei serwisowej. Kiedy jadę ich tempem dostaję dyskwalifikację za przekroczenie prędkośći w pitstopie. Czy na różnych poszczególnych torach, są różne ograniczenia co do prędkości w dojazdach/wyjazdach z pitstopu? jaką prędkością można jechać na tych odcinkach?

I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: po dojechaniu już na swoje stanowisko w pitstopie (prawidłowy wjazd w podświetlone miejsce) mam 2-3 sekundy czekania zanim wyłączy się silnik i samochód zostanie podniesiony. Czy tak ma być, bo tak już jest w grze to zrobione, czy jest to kwestia precyzji podjazdu, gdzie precyzyjniejszy podjazd dałby natychmiastowe wyłączenie silnika i podniesienie samochodu? Nie mówię tu o sytuacji, gdy przestrzeliłem stanowisko i muszę się cofnąć, tylko prawidłowo się ustawiłem w podświetlonym prostokącie.

Ogólnie, w całym zjeździe do pitstopu tracę pozycję/kilka przez wyżej wymienione rzeczy i nie jest to budujące. Może jakieś tutoriale są do pitstopów?

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1312 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe
Czy na różnych poszczególnych torach, są różne ograniczenia co do prędkości w dojazdach/wyjazdach z pitstopu? jaką prędkością można jechać na tych odcinkach?

W strefie między tablicami "50" obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Jeśli wjeżdżasz w nią z prędkością większą od 50 km/h albo wyjeżdżasz z większą - będzie kara za przekroczenie prędkości (uwaga: w kwalifikacjach czy treningach czułość systemu jest inna, niż podczas wyścigu i wybacza więcej). Do 50 km/h należy zwolnić przed znakiem "50" i linią, przy której jest. Pit limiter - automatycznie lub ręcznie - załącza się na pierwszym biegu, więc jeśli wpadamy na dwójce to też jest łatwo o błąd (choć jeśli dobrze kojarzę w niektórych samochodach GT4 działa na dwójce, ale mogę się mylić). Trzeba poćwiczyć i się pilnować.

I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: po dojechaniu już na swoje stanowisko w pitstopie (prawidłowy wjazd w podświetlone miejsce) mam 2-3 sekundy czekania zanim wyłączy się silnik i samochód zostanie podniesiony. Czy tak ma być, bo tak już jest w grze to zrobione, czy jest to kwestia precyzji podjazdu, gdzie precyzyjniejszy podjazd dałby natychmiastowe wyłączenie silnika i podniesienie samochodu?

Silnik najlepiej włączać i wyłączać ręcznie - automatyczne włączenie/wyłączenie zawsze powoduje stratę czasu, o której piszesz powyżej. To działanie prawidłowe i zamierzone.

Może jakieś tutoriale są do pitstopów?

piotrasgp

piotrasgp

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Discord:piotrasp#6876
  • STEAM ID:Piotrasgp
  • LokalizacjaWrocław

W zeszłym tygodniu pojechałem pierwszy wyścig w Amateurs Club na Oulton Park. Dopiero zaczynam, więc trochę się cykałem, ale już po wszystkim polecam każdemu kto jest wstanie spełnić warunki żeby wbić na prequali, w sensie medale i SA. Wystarczy starać się jechać czysto a jeśli zdarzy się jakiś wypadek to w najgorszym razie można dostać parę punktów karnych, ale to nic strasznego.

Przyznam, że nie spodziewałem się takich emocji, a przez to, że kilka rzeczy zamiast się dowiedzieć to sobie dopowiedziałem po kwalifikacjach było nawet nerwowo.

Konkretniej chodzi o to, że wydawało mi się, że będzie obowiązkowy pit stop i zastanawiałem się ile paliwa powinienem wlać. Koniec końców wlałem tyle żeby nie dotankowywać.

Zaczynam na 18 pozycji. Pierwsze zakręty przechodzę w miarę gładko niestety w pierwszej szykanie nie udaje mi się wyhamować, uderzam w samochód przede mną jak się później okaże będzie mnie to kosztować 12 punktów karnych. Instant Karma. We mnie uderza ten za mną i spadam na przedostatnią pozycję. Na drugim okrążeniu uderzam w ten sam samochód. Większość wyścigu jadę w okolicach 20 miejsca. Trochę atakuję więcej się bronię, kilka razy wypadam z toru, na 17 okrążeniu wycieczka poza tor przed nawrotem kończy sia na bandzie. Inżynier mówi, że mam Sever damage at the front, myślę sobie trudno, lepsze to niż Sever Acute Respiratory Syndrome. Jadę na pit stop, który trwa ponad minutę. Wyścig kończę ostatni ze stratą dwóch okrążeń do lidera.          

Wynik może nienajlepszy, ale pierwsze doświadczenie zebrane. 

Na koniec chciałbym tylko przeprosić Jarka Balika za to, że tak uparcie w niego uderzałem. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych