Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Nowy PC - Ryzen 5900X, 3080(?)...

70 odpowiedzi w tym temacie

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • Discord:pb67#4019
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Wiesz co, chodziło głównie o przyszłościowe mocno rozwiązanie, wiem że ciut tracę na OC pamięci względem wersji na 2 sloty, ale uznałem, że wolę to wykonać w ten sposób i dzięki temu zyskuję dual-rank dla Ryzena. Wypełnione sloty na pamięci to także lekki pozytyw xD Oczywiście mam też opcję pozostawienia z boku na razie 2 kości i polecenia na 2 tylko żeby wymaxować OC ale na single rank, zobaczę jak dużo tracę na 4 kościach.

Rig

PC

Twitch: PB67

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Pamiętajcie, że dla kontrolera pamięci niewielkie znaczenie ma, jak ranki są rozłożone po modułach pamięci.

Zarówno 2x16 (moduły 16GB są chyba praktycznie zawsze 2-stronne - dual rank) jak 4x8, to dla kontrolera pamięci będzie dual rank.

Także biorąc 2x16, to nie jest tak, że to będzie się kręcić tak samo dobrze, jak 2x8 na single ranku, "na 2 zajętych slotach pamięci kręcą się lepiej, niż na 4".

PC

Rig

mixer_mr

mixer_mr

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 224 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Dzięki za informację, stwierdziłem, że nie będę za wiele kombinował, zamówiłem dwa zestawy Patriot Viper 4400 CL19 i jak to złożę to będę się bawił. Daje mi to zawsze opcję zostania przy 2x8 jak coś.

PC

Rig

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Pamiętajcie, że dla kontrolera pamięci niewielkie znaczenie ma, jak ranki są rozłożone po modułach pamięci.

Zarówno 2x16 (moduły 16GB są chyba praktycznie zawsze 2-stronne - dual rank) jak 4x8, to dla kontrolera pamięci będzie dual rank.

Gotcha. Czyli w sumie dobrze zrobiłem. A dla Ryzena dual rank ma też swoje benefity, więc coś za coś zatem.

Rig

PC

mataman

mataman

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
Polecam obejrzeć

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No dokładnie między innymi z tego źródła brałem swoją wiedzę, tylko już po 2 miesiącach część szczegółów wyparowała ;) Tak czy inaczej właśnie specjalnie kierowałem się "przewagą" dual-ranka żeby złożyć swój zestaw, jeśli jeszcze się uda solidnie OC poprawić to będzie gitarka.

Rig

PC

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Spoko test, ale brakuje porównania, jeśli chodzi o tuningowaną pamięć single rank i tuningowaną dual rank.

Widziałem ten materiał i wniosek jest taki, że tuningowane single rank są szybsze od dual rank XMP, a do tego w dual rank zawsze jest parę timingów więcej do ustawiania, czyli więcej zabawy. :D

PC

Rig

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dziś już definitywnie zobaczyłem, że potrzebuję 32GB a nie 16, wystarczyło że odpalę ACC + Photoshop z otwartym plikiem skina i już poza RAM wychodziłem z cache.

Rig

PC

m@rcinpl

m@rcinpl

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaRumia
Aleś wymyślił...odpal jeszcze ze 2 gry w tle... :)

Użytkownik m@rcinpl edytował ten post 12 styczeń 2021 19:19

PC
Rig

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Nie wymyśliłem, prawdziwy use-case :) Wolę poświęcić 3-5% FPSów żeby zyskać godziny... Inaczej nie inwestowałbym w Ryzena.

Użytkownik deeze edytował ten post 12 styczeń 2021 22:29

Rig

PC

mataman

mataman

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
Gdyby ktoś myślał o nowej platformie pod 11gen intela....

d59d0e834b1db63a15aaafdbf0d5ed80.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych