Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Pokaż twój kokpit lub twoje miejsce do grania - nasze rigi

964 odpowiedzi w tym temacie

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 294 postów
  • Discord:pb67#4019
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

U mnie dwa upgrade'y, jeden większy prawie miesiąc temu (Meca Cup1), drugi parę dni temu - porządny stand na monitor(y) - oczywiście Motedis + malowanie proszkowe. Warto było.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

0057.jpg

0058.jpg

EDIT: Dzięki @rauf, spoko :) Tak też wrzucałem zdjęcia ale ze względu na chęć nie zapychania serwera forum dodatkowymi danymi wrzucałem na zewnątrz. Ale zacznę w takim razie tak jak mówisz.

Użytkownik deeze edytował ten post 11 lipiec 2020 15:36
fotki u nas

Full Boost Racing Driver | Twitch @PB67

Rig

PC

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

@deeze, Jeśli nie masz nic przeciwko, wstawiłem fotki na nasz hosting (nie jako załączniki), teraz lepiej się wyświetlają.

Docelowo userzy sami będą mogli tak wstawiać, ale to za chwilę. 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

supermelon

supermelon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaPoznań

Załączony plik  20200713_093147.jpg   143,98 KB   26 Ilość pobrań

Generalny upgrade kokpitu zakończony  :) JEST JAZDA 

Było kilka etapów:

• Oculus Rift zmieniony na Valve Index
  • Wheel Stand "Pro" zmieniony na Simetik  K2-R
  • Kierownica/baza zmienione z Thrustmaster F599XX Evo 30 na Fanatec DD1 z dwoma kółkami i advanced paddles module
  • dodany Buttkicker
  • dodany THRUSTMASTER TSS Handbrake Sparco Mod 

Różnica w doznaniach względem pierwszej wersji - nieopisywalna. Chyba kluczowe znaczenie mają:

• sztywność i rozmary riga - Simetik jest naprawdę sztywny, już sama wymiana z Wheel Standa i krzesełka "zrób to sam" dała się mocno. Nie ma cienia ryzyka, że coś się wygnie, przesunie. Inna pozycja, bardziej GT, też ma znaczenie
  • Valve Index ma 120Hz i dobrą rozdzielczość. Do ideału kasku VR brakuje: mniejszej wagi, jeszcze ciut podkręconej rozdziałki - reszta bez zarzutu i tak dużo lepiej niż Oculus
  • jakoś tak przy okazji zamontowałem tego Butt Kickera, a tu okazało się, że to niesamowity gadżet - razem z siłą bazy Fanateca, potrafi to kierowcą nieźle potargać, z goglami VR ogólne wrażenie jest niesamowite. Niektóre zestawienia toru i samochodu są dla prawdziwych twardzieli, na przykład F3 Dallara na Sebringu  :) może zęby powybijać  :)

Pedały Fanateca jeszcze zostawiam, to porządny sprzęt, działa w miarę niezawodnie już kilka dobrych lat.

Ostatni krok wyglądał tak  :haha:

Załączony plik  20200710_152303.jpg   168,7 KB   33 Ilość pobrań

Szerokiej!  :)

Użytkownik supermelon edytował ten post 13 lipiec 2020 09:42

[PC] Simetik K2-R, Fanatec DD1 i kilka kółek , Fanatec Clubsport V2, Valve Index, RTX 2080 Ti / i9-9900k, ButtKicker2 i NLR Motion Platform, TSS Handbrake Sparco Mod

fuli

fuli

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • STEAM ID:fulistim
Ładny rig. Do mnie dotarła CSW z kieratem V2 i właśnie przechodzę na tripla 34" iiyama GB3466 bo Rift S jednak mi nie wystarcza, brakuje boków zdecydowanie. Stelaż już gotowy. Czekam na wysyłkę monitorów.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

supermelon

supermelon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaPoznań

Coś w tym jest. 110 stopni FOV wymaga jednak więcej kręcenia głową. No ale nie jestem grymaśny, idzie się spokojnie obrobić, nawet niezgorzej mi idzie w openwheelerach ostatnio, są małe sukcesy i radości. 

Po dodaniu ruszającego się fotela (NLR MP 3) wraz z ButtKickerem radocha jest z tego jeżdżenia po pachy. Właściwie pod względem sprzętu i imersji nie mam obecnie więcej życzeń :D

Ładny rig. Do mnie dotarła CSW z kieratem V2 i właśnie przechodzę na tripla 34" iiyama GB3466 bo Rift S jednak mi nie wystarcza, brakuje boków zdecydowanie. Stelaż już gotowy. Czekam na wysyłkę monitorów.

[PC] Simetik K2-R, Fanatec DD1 i kilka kółek , Fanatec Clubsport V2, Valve Index, RTX 2080 Ti / i9-9900k, ButtKicker2 i NLR Motion Platform, TSS Handbrake Sparco Mod

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 644 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Wrzuć jakiś filmik z jazdy z komentarzem jak się uda, z chęcią popatrzę.

Chciałem też coś pod tyłek, ale plany się zmieniły, zakupiłem rower po 5 latach przerwy, może za rok coś się uda w tym temacie.

Jak z powtarzalnością czasów u Ciebie, dalej możesz takie same robić best lap, a może się poprawiło?

Rig

PC

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

Hm ... ta Ilyama zdaje sie  jest 3440x1440 rozdzialka  czyli przy triplu to by bylo 10320x1440 .. niezla liczba ...zastanawiam sie czym to uciagniesz i przychodzi mi dobre SLI tylko ..podkresle dobre bo sam mam tripla 27'' 2560x1440 co  razem daje 7680x1440 i 2080 Ti ledwo daje rade ..w ACC musialem zrezygnowac z paru wodotryskow nawet zeby przy 30 autach na torze  szlo plynnie .. ;) dlatego jestem ciekaw  na czym to stawiasz i jak  bedzie szlo ..wrzuc jakas  fotke jak juz  to postawisz jestem ciekaw jak na  takich bydlakach bedzie to  wygladac ;)

fuli

fuli

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów
Generalnie kupowałem przyszłościowo, żeby nie musieć później wymieniać, specjalnie wybrałam te monitory z tymi parametrami w tej cenie. Docelowo będzie je obsługiwał nowy komp jak wyjdzie 3080ti do tego 3950X...
Póki co na trzyletnim i7700k i GTX1080 w iracing na średnich idzie od 190 - 280 klatek, puste SPA. Podzielić na 3, więc jakoś to udźwignie aktualny komp. Póki co będzie to 2560x1440 liczę że średnio 40-50 FPS.. medium/low. Zresztą Rift S zostaje, więc będę miał pole manewru póki nie wyjdzie Ampere lub nowa grafika od AMD..
Na razie czekam na dostawę, wczoraj premiera monitorów ;)fac3576d5f6fa3175c22851bc85037c7.jpg56538fd98fbb124923383023299480c6.jpg

Użytkownik fuli edytował ten post 31 lipiec 2020 13:21

kaz

kaz

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaChorzów
Jest ogromna różnica w wymaganiach iR i ACC. Ten pierwszy jest świetnie zoptymalizowany i świetnie wykorzystuje przewagę RTX w multirenderze. U mnie na jedynie RTX 2070 Super w iR na Spa z 16 AI na prawie max detalach (bo ofc bez AA i post process, virtual mirror zamiast real mirrorów bez high detail mirror) mam praktycznie non stop 120 FPS. Triple QHD.

Użytkownik kaz edytował ten post 31 lipiec 2020 17:07

supermelon

supermelon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaPoznań

U mnie na RTX 2080 Ti w VR (Index) iRacing pogina 120 FPS bez zająknięcia, przy pełnym gridzie. Musiałem zejść z niektórych ustawień, ale tylko takich które nic albo niewiele wnoszą, natomiast ostrość, szczegóły, cienie - wszystko śmiga, nawet z kilkunastoma AI czy online. Próbuję to powtórzyć w Assetto, ACC, Automobilista 2 - na razie bez większych sukcesów. 

Podobno mają do iRacing dołożyć shadery trawy 3D - mam nadzieję, że nie wpłynie to na spadek FPS (lub da się wyłączyć:) )

Jest ogromna różnica w wymaganiach iR i ACC. Ten pierwszy jest świetnie zoptymalizowany i świetnie wykorzystuje przewagę RTX w multirenderze. U mnie na jedynie RTX 2070 Super w iR na Spa z 16 AI na prawie max detalach (bo ofc bez AA i post process, virtual mirror zamiast real mirrorów bez high detail mirror) mam praktycznie non stop 120 FPS. Triple QHD.

fuli

fuli

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów
Update.
Wpadły monitory i parę innych rzeczy. Rig wydawał mi się za czarny. Obkleilem kierownice i bazę, dodałem subtelne podświetlenie, wskoczyły też nowe amorki, dłuższa wersja. Nawet na gtx1080 pociągnęło tripla w iracing. Jednak przy korzystaniu z DOFa robotę robi VR. W listopadzie powinna rozpocząć się dostawa HP Reverb G2. Zamówiłem w przedsprzedaży. Z recenzji w necie typowo simracingowej to wymiata, prawdziwe 4K i wszystkie bolączki dotychczasowych headsetow usunięte.
Poza tym idzie już SRS Power Wind Package.
Pewnie przyszłościowo także Shake Kit z SRS, żeby mieć wszystko razem połączone i na jednej licencji...
7cb9b934c861b454ba66531b8ea797b2.jpg192f4990be5296cc125896562c1bcd7c.jpgf9c97033500307c2de6d6015564ca1c1.jpg

Użytkownik fuli edytował ten post 06 listopad 2020 00:37

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 644 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Serducho widzę w tym rigu, czysto schludnie i ze smaczkiem. Stanąłeś Pan na wysokości zadania.

Po dodaniu amorków jak się zmieniła praca DOF?

Nagrałbyś jakiś filmik z pracy, z wyścigu.

Użytkownik worms14pl edytował ten post 06 listopad 2020 08:40

Rig

PC

m@rcinpl

m@rcinpl

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 420 postów
  • LokalizacjaRumia

Pięknie panie...

PC