Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Show Your Rig! Pokaż na czym jeździsz!

34 odpowiedzi w tym temacie

Artuditu

Artuditu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Pochwalę swoim kokpitem, chociaż kokpit to za dużo powiedziane ;) . Wszystko zamontowane na biurku syna, co wiążę się z ciągłym odkręcaniem kiery i współdzieleniem kompa, ale do rzeczy. 

Baza G25, zmieniona kierownica na normalną 350 mm. Łopatki wywalone, w zamian łopatka pull/push. Wydruk 3d, projekt pod Thrustmastera pobrany z neta za free. Dwa przyciski, które są zamontowane na oryginalnej kierownicy znajdują się po lewej stronie (ten czerwony i zielony). Przypisane mam pauze i zmianę kamery. Na telefonie wgrana aplikacja SIM Dashboard. Fajnie to wszystko współgra podczas grania.

Skrzynia sekwencyjna, zmieniona gałka oraz dodany mod poprawiający uczucie wbijania biegu. Mod wydruk 3d z gumkami. Szczerze nie jestem zadowolony z efektu, niby lepiej ale nie do końca. 

Ręczny od malucha. Nic specjalnego, za opór robi sprężyna. Ręczny podłączony jest pod jeden z przycisków od skrzyni. Szału nie ma, ale robi robotę na nawrotach.

Pedały odwrotnie zamontowane. Dodatkowo zamontowane podkładki pod sprzęgło i gaz o raz modzik hamulca dzięki czemu jest twardszy i krótszy. Mod hamulców zakupiony na aledrogo.

Na chwilę obecną nie mam funduszy na wymianę bazy. Stwierdziłem, że do puki działa to będę na tym grał co mam. 

Jako, że mam duszę majsterkowicza ciągle coś udoskonalam i poprawiam w moim zestawie. Planach jest budowa lub zakup stelaża, 3 monitory itp. Marzenia :)

Najważniejsze, że jest fun z jazdy, a resztę się wyklepie. 

Załączony plik  sim rig.jpg   124,64 KB   6 Ilość pobrań

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Bardzo mi się podoba ten zestaw, małym kosztem ale wszystko bardzo przemyślane i z inwencją. I nawet push/pull jest... wow.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

Klimas Adrian

Klimas Adrian

Stały bywalec

• Administrator Ligi
  • 262 postów
  • STEAM ID:adrian15101

Super robota ;) I fajnie widzieć kolejną osobę z Jeleniej Góry :D

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Ja bym jeszcze nad ergonomią popracował ewentualnie żeby skrzynia sekwencyjna była na wysokości kierownicy i bliżej kierowcy a nie bliżej monitora. U Miko Marczyka jest 8 cm od kierownicy, u siebie dałem 7 cm i tak najbardziej mi pasuje.

Użytkownik KOWAL Mirek edytował ten post 24 marzec 2021 13:06

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

Artuditu

Artuditu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Dzięki Panowie za miłe słowa. :) Co do ergonomii to zwykłe biurko szkolne nie daje dużo możliwości. Sekwecji używam tylko w Rfactor, a w Ryśku łopatka. Ogólnie to skupiam się tylko na grze RBR-a. Rfactor jest dla odmóżdżenia się i do ćwiczenia lini wyścigowej. Ot taka odskocznia po oesach. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych