Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Dobry fotel do max 1200 zł

21 odpowiedzi w tym temacie

POL-AK

POL-AK

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów

Witam.Panowie jak w temacie szukam jakiegoś dobrego fotela pod Rig od SimLine GT3 ( o ile ma to jakieś znaczenie ) do max 1200 zł :)

Na początku chciałem iść typowo w kubełek ale nie wiem czy to dobry pomysł,mam problemy z kręgosłupem(siłownia) i może lepiej gdybym kupił coś ala kubełek ale z regulowanym oparciem ?

Gram też w gry typu ETS2 gdzie fajnie się bardziej na fotelu "położyć" i zrelaksować niż siedzieć praktycznie w pionie co na dłuższą metę może być dla mnie uciążliwe :(

Z regulowanych foteli w internecie znalazłem w sumie niewiele,np.Coś takiego

1.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

2.

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam.

mixer_mr

mixer_mr

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 203 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Jeżeli nie masz ciśnienia na kubełek i masz problemy z kręgosłupem to może jednak lepiej iść w coś bardziej cywilizowanego? Osobiście mam fotel z Mercedesa GLA AMG (to samo co Mercedes CLA), kupiony, z wystrzeloną poduszką, za 300 zł i jest bardzo wygodny, ładnie wygląda, ma pełną regulację i, najważniejsze, kosztuje 1/3 ceny kubełka. JA bym szedł tą drogą.

Inna sprawa, że używam riga też do pracy, więc nie wyobrażam sobie siedzenia w kuble poza czasem wyścigów.

PC

Rig

POL-AK

POL-AK

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów

Nie wiem jak to jest siedzieć w typowym kubełku,nigdy z takim nie miałem do czynienia ... Miałem e46m3 i e92 m3 w sportowych fotelach(fabrycznych) ale to nadal nie były typowe kubły tylko takie bardziej cywilne z pełna regulacją dlatego martwi mnie trochę brak jakiejkolwiek regulacji ...

Masz rację,poszukam z jakiś aut,może coś fajnego się trafi :D

A co sądzisz o tych z alledrogo ? Wyglądają dość fajnie,choć kosztują też nie mało ...

mixer_mr

mixer_mr

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 203 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Nie mam doświadczenia z kubełkami, siedziałem tylko w jednym i nie chciałbym siedzieć w nim zbyt długo ;) Pewnie to kwestia wyboru odpowiedniego modelu i dopasowania, ale kupując wysyłkowo to dość kłopotliwe.

Także z kubełkiem nie pomogę, bo nawet nie brałem takiej opcji pod uwagę. Rozważałem fotele z Audi S-Line, Subaru Impreza, Civic Type-R, M3 i Mercedes CLA, wygrał ten, który znalazłem najtaniej, czyli GLA AMG (to samo co CLA). Fotel, przesyłka i zaszycie wystrzelonej poduszki powietrznej wyszło około 500 zł. Jestem bardzo zadowolony, bo fotel bardzo wygodny, ładnie się prezentuje no i ma pełną regulację.

PC

Rig

kaz

kaz

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaChorzów
Dobrze dopasowany kubełek nie jest niewygodny, a twardy hebel na loadcellu (ja mam Meca Cup1) czuje się dzięki niemu mega dokładnie bo plecy mają sztywne oparcie. Ja jestem wysoki i szczupły i Mirco GT jest dla mnie petarda za tę kasę. No i wygląda pięknie, jak też bierzesz tego pięknego czarnego riga od SimLine jak mój to trochę lipa psuć wygląd zwykłym samochodowym.

Użytkownik kaz edytował ten post 22 listopad 2020 12:06

POL-AK

POL-AK

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów

Rozważałem fotele z Audi S-Line, Subaru Impreza, Civic Type-R, M3 i Mercedes CLA, wygrał ten, który znalazłem najtaniej, czyli GLA AMG (to samo co CLA)

Aż sobie zaraz siądę i pooglądam jakieś fotele z aut a może coś ciekawego się trafi :D

Dobrze dopasowany kubełek nie jest niewygodny. Ja jestem wysoki i szczupły i Mirco GT jest dla mnie petarda za tę kasę.

Myślałem właśnie nad nim,coś koło 1000 zł kilka osób tutaj z forum go polecało :D Ja mam 182cm i 75kg obecnie (redukcja) więc sam nie wiem ;p

kaz

kaz

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaChorzów
Zedytowałem właśnie swój post, ale Ty w tym czasie zacytowałeś mój, więc w razie czego zerknij sobie jeszcze raz :)

Ja ważę 64 kg na 184cm. Może pomyśl nad Mirco XL czy jakimś pośrednim?

Użytkownik kaz edytował ten post 22 listopad 2020 12:09

jaspero

jaspero

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 109 postów
  • STEAM ID:jaspero

Za podobną kasę jest jeszcze ten Sabelt, tez ma go kilka osób z forum. Sam myslę czy wziąć Mirco GT czy ten Sabelt

Mirco wydaje się bardziej zapadnięty i węższy. Cieżko stwierdzić który będzie wygodniejszy.

kaz

kaz

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaChorzów
Mnie się ten Sabelt nie za bardzo podoba z wyglądu więc go nie sprawdzałem. No i ma homologację, więc sztucznie tylko podbija cenę, która by mogła iść na materiały or sth. IMHO lepiej wspierać taką dobrą, polską markę.

POL-AK

POL-AK

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów

jak też bierzesz tego pięknego czarnego riga od SimLine

No zamówiłem 3 dni temu :happy:Własnie dlatego nie chcesz kupić byle czego,gdybym miał stelaż z desek czy jakąś samoróbkę to nie zastanawiał bym się tak nad fotelem tylko kupił nawet zwykły samochodowy za 100 zł :)Może faktycznie ten Mirco ST tylko rozmiat XL skoro Ty masz 64kg i jest ok to dla mnie może być za wąski,jednak 10kg różnicy to nie mało a moje obecna waga jest przejściowa,docelowo chciał bym ok 82/85 kg ...

Fajnie też wygląda ten

,co o nim sądzisz tak szczerze ? 

kaz

kaz

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaChorzów
Szczerze, ten Bride jakoś mnie nie przekonuje... Całkiem ładny ale jednak moim zdaniem z wyglądu za bardzo nie umywa się do typowych kubełków. A regulowane oparcie zawsze ubocznie da Ci luzy których nie chcemy do loadcella.

Chyba że to tylko tak wygląda na regulację, a tam nie ma żadnej regulacji?? To wtedy by było spoko.

Użytkownik kaz edytował ten post 22 listopad 2020 14:33

POL-AK

POL-AK

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów
Chyba że to tylko tak wygląda na regulację, a tam nie ma żadnej regulacji?? To wtedy by było spoko. Użytkownik kaz edytował ten post dziś, 14:33

Jest regulacja oparcia :D

Chyba wezmę tego Mirco ale GT a nie ST :D Ja myślałem że jest np.Model fotela czyli ST i kilka rozmiarów S,M,L,XL itp.A tak nie jest :D Jak mi napisałeś żebym sobie wziął XL to mi gościu odpisał że XL to jest nazwa fotela czyli MIRCO XL :D

Patrząc na mój wzrost czyli 182 i wagę obecnie 75 to Mirco GT był by najbardziej ok

Użytkownik POL-AK edytował ten post 22 listopad 2020 16:26

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 542 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

To może ja swoje 3gr dorzucę.

Nie jeździłem m3, ale w mojej E46 mam sportzitze a to bardzo podobne fotele, w swoim rigu też miałem taki fotel bardzo długo a zmieniłem go na kubełek (Bimarco Cobra III - gabarytowy odpowiednik Mirco XL który też kiedyś miałem). I ja traktuję zmianę na duży plus przy twardym LC. Jest wygodnie, twardo gdzie trzeba i z dobrym suportem w barkach o którym nie wiedziałem że potrzebuję w symulatorze, a jednak!

Wymiary mamy bardzo podobne i ten fotel jest moim zdaniem bardzo fajny właśnie do max 85kg.

Regulacja wbrew pozorom nie jest problemem - "kołyskę" ustawiasz na mocowaniu podnosząc przód i opuszczając tył, a pod odcinek lędźwiowy zawsze można coś podłożyć.

Sam tak robię mimo, że nie mam problemów z kręgosłupem i ciągi 140-150kg ładnie wchodzą na dużą ilość rep (chociaż mój lekarz coś się w odcinku lędźwiowym dopatrzył na RTG :)

Użytkownik Mav309 edytował ten post 24 listopad 2020 08:47

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

POL-AK

POL-AK

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów

Dzięki za odpowiedz :D Zamówiłem wczoraj Mirco GT,gadałem z gościem i mówił że ten będzie najbardziej odpowiedni,z tabeli też tak w sumie wynika,chciałem Mirco XL ale to już był by za duży ...Xl jest do 100kg więc jak ja obecnie ważę 74 to na chwilę obecną był by raczej dużo za duży :/ Nie chce ważyć więcej niż 85 a zanim do tych 85 dojdę to też trochę zajmie :) Masa,redukcja,masa,redukcja itp.Mówimy o samym mięsie :)

Użytkownik POL-AK edytował ten post 24 listopad 2020 11:18

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 542 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

A mówiłeś kolesiowi że chcesz siedzieć w fotelu w domu a nie, że ma być ciasny kubeł na zawody? ;)

Obecne bimarco wziąłem ze względu na to, że ma praktycznie podobny wymiar jak mój mirco XL z byłego auta, a tamten wspominałem bardzo dobrze właśnie ze względu na to, że nie był taki ciasny w tyłku (a w pasie mam poniżej 80).

Niestety wszystkie kubły na rynku są ciasne i maja szerokość poniżej 40cm co sprawdza się w zawodach, jednak do simracingu mogą być zbyt dopasowane - powodując spore grzanie.

Szczelny nie przewiewny odlew z włókna szklanego, pokryty cienką warstwą pianki i welurem, grzeje niemiłosiernie.

Wcześniej nie wstawałem ze zwykłego fotela bo dwugodzinnym stincie tak mokry, jak teraz :ups:

I to mimo faktu, że obecny mam dopasowany przyjemnie luźno w tyłku...

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych