Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

TM Open Wheel Add-on

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaTomaszów Mazowiecki
Witam,
Ponieważ już raz świetnie mi pomogliście zwracam się z kolejnym zapytaniem. Może to dla niektórych wyda się głupie ale ciekaw jestem czy zmiana obręczy ze standardowej t300 na te wymieniona w temacie czy jakaś inna coś zmienia oprócz efektów wizualnych?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Open Wheel Addon jest bardzo lekki (ok. 900g, z tego co pamiętam) i chyba ma mniejszą średnicę.

Te 2 rzeczy to główne czynniki powodujące, że FFB jest bardziej odczuwalny.

PC

Rig

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
Zastanawia mnie tylko to czy może to mieć pozytywny wpływ na skila i ogólne wyczucie. Czy w szybkich zakrętach człek może poprawić reakcje?

Michał888

Michał888

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • Discord:Michał888 #3664
  • STEAM ID:Michał888
  • LokalizacjaJaworze k/Bielska Białej

To nie ma wpływu na skila. Mówię z doświadczenia :)

Mam F1 i mam Open Wheel i nie widać różnicy w czasach. Jak byś zamieniał ze zwykłej (tej w zestawie) to będzie Ci na pewno wygodniej i faktycznie poprawia się FFB. 

Z ciekawości założyłem ostatnio tę okrągłą (używam to ETS-a) i bardzo dużo detali z toru traciłem, chociaż czas miałem podobny.

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
Chyba wezmę w normalnym sklepie i jak się nie spodoba to oddam. Która twoim zdaniem lepsza F1 czy tm open? Głównie będę używał w F1 aczkolwiek czekam na jakąś promke na assetto corsa ultimate.

Piotrek Blaszczak

Piotrek Blaszczak

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKochlowitze
Ja używam TM Open Wheel , jest faktycznie lżej , chciałem F1 z racji większej ilość guzików , ale kasy mi brakło. Na początku cieżko mi bylo się przybadać , szczególnie ciasne zagręty i nawroty , teraz jest już lepiej. U mnie z kolei przesiadka , TM Open , na zwykłą kierownice Alcantara , powoduje wrażenie pływania , sterowania statkiem 😁. Jak masz kase to bierz F1 , choć z TM Open tez bedziesz zadowolony.Co to skilla to ja się trochę podciągłem , ale wcześniej grałem na mojej 12 letniej G25 😆

Użytkownik Piotrek Blaszczak edytował ten post 22 grudzień 2020 07:17

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1162 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe

Ja przesiadałem się ze standardowej kierownicy T500 RS (duże łopatki przy bazie, a nie kierownicy), potem na Ferrari GTE F458 i obecnie na bazę TS-PC Racer, gdzie TM Open Wheel jest w standardzie. Dużo mniejsza masa jak dla mnie robi różnicę (na plus), uchwyt też wydaje się nieco inaczej wyprofilowany i wygodniej mi się to trzyma, do ciężkiego GTE F458 właściwie już nie wracam (średnica całej kierownicy i tu i tu jest prawie taka sama, a może i taka sama).

Największym minusem okazał się materiał, którym obito uchwyty - szybko się zużywa i barwi ręce, jeśli ktoś jeździ bez rękawic. Można ten marudzić na gumowy przełącznik kontroli trakcji, który lubi się wyślizgiwać. TM Open Wheel ma też dużo mniejsze łopatki do zmiany biegów, ale to żaden problem, bo ręce mamy tu ciągle w jednej pozycji. No i jak na razie TM Open Wheel trzyma się u mnie znacznie lepiej, niż dwie poprzednie obręcze - standardową z T500 RS udało mi się połamać, a GTE F458 mimo czyszczenia ma przypadłość blokujących się przycisków.

Zależy też czym jeździsz - przy takich GT3 czy GT4 w ACC kierownica TM Open Wheel sprawdza się świetnie, z jakimiś drogowymi samochodami czy czymś starszym, gdzie trzeba kręcić więcej może być już gorzej. 

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
No właśnie kiera ma służyć tylko i wyłącznie do szybkich aut. Narazie tylko F1 2020 ale jak pisałem wcześniej przymierzam się do pójścia dalej, kolejny krok to acc, ponieważ mam też pedały tlcm i w F1 praktycznie z miejsca po ich zakupie wyłączyłem wszystkie wspomagacze. Wcześniej było to praktycznie nie możliwe. Dzięki za rady jak zwykle. Kiera do mnie jedzie, zobaczymy jak się będzie spisywać.

Michał888

Michał888

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • Discord:Michał888 #3664
  • STEAM ID:Michał888
  • LokalizacjaJaworze k/Bielska Białej

Powiem tak. Po przesiadce z F1 add on brakowało mi przycisków na kierownicy. Musiałem dorobić button boxa :). Brakuje mi też łopatki z F1 czyli możliwości zmiany biegów góra dół jedną ręką (o dziwo używałem tego bardzo często) 

Odstawiłem ją tylko dlatego, że za darmo dostałem Open Wheel i po roku jeżdżenia na jednej obręczy chciałem coś zmienić. Nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć która jest lepsza. 

Davit77

Davit77

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
Cześć, mam prośbę o pomoc. Kupilem kółko Open Wheel Add-On do T300RS GT na PS4. Jak to mój kolega mówi, jestem cyfrowo wykluczonym gościem i mam kłopot ze ściągnięciem sterowników, aby przyciski działały prawidłowo. Czy mogę prosić o przesłanie jakiegoś linka, gdzie mogę je ściągnąć?
Pozdr.
D.

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
Jakie sterowniki? Ta kiera działa w systemie pług$play.

Davit77

Davit77

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
Dzięki za odpowiedź, ale niestety nie działa prawidłowo. Przyciski mają zupełnie inne funkcje niż mieć powinny. Poza tym jest na stronie TM info,że moją bazę trzeba do tej kiery zaktualizować. Szukałem na ich stronie sterowników, ale nie znalazłem. Pewnie przez to moje wykluczenie;)

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
Bazę zauktualizujesz jak najbardziej ale chyba tylko przez pc.

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1639 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Mówisz i masz, T300RS GT.... czas wyszukania około 3 sekundy...

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor
PC - still under construction

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych