Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Plugin węgierski - rallysimfans.hu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

UNGEHEUER Michal

UNGEHEUER Michal

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Cześć, 

Nie wiem czy śledzicie co dzieje się na pozostałych scenach RBRa poza czeską - jeśli nie, możliwe że przegapiliście najnowsze zmiany na węgierskim pluginie https://www.rallysimfans.hu/ 

O ile czesi mają od 10 lat w głębokim poważaniu zarówno plugin jak i stronkę - praktycznie zero aktualizacji (oprócz dodawanych aut i tras) - tak węgrzy w ostatnim czasie ostro ruszyli do roboty i mogę śmiało powiedzieć stworzona przez nich wtyczka już teraz jest znacznie lepsza niż ta z rbr.onlineracing.cz (a prace cały czas trwają!)

Jakie są główne różnice na plus i minus?

+ Instalacja RBRa jest znacznie łatwiejsza

W zasadzie jedyne co musimy zrobić to pobrać instalator. Automatycznie ściągnie on RBRa, wszystkie trasy (!), pluginy - oczywiście przy instalacji wybieramy pożądane elementy. Co lepsze, tak zainstalowany RBR już na wstępie jest bardzo dobrze skonfigurowany - nie musiałem zmieniać ani jednej rzeczy w plikach .ini, wszystko było ustawione bardzo dobrze.

+ Instalacja aut jest znacznie łatwiejsza i przebiega z poziomu pluginu

Dla mnie to jedna z głównych zalet. Koniec używania RBRCit, ograniczenia z liczbą slotów, czy ręcznego pobierania fizyk i modeli. Po prostu przy wyborze auta do odcinka mamy długaśną liste (z kategoriami) wszystkich aut. Możemy sobie wybrać dowolny samochód - plugin sam go zainstaluje/pobierze. Coś rewelacyjnego. Do tego automatycznie pobierane i włączane są dźwięki z FMODA.

+ Brak ręcznego instalowania tras

Instalator rallysimfan.hu automatycznie pobiera i instaluje trasy - więc koniec ręcznego ściągania każdego nowego odcinka, który dodatkowo zaśmieci nam rejestr swoim instalatorem ;).

+ Dodane wsparcie dla tras z BTB

Jedna z ostatnich zmian. Dzięki temu zyskujemy dostęp do setek nowych odcinków - np. taka Ouninpohja 34km :). Wszystkie można jeździć zarówno offline jak i online - nie różni się to niczym od "klasycznych" odcinków. Co ważne każdy z tych odcinków z BTB jest sprawdzany przez ekipę pod względem jakości, więc odpadną zbugowane/źle zrobione trasy.

Co na minus?

- Brak niektórych czeskich odcinków

Niestety część odcinków zrobiona przez czechów jest zrobiona jako "exclusive", i jest dostępna tylko na czeskim pluginie. Odpadną więc np. Sosnova, Sumburk, i te nowe odcinki jak np. Biskupice

- Brak częściowej strefy serwisowej

Podobno ma być to wprowadzone w bliżej nieokreślonej przyszłości. Aktualnie nie ma czegoś takiego jak serwis z ograniczonym czasem. Po prostu na serwisie auto naprawiane jest do "nówki sztuki". Same uszkodzenia są oczywiście przenoszone z odcinka na odcinek.

Ogólnie bardzo zachęcam do przetestowania. Plugin naprawdę daje rade, jeździ też tam coraz więcej osób. Co ważne, cały czas wchodzą aktualizacje, a sam kontakt z developerami jest bezproblemowy - jest kanał Discord, można im zgłaszać uwagi, sugestie - odpowiadają na bieżąco.

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 263 postów
  • STEAM ID:adrian15101
  • LokalizacjaJelenia Góra

Zgłębiłem ostatnio temat. Jedyny i dla mnie najważniejszy minus to bardzo słaba frekwencja i to że najlepsi na świecie kierowcy jeżdżą na czeskim pluginie ;) 

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth

Dzięki serdeczne za tak wyczerpujący opis! Słyszałem sporo o tym węgierskim pluginie i miałem go zamiar kiedyś testować ale po Twoim tekście zrobię to nie kiedyś ale na dniach. Mam clean RBR+mody, mam RBRPro, czas teraz na węgierskie RBR. Nie wiem czy czytałeś inne tematy związane z RBR na tym forum ale zależy nam żeby wszyscy od nas  mieli nick nazwisko imię lub odwrotnie czyli tak jak na RBR CZ, dzięki temu wiadomo dokładnie kto jest kto. Dzięki jeszcze raz za ten post.

Użytkownik KOWAL Mirek edytował ten post 04 styczeń 2021 17:15

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

UNGEHEUER Michal

UNGEHEUER Michal

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

O, nie wiedziałem że można tu po prostu zmienić wyświetlaną nazwę :) Także witam.

A jeżeli chodzi o instalację, to pamiętaj jak coś że oba pluginy są ze sobą niekompatybilne, trzeba wybrać zupełnie inny folder.

Co do braku najszybszych kierowców - tutaj akurat bym się nie martwił, to szybko może się zmienić. Z tego co widziałem to u węgrów już się pojawili np. Patrik Akerfelt i Oskar Estevez, czyli dwóch mega szybkich driverów. To jest po prostu kwestia tego czy na zmianę pluginu zdecyduje się jakiś duży turniej pokroju VRC - wtedy w ślad za tym przejdzie sporo osób.

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1839 postów

Witaj, od razu lepiej :) Na każdą wersję RBR'a mam osobny dysk więc nie ma szans żeby się coś gryzło. Dennis Zetak w akcji:

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 263 postów
Dopóki plugin po każdej pętli będzie sam naprawiał samochód to bym na to jednak nie liczył. Plugin czeski jest też według mnie bardziej przejrzysty. Nominacje, licencje, zgłoszenia, kontrole repów, niepowtarzalne czeskie oesy itd. W czym oprócz BTB plugin węgierski ma przewagę? Łatwość instalacji? Jest RBR Pro. Póki co to wygląda na taki chwilowy hype jaki kiedyś wywołał RSRBR. Na chwilę kilka osób przeszło a później wróciły. Najlepsze rozgrywki to jednak plugin czeski. Ostatnio sprawdziłem ile tam osób bierze udział w mistrzostwach świata. Rajd Monza - chyba koło 60 osób. Myślę ok, może końcówka sezonu i dlatego taka frekwencja. To sprawdzam Monte Carlo bo początek zazwyczaj najliczniejszy i było znowu koło 60 osób. Na czeskim zazwyczaj na dzień dobry jest koło 300 zgłoszeń a bywa i tak jak w mmcr że i 500 stuknie. Życzę im jak najlepiej ale wydaje mi się że trzeba to traktować w ramach ciekawostki bardziej ;)

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 263 postów

Postanowiłem sprawdzić plugin i faktycznie instalacja jest szybka i w pełni automatyczna. Jedyne co musimy sobie później ustawić to przypisanie przycisków kierownicy, FF, wyzerować filtry i ewentualnie grafikę w RBR.ini :) Całkiem fajnie to działa. Postanowiłem zgłosić się do Mistrzostw Świata i jak czas pozwoli to pojadę tam sezon (pewnie bez przygotowania, bo jednak koncentruje się na VRC na pluginie czeskim) całkowicie for fun. Stworzyłem też zespół M-Sport który będzie zgłoszony do mistrzostw. Zapraszam do dołączania do zespołu :) warunek jest jeden - korzystamy tylko z samochodów Forda - Fiesta WRC 2019, Fiesta Rally2 i Fiesta Rally4 ;) 

Zorganizowałem testy przed rajdem Monte Carlo, oparte na zeszłorocznym rajdzie w VRC + dodatkowa trasa z BTB - Lantosque-Luceram. Zapraszam : http://rallysimfans....&rally_id=35314

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1839 postów
Zaraz będę instalował i oczywiście z wielką przyjemnością się dołączę do M-Sport :)

QbaQba

QbaQba

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Hej, macie jakiś sposób aby przenieść polskiego pilota z RBRPro do pluginu rallysimfans ? A w zasadzie to pytam o sprawne przeniesienie, bo walczę z tym już kolejny dzień i pilot jest po polsku ale pomija sporo notatek.

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1839 postów

Najlepiej wrócić do RBR CZ i po problemie. Plugin od RBR HU sam naprawia samochód po każdej pętli a to oznacza, że nie jest już symulatorem i to go właściwie dyskwalifikuje. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych