Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Komp pod ACC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

mefju

mefju

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Cześć i witam, podejrzewam że było juz wiele tego typu pytań, z góry przepraszam jeśli kogoś to zdenerwuje. 

Obecnie latam na takim sprzecie, i5-7400k, GTX1050, 8GB, 1TB

Do tej pory był w miare wystarczający bo grałem w iRacing, ale chciałbym zaczac pogrywać w ACC bo gra jest miodna, jaram się nią, tak samo jak mój komputer.

Niby da się grać, ale musze dość ostro schodzić z ustawieniami aby gra była w miarę płynna, chodź i tak lubi czasem złapać klatkę.

No a wtedy gra wygląda o wiele gorzej, wszystko jest rozmazane i rozmemłane, brak ostrości nawet przedniej wycieraczki jest dla mnie denerwujący.

A auta wyglądają jakby nie jechaly po asfalcie, a unosiły się nad asfaltem.

Powiem krótko - na kompach aż tak się nie znam, dlatego liczę na waszą pomoc.

Czy za +/- 3.5k  uda się złożyć coś sensownego pod ten tytuł żeby był performance ale i uciecha z graficznych ficzerów? 

Pozdrawiam  

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn
No to moja propozycja po taniości. Albo i5 10400F albo ryżem 3500x już idzie czasem kupić w okolicy 700 zł lub używany 3600 w podobnej cenie. Płyta pod Ryzena na b450 Msi Vdh pro max cena koło 300/330 zł ,Ram 3733mhz Cl17 Patriot Viper Steel cena koło 350 zł. I do tego grafika np. używany z długą gwarancja Rtx 2060 S/2070S w cenie od 1500 do 1800 zł. I w 3 tys się zmieścisz a jak liczysz jeszcze jako ekstra kasa po sprzedaży starych gratów to coś jeszcze można ugrać na plus.
Nie wiem jaki masz zasilacz i czy się kwalifikuje do wymiany, czy masz dysk SSD. To jeszcze zasilacz budżetowy a dobry to SPC vero M3 600 lub 700W i Jakiś SSD chociaż 240GB na system.

Użytkownik MariuszB35PL edytował ten post 21 listopad 2020 16:55

Ryzen 3600@4.2 GHz, RTX 2080Super Msi X Trio, Msi Tomahowk B450, 2x8GB Ram 3733@3800 CL16 Patriot Viper Steel, AOC 32" C32G1 144Hz , Thrustmaster TX, Thrustmaster T-LCM, Shifter Sekwencja by Carson 

POL-AK

POL-AK

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów

Napisz jeszcze na jakiej rozdzielczości chcesz grać 1080p czy 1440p ;)?

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Tutaj masz propozycję zestawów, wprawdzie sprzed pół roku ale zaciekawić cię powinny wyniki testu takiego zestawu za 3.5k

Zestawy do gier wyścigowych proponowane przez SimRace Lab na kwiecień 2020

Test procesora Ryzen R5 1600AF czyli zestaw budżetowy do simracingu

W tym budżecie jeśli celujesz w ACC i 1080p skupiłbym się na znalezieniu lepszego CPU+mem niż tradycyjnym dokładaniu do lepszej karty graficznej.  Bezsensowne jest do simów kupowanie przeciętnej podstawki która zamuli niskie klatki i utrudni jazdę i poprawianie sobie humoru lepszym GPU z wyższym AVG FPS które niewiele zmienią w odbiorze gry.

Przykład

0046.png

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych