Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Show Your Rig! Pokaż na czym jeździsz!

34 odpowiedzi w tym temacie

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 262 postów
  • STEAM ID:adrian15101
  • LokalizacjaJelenia Góra

W tym temacie możemy pochwalić się swoim rigiem - czyli sprzętem, który co najmniej kilka razy w tygodniu niemiłosiernie katujemy  :winter_cold:  Zacznę.... od siebie! 

121568914_466120710998590_74315576738159

Kiera

W maju tego roku zmieniłem moją wysłużoną kierę Thrustmaster T150 na dużo bardziej zaawansowaną Thrustmaster TS-XW Racer z obręczą Ferrari Alcantara edition. Dzięki temu zyskałem przede wszystkim mocniejszy i bardziej szczegółowy force feedback i większą precyzję. Co ciekawe nie wpłynęło to zupełnie na czasy (na T150 spokojnie można kręcić rekordy) a bardziej na pewność prowadzenia i powtarzalność. W planach jest dokupienie typowo rajdowej obręczy Sparco R383.

Pedały

Dołączone w zestawie z kierownicą pedały T3PA nie zostały nawet wyciągnięte z pudełka. Leżą w kartonie. Zamiast nich udało mi się pozyskać w bardzo promocyjnej cenie - 400 zł - Fanatec Clubsport Pedals v2. Cena nie wzięła się z przypadku. Pedały przeleżały nieużywane sporo czasu w wilgotnej piwnicy i bardzo pordzewiały. Okazało się też, że nie mają hall sensora w pedale sprzęgła, a ten przy pedale gazu strasznie wariował. Rozebrałem je więc do najmniejszej części, wyczyściłem, nasmarowałem i złożyłem. Zbiorniczek hydrauliczny przy pedale hamulca napełniłem olejem silikonowym (lepkość 1200). Okazało się, że hall sensor przy gazie musi być przykręcony - ale nie mocno! Ma się stabilnie trzymać, ale nie być dokręcony na siłę! Wtedy działa bez zarzutu. Pedały to moim zdaniem najważniejsza część riga. Może w rajdach load cell nie daje tyle korzyści, ale w wyścigach - szczególnie w autach bez ABS - jest niezastąpiony. Dzięki zmianie zyskałem w RBR dużo większą powtarzalność i pewność na hamowaniach.

Shifter

Używam shiftera TH8A od Thrustmaster. Służy mi jako hamulec ręczny, bo z uwagi na to że większość czasu jeżdżę autami WRC, biegi zmieniam za pomocą łopatek.

Całość mam zamontowaną na stojaku Wheel Stand Pro, choć nie jest to idealne rozwiązanie, bo czasami zdarza mi się skręcając lekko podnieść cały zestaw. Gdy zacząłem używać hamulca z load cellem musiałem też zblokować kółka w moim zwykłym fotelu biurowym, bo na mocnych hamowaniach zdarzało mi się odjechać.

Monitor 

Całkiem niedawno zakupiłem monitor AOC C32G1. 32 cale, 144 Hz, 1ms. Wcześniej używałem 24 calowego monitora.

PC 

To już wiekowa jednostka. CPU Intel i7 4790k, 8GB RAM, GTX 970. Ale do RBR wystarczający ;)

Do gry mam w domu oddzielne pomieszczenie na piętrze... w garderobie :D  Minus jest taki, że to poddasze i latem panują tam afrykańskie temperatury. Plus - nikt mi nie przeszkadza  ;)  Na oknach rolety zaciemniające w 100% dzięki czemu nawet za dnia, mogę mieć tam totalną ciemność. 

To chyba tyle. Jak macie jakieś pytania śmiało piszcie. I chwalcie się swoimi stanowiskami  :hejka:

Użytkownik Klimas Adrian edytował ten post 05 styczeń 2021 12:55

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
No to podsumujmy... mamy tu obrotowy(!) fotel mega niestabilny... Mamy tu „rig” w postaci tzw wheel stand „pro” czyli też stabilnością nie grzeszy... a na koncie tysiące wygranych OS’ów i mnóstwo WR’ów. Adrian, jak...Ty... to... robisz? :) Kiedyś mi powiedziałeś, że dobry kierowca na drzwiach od stodoły pojedzie... coś w tym jest.

Użytkownik KOWAL Mirek edytował ten post 05 styczeń 2021 16:22

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 262 postów
Jeszcze w 2019 roku jeździłem z kierownicą przykreconą do biurka ;)

Mirek czekam na Twój rig, bo czuję że tu może być grubo :)

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Słuchaj, Jurek Bogdanowicz ze stoickim spokojem, z tzw miną pokerową rekordy świata bił równocześnie paląc papierosa i go strzepując co chwila, a to wszystko na rozklekotanym g25 gdzie mamy martwe strefy już z automatu... lol, najważniejszy jest talent a nie sprzęt.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

Grzegorz Parchański

Grzegorz Parchański

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaCieszyn
Bardzo profesjonalny zestaw do upalania w Ryśka :)
IMG_20210105_150200.jpg

Kierownica : G25
Shifter:  G25
Pedały:  G25

Laptop lenovo 15" (średnio 3 dni w miesiącu leży w serwisie)
i7 5500u
8gb ram
radeon r5

Sofa:  dwuosobowa (można jechać z pilotem). Nie wiem czy skóra jest prawdziwa.

dodatki:
Podkładka pod laptopa- odwrócona tacka na dokumenty i położone na niej 3/4 ryzy papieru Xerox.

Załączone pliki

PYSZNY Marcin

PYSZNY Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

@Adrian powiedz mi czy nie przeszkadza Ci rozdzielczość 1080p na tak dużym monitorze? Sam chce się przesiąść ze swojego 24" na coś większego i wydawało mi się, że wszystko powyżej 24" musi już mieć co namniej rozdzielczość 1440p.

@Grzegorz nie no zacny rig, a na pewno w huuuusteczke wygodny :D

Grzegorz Parchański

Grzegorz Parchański

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaCieszyn

@Adrian powiedz mi czy nie przeszkadza Ci rozdzielczość 1080p na tak dużym monitorze? Sam chce się przesiąść ze swojego 24" na coś większego i wydawało mi się, że wszystko powyżej 24" musi już mieć co namniej rozdzielczość 1440p.

@Grzegorz nie no zacny rig, a na pewno w huuuusteczke wygodny :D

Na tyle wygodny, że od nowego sezonu rozważam przejście na skrzynie automatyczną :D

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 262 postów
Marcin - mi generalnie nie przeszkadzają takie rzeczy, nie jestem estetą. Ale nie zauważyłem jakiejś pikselozy itp. Mniejsza rozdzielczość to też dużo mniejsze wymagania dla sprzętu i więcej fps. Wersja 1440p tego monitora jest tylko ciut droższa ;)

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok

Topowy zestaw, 10 lat temu topowy ale topowy :P

50843972168_fbc5efa6ac_z.jpg

Wheel Stand Pro połączony z fotelem z Hondy Prelude IV za pomocą profili aluminiowych

Fanatec Forza Motorsport CSR - Elite Wheel, nie mylić z CSR bez Elite, tutaj jest różnica między nimi: https://flic.kr/p/2ktojsL

ClubSport Pedals v1 z wymienioną fabryczną wkładką na elastometry i dołożone amorki olejowe

Shifter z G27 z podkładką pod sprężyną odpowiadającą za opór wkładania biegu

Selespeed z Alfy podłączony do Fanateca za pomocą bebechów starej plastikowej sekwencji Fanateca

Ręczny z elektroniką z pada i planem żeby podpiąć go do płytki w pedałach (sprawdzałem, oś działa) ;p

Oculus DK2

Ustawienia kiery:
SEn: zależy od auta
FF: 100
Sho: 000
dri: 02

AbS: 000
Lin: 000

dEA: 000
SPr: OFF
dPr: OFF
ACL: OFF

Użytkownik Firssen edytował ten post 18 styczeń 2021 17:19

PC

Rig

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 262 postów

Nieźle  :okok:  to nie taki sztuczny rig jakie buduje się teraz na profi stelażach. Widać tutaj duszę i niemały kawałek historii związanej z budowaniem stanowiska :tak: Tak jak żartobliwie mówi się, że prawdziwi kulturyści trenują po piwnicach, tak samo można powiedzieć że prawdziwi hardcorowcy jeżdżą na właśnie takich, stworzonych pewnie w 95% przez siebie stanowiskach  :okok:  :okok:  :okok:

pugi

pugi

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 27 postów
  • STEAM ID:iTzPugi
  • PSN id:iTz_Pugilicious
  • LokalizacjaWarszawa

Taki temat chyba już jest?

https://simrace.pl/f...ze-rigi/page-62:mrgreen:

76561197979174404.png

SMOLINSKI Wiktor

SMOLINSKI Wiktor

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Przyznaje niewiedziałem :) Ale też z drugiej strony nasz temat jest bardziej dla naszej społeczności a tam jest sporo osób związanych nie tylko z Ryśkiem :) 

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 262 postów

@pugi - tak, wiedziałem o tym ;)

@wiktor - dokładnie tym samym się kierowałem. Postanowiłem zrobić temat wewnątrz naszej RBR-owej grupy, bo ludzie związani z RBR raczej nie zaglądają do innych działów. Większość niestety nie ma czasu na trening, a tym bardziej na przekopywanie kilkudziesięciu stron forum. A tutaj łatwo i szybko mogą podejrzeć na czym jeżdżą ich koledzy, których widują na wirtualnych oesach :)

pugi

pugi

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 27 postów
  • STEAM ID:iTzPugi
  • PSN id:iTz_Pugilicious
  • LokalizacjaWarszawa

@pugi - tak, wiedziałem o tym ;)

@wiktor - dokładnie tym samym się kierowałem. Postanowiłem zrobić temat wewnątrz naszej RBR-owej grupy, bo ludzie związani z RBR raczej nie zaglądają do innych działów. Większość niestety nie ma czasu na trening, a tym bardziej na przekopywanie kilkudziesięciu stron forum. A tutaj łatwo i szybko mogą podejrzeć na czym jeżdżą ich koledzy, których widują na wirtualnych oesach :)

Spoko rozumiem, ja tam modem nie jestem wiec tak luźno napisałem :D

76561197979174404.png

Mateusz Sznajderski

Mateusz Sznajderski

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaJaźwina
Siemano, aktualnie sprzęt jakim jeżdżę to:

Baza T300
Koło sparco 383