Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

FOV - mały FOV a orientacja w sytuacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

KrzysiekBielec

KrzysiekBielec

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Cześć! 

Od kiedy tylko zacząłem grać w jakiekolwiek simy mój FOV wynosił w okolicach 60-70. 

Miałem świadomość że jest to błąd ale widziałem cokolwiek po lewej stronie auta.

Od jakiegoś czasu bawię się w Raceroom i wyścigi ratingowe. 

Moim problem jest ustawiczne dotykanie innych samochodów. Stwierdziłem - może nie widzę poprawnie odległości do nich. 

Gram na jednym monitorze, 22 calowym, 60 cm od oczu.
Wg kalkulatora FOV oraz całej wiedzy internetu zalecana wartość wynosi w okolicach 25-30. 

Tak więc postanowiłem ustawić to tak jak nakazano i mam jeden (wydaje mi się że poważny), problem.

W grach pt. Raceroom, AC, rFactor 2 - nie ogarniam co się dzieje wokół mnie. Gram ze spotterem, rozglądam się na prawo i lewo, ale cały czas mam problem ze spychaniem innych samochodów - nie widze ich. 

Pytanie: Czy jest to kwestia wprawy, obycia, po prostu treningu? Czy są jakieś magiczne sztuczki pozwalające lepiej wyczuć gdzie dany przeciwnik się znajduje? 

Pozdrawiam, 73! 

Użytkownik KrzysiekBielec edytował ten post 22 listopad 2020 01:15

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

@KrzysiekBielec, trzeba by zacząć od tego że FOV w grach nie jest ten sam. 

Ustawienia widoku FOV w AC COMPETIZIONE

Kalkulator FOV dla Assetto Corsa horizontal vs vertical

Jak ustawić poprawny FOV na konsoli?

Każdy ma swój sposób, imo nie kieruj się kalkulatorami, tylko myśl o pozycji i widoku jaki byłby w prawdziwym aucie. Może być to utrudnione na małym monitorze, ale jakiś kompromis na pewno znajdziesz między czuciem odległości a wrażeniem prędkości.

Gram ze spotterem, rozglądam się na prawo i lewo, ale cały czas mam problem ze spychaniem innych samochodów - nie widze ich. 

Jeśli akceptujesz tylko spottera a nie podpowiedzi jak radar czy apka helicorsa w AC, to jedynym rozwiązaniem będzie tutaj VR lub 3xLCD. 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

KrzysiekBielec

KrzysiekBielec

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Jeśli akceptujesz tylko spottera a nie podpowiedzi jak radar czy apka helicorsa w AC, to jedynym rozwiązaniem będzie tutaj VR lub 3xLCD. 

Jak najbardziej akceptuje radar - problem wychodzi tylko taki że opcjonalny HUD do Raceroomu obciąża mi dziwnie procesor - który już i tak chodzi na max obrotach. 

Dzięki za linki, będę kombinował 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych