Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

32",34" czy pozostać przy swoim 27"??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

pugi

pugi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów
  • STEAM ID:iTzPugi
  • PSN id:iTz_Pugilicious
  • LokalizacjaWarszawa

Witajcie :mrgreen: ,

Tak jak w temacie, jeżdżę głównie ACC, DR2 i ETSa. Używam na codzień LG 850 27" 144hz i jestem ogólnie zadowolony.

Sytuacja lokalowa (syn sie urodził i zabrał tatusiowi pokój uciech :P ) nie pozwala na tripla więc pomyślałem żeby może kupić ciut większy monitor.

I tak się zastanawiam i waham czy zmieniać a jak zmieniać to na co.

Okazyjnie gram  w inne gry np The Division. Obecnie 27" podstawiam jak najbliżej bazy żeby widzieć "więcej".

Podpowiecie? Może ktoś miał lub ma podobną zagwozdkę?

Pozdrawiam

Pugi :hejka:

Bilasek

Bilasek

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Witaj,

zdecydowanie warto pomyśleć nad zmianą :tak:  27/16:9 to zdecydowanie za małe pole widzenia w grach, które wymieniłeś ACC i ETS. Jak masz ograniczenia lokalowe to warto przynajmniej zmienić na te 34 21:9. Taki monitor doskonale się sprawdzi we wszystkich grach a w szczególności w grach TPS tj. The Division:-) Oczywiście warto pozostać przy 144hz:-)

Damian333

Damian333

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

Też się tak zastanawiam. Obecnie mam 27 cali 1440p 144, siedzę trochę ponad 50 cm od monitora. Przesiadłem się z 23 cali i jest całkiem dobrze ale powoli te 27 cali staje się małe. Gdybym kupił 34 cale 21:9 przy moim ustawieniu fov bym nie zyskał widoku toru po lewej, ponieważ widziałbym tylko więcej słupka, za to po prawej by się poprawiło, góra-dół by pozostało bez zmian. Niestety przy tych 27 calach brakuje mi trochę widoku góra-dół. Dlatego zastanawiam się nad 31.5 albo 32 16:9, w grze bym zwiększył fov i bym zyskał widoku po prawej oraz góra-dół.

Może ma ktoś doświadczenie i powie co lepsze, czy 34 21:9 czy 31.5 (32) 16:9?

pugi

pugi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów
  • STEAM ID:iTzPugi
  • PSN id:iTz_Pugilicious
  • LokalizacjaWarszawa
Rozumiem ze pozostac przy IPS? :)

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 428 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:1:47963338 / Martion
  • Origin ID:Martion15x
  • Xbox Live:Martion94r
  • PSN id:Martion__
  • Social Club:Martion___
  • LokalizacjaPoznań
A jeśli jest miejsce i fundusze to możesz się zastanowić nad 49" w proporcjach 32:9 (rozmiarowo to są 2 monitory 27" 16:9 obok siebie).

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit
Mój (martwy) worklog na forum.benchmark.pl

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Też się tak zastanawiam. Obecnie mam 27 cali 1440p 144, siedzę trochę ponad 50 cm od monitora. Przesiadłem się z 23 cali i jest całkiem dobrze ale powoli te 27 cali staje się małe. Gdybym kupił 34 cale 21:9 przy moim ustawieniu fov bym nie zyskał widoku toru po lewej, ponieważ widziałbym tylko więcej słupka, za to po prawej by się poprawiło, góra-dół by pozostało bez zmian. Niestety przy tych 27 calach brakuje mi trochę widoku góra-dół. Dlatego zastanawiam się nad 31.5 albo 32 16:9, w grze bym zwiększył fov i bym zyskał widoku po prawej oraz góra-dół.

Miałem 27" 1440p 144Hz i przesiadka na 34" 2560x1080 75Hz to jest jakiś progres pomimo, że mam około 60FPS na średnich ustawieniach bez G-sync więc się trochę rwie obraz, ale tak jak mówisz brakuje  w pionie i jak dla mnie ogólnej dalekiej widoczności. Zastanawiałem się też nad tym 32" 16:9 i biorąc pod uwagę helicorse dało by się to jakoś przeboleć za to dostając więcej w pionie i widzeniu daleko do przodu. Myślę, że ten 49" 32:9 da już immersję na dobrym poziomie pewnie nie taką jak miałem w oculusie cv1 ale wszystko ma swoje wady i zalety.

Użytkownik Prof.A.Talent edytował ten post 14 styczeń 2021 22:08

I7 2700K, GTX970, Thrustmaster f430 oraz 34" 21:9 2560x1080  :happy:

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Obczaj sobie to, wybierasz Aspect "others" na górze w obu monitorach, potem sam wprowadzasz proporcje, przekątną w calach i masz porównanie monitorów. :)

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych