Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

DIY, TrueBrake mod czy używane T-LCM?

ZAKUPY setup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Wuciek

Wuciek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Witam wszystkich, aktualnie posiadam używane G27 razem z pedałami no i myślałem od pewnego czasu nad jakimś upgradem. Niestety jako biedny student cena ma dla mnie ogromną role i nie chce ładować wszystkich oszczędności w same pedały. Dlatego wychodzę z zapytaniem co by się najbardziej opłacało względem upgradeu pedałów? Na olx znalazłem takie DIY na leobodnar

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

, jest to coś w ogóle warte zachodu i pieniędzy? Czy może lepiej na ten czas kupić TrueBrake moda lub też wydać jakby z tego wszystkiego najwięcej na używane T-LCM? Dodam tylko, że mój setup opiera się na biurku i krześle.

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 613 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Te pedały które podałeś są wydrukowane w oparciu o wiotkie sprężyny i odbój z allegro za 5zł i śrubki z castoramy (na domiar złego wsadzone za długie). Połamią Ci się jak tylko zaczniesz je traktować poważnie. Chociaż widywałem wątki na zagranicznych forach gdzie ludzie na tym jeździli, ale jak długo? albo jak delikatnie?

Jeżeli już iść w DIY to porządne wycięte ze stali, których już tutaj powstało/powstaje kilka sztuk. Budżet może trochę większy ale jak dobrze i solidnie wykonasz, mogą śmiało stawać koło Heusinkveldów i się niczego nie wstydzić.

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

PC

Rig

Wuciek

Wuciek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Tak też właśnie myślałem, że trochę za dużo tam rzeczy z druku. Co do takich porządnych DIY wyciętych ze to pewnie na te chwilę mnie po prostu nie stać. Już nie mowiąc o szukaniu materiałów i kosztów związanych z błędami początkującego. Aczkolwiek jakieś tam zacięcie DIY mam, więc może kiedyś spróbuje moich sił. W takim razie ta opcja odpada. A jak z resztą?

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Są nowe T-LCM w cenie 799zł z przesyłką:

Albo nawet 769zł:

Opłaca się. Ja co prawda mam już HE Sprinty , ale kiedyś rozważałem ich zakup.

Użytkownik daemon edytował ten post 30 październik 2020 14:10

MichalB

MichalB

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • STEAM ID:zx_spectrum_1977
  • LokalizacjaOlkusz

Tylko bez takich !!!Pedały są stalowe.Zrobiłem parę poprawek i mogę zrobić odlewy zamiast wydruku.Doświadczenie w projektowaniu mam bo nie takie żeczy projektowałem.

Sama płyta Leo bod to wydatek 200 zł nie mówiąc o reszcie.Wystające śruby zostały przez przypadek.

Jak na razie wszyscy są zadowoleni.Poza tym jest wolne miejsce na ręczny i button box 12 .Znajdz mi w tej cenie coś wartego uwagi.

www.thermplast.pl

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 613 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

No doooobra, gdyby to była konstrukcja dla siebie to bym siedział cicho, ale ze względu na to że projekt jest komercyjny to się wypowiem.

Skoro jesteś projektantem tych pedałów, to bez urazy,  do projektu dorzuć sobie jakieś symboliczne podkładki pod nakrętki, bo brakuje ich zwłaszcza na łączeniu teownika z ramieniem dźwigni pedałów. Krótsze śruby w tym miejscu tez się by przydały bo wystające 2cm wyglądają jak wsadzone na szybko jakby innych pod ręką nie było...

Miękkie sprężyny modelarskie pod gazem i sprzęgłem nadają się jedynie do delikatnej jazdy, może na boso. Tak samo ta belka LC (na oko 10-20kg).

Ramiona i ich osadzenie faktycznie są metalowe - tu zwracam honor - na szybko na telefonie jak zobaczyłem te śruby, wiotkie sprężynki, słabiutką belkę LC z odbojem, to pomyślałem, że ktoś wystawia jakiś wydruk z thingiverse.

Od początku miałeś opis "całe metalowe" ?

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

PC

Rig

DAK

DAK

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów
  • STEAM ID:dawid_kus
  • LokalizacjaOlkusz

Na olx znalazłem takie DIY na leobodnar

, jest to coś w ogóle warte zachodu i pieniędzy? Czy może lepiej na ten czas kupić TrueBrake moda lub też wydać jakby z tego wszystkiego najwięcej na używane T-LCM? Dodam tylko, że mój setup opiera się na biurku i krześle.

Kupiłem te konstrukcje od Michała, i jak na razie jestem zadowolony, szczególnie z hamulca. Robi mega robotę.  Nie wiem jak będzie z wytrzymałością bo używam dopiero parę miesięcy.

Nawet gdyby się coś działo, to oddaje Michałowi do naprawy. Nie ma u niego z tym problemu.

MichalB

MichalB

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • STEAM ID:zx_spectrum_1977
  • LokalizacjaOlkusz

Robię to tylko hobbystycznie ,Są dalekie od mojego ideału .Belka 20 kg wystaczy w zupełniści.Wszystko zależy od siły przełożenia.Już teraz robię parę poprawek(jak znajdę czas).Cena pedałów to tylko same części i nic poza tym.Gdyby dołożyć dobre siłowniki to +200 do ceny.Odlewy +100 .I tak dalej.

Pozdrawiam  majsterkowiczów.

www.thermplast.pl

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY, setup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych