Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Ustawienia widoku FOV w AC COMPETIZIONE

- - - - -

19 odpowiedzi w tym temacie

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1927 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth

https://simrace.pl/f...e-36#entry80754

Ha... przynajmniej mam taki sam monitor jak w tym symulatorze... :), nie wiem ale FOV ewidentnie do bani, kierowca jest zbyt daleko od wirtualnej przedniej szyby, prawie jakby kierował z tylnego siedzenia, chłopaki z Astona chyba muszą się trochę podszkolić. Trzeba im wysłać link do kalkulatora FOV... lol.

Użytkownik rauf edytował ten post 04 listopad 2020 23:18
wątek wydzielony z dyskusji o rozwoju ACC

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with Kollmorgen AKM53G motor with Hengstler AD58 encoder, powered by Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor
PC - still under construction

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Co więcej kalkulator wbudowany w ACC (podajesz rozmiar monitora i odległość od niego) naprawdę robi już robotę i niewiele trzeba zmieniać...

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

PC

Rig

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • STEAM ID:matzel4

Co więcej kalkulator wbudowany w ACC (podajesz rozmiar monitora i odległość od niego) naprawdę robi już robotę i niewiele trzeba zmieniać...

Jak się do niego dostać? Nigdy go nie zauważyłem. 

Jest jakaś szansa, że ACC będzie korzystało z więcej niż 4 rdzeni ;)

i5-4570 3.2Ghz

GTX 2060

12Gb DDR3

bamse

bamse

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
Podbijam pytanie. Jak włączyć kalkulator FOV w ACC?

PC:  CPU: Ryzen 5 1600AF @3800MHz  |  MB: ASRock B450 Pro4  |  GPU: MSI Gaming X GTX 1070  |  RAM: Patriot Viper Steel 3200MHz 2x8 GB  |  PSU: SilentiumPC Vero L3 700W 80+ Bronze  |  SSD: AData SX6000  |  COOLER: Fera3 1224  |  HEADSET: n/a  |  LCD: 34" 34UM59-p Ultrawide  RIG:  WHEEL: -  |  SEATS: -  |  RIG: in progress: -

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów

Ok, mój błąd - kalkulator jest dostępny w View Settings jak masz trzy monitory :(

7tBY5I9.jpg

PC

Rig

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
  • STEAM ID:76561198032398251
  • Origin ID:KapitanUxy
  • Xbox Live:KapitanUxy
  • PSN id:KapitanUxy
  • LokalizacjaŁódź

Ok, mój błąd - kalkulator jest dostępny w View Settings jak masz trzy monitory :(

Szybkie pytanie bo nie wiem jak żyć - jakiej wielkości muszą być monitory w ACC żeby było widać na triplu oba boczna lusterka? To jest w ogóle możliwe? Ma sens? Powiedzmy, że środkowy monitor mam ok 80 cm od głowy ;)

[MAINBOARD] MSI MPG Z390 Gaming Edge AC [GPU] MSI RTX 3070 Gaminig X Trio [CPU] i7-9700k [MEM] 2x8GB VIPER Gaming 4400MHz [SYS] Win10 [VR] HP Reverb G1 [LCD] 28' ASUS VP28UQG 4K, 60Hz, TN, 1ms + 45' TV PHILIPS 4K, 60Hz, HDR.

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Ja wam dam spamerzy.   :rozga:

Dyskusja przeniesiona do osobnego wątka

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
=Pedro= uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów

Szybkie pytanie bo nie wiem jak żyć - jakiej wielkości muszą być monitory w ACC żeby było widać na triplu oba boczna lusterka? To jest w ogóle możliwe? Ma sens? Powiedzmy, że środkowy monitor mam ok 80 cm od głowy ;)

Tu nie chodzi o rozmiar monitorów w triplu tylko o kat pod jakimi one są ustawione - gra Cię pyta pod jakim kątem masz ustawione względem siebie monitory. Dla idealnego FOVa powinieneś podać kąt który masz realnie w swoim rigu - jak masz mały np. 15* to możliwe, że nie zobaczysz np. prawego lusterka...

ALE, te kąty maja wpływ głównie na FOV bocznych monitorów, a nie ruszają FOV środkowego (ten jest liczony z szerokości monitora i odległości od wzroku), więc zmieniaj sobie kąt ustawienia monitorów tak, by zobaczyć w bocznych to co chcesz zachowując w miarę realny widok.

Dla porównania ja mam realne katy w okolicach 55* a jeżdżę na 70* i w bocznym prawym monitorze widzę prawie połowę drzwi, jednocześnie część  monitora pokazującego przednią szybę + prawy słupek nie zakrzywia znacząco przestrzeni.

7tBY5I9.jpg

PC

Rig

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaŁódź
Pytanko szybkie bo powoli wymiękam ;) Generalnie staram się grac na VRze ale czasem dla chillu odpalam całość na pojedynczym TV. TV ma 43 cale w klasycznym formacie 16:9. Testuje sobie różne pozycje i pytanko, czy im bliżej TV tym lepiej? Wyszedlem z założenia ze tak (bo wiekszy FOV) ale zaczynam wątpić. Materiały w sieci są w cały świat.

[MAINBOARD] MSI MPG Z390 Gaming Edge AC [GPU] MSI RTX 3070 Gaminig X Trio [CPU] i7-9700k [MEM] 2x8GB VIPER Gaming 4400MHz [SYS] Win10 [VR] HP Reverb G1 [LCD] 28' ASUS VP28UQG 4K, 60Hz, TN, 1ms + 45' TV PHILIPS 4K, 60Hz, HDR.

rauf

rauf

Nie podałeś jak daleko jest panel od oczu a od tego wszystko zależy.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaŁódź
W tej chwili 65 cm, ale mogę mieć 55.

rauf

rauf

Czyli blisko, bo czasem TV na ścianie i ludzie siadają 3m dalej to się nie da grać inaczej niż w konsolowym stylu.

No to w czym problem, ustawiasz jak na monitorze, podobny FOV regulujesz z menu już w aucie. Może walnij ss swoich ustawień poglądowo.

Rig

PC

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaŁódź

Czyli problem w niczym - byłem ciekaw czy nie może być zbyt blisko - jak się patrzy na RIGi w sieci to wszyscy mają te monitory (często znacznie mniejsze) daleko za bazą kierownicy

BTW ostatnio na Instagram Jardier wrzucił swój setup i patrząc po jego wynikach trzeba przyznać, że albo się talent ma, albo nie ;)

Załączony plik  Screenshot_20201128-152547_Instagram.jpg   93,88 KB   14 Ilość pobrań

Korzystam z tego cuda:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Przestawiłem TV, mam teraz 56 cm odległość - kalkulator daje mi 51 stopni FOV i...zawsze mam wrażenie że siedzę z twarzą w "szybie", no ale może to kwestia przyzwyczajenia z VRu gdzie jednak są inne odległości, a auta mają naturalny rozmiar (na płasko wszystko wydaje się takie małe ;)).

Pytanie uzupełniające, jak jest z wysokością? Pomijam własną wygodę jest jakiś standard? Celujemy wzrokiem w środek szyby, czy zaraz nad deską czy są jakieś inne sztuczki? :)

rauf

rauf

walnij ss swoich ustawień poglądowo

Rig

PC

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaŁódź

A proszę bardzo.

Zazwyczaj wszystko miałem na zero ale żeby mieć TV na 55 cm musiałem go trochę podnieść (żeby się zmieścił nad bazą kierownicy) więc zrobiłem małą korektę wysokości.

Załączony plik  fov3.png   741,25 KB   14 Ilość pobrań

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych