Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Opinia na temat kierownicy LOGITECH i THRUSTMASTER

ZAKUPY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Deeejmien

Deeejmien

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Witam.

Tak jak w temacie chciałbym usłyszeć od osób które się znają i także nowych ludzi w SIMRACINGU opinie na temat tych kierownic. tzn.

- G29
- G923
- T150 RS PRO
- T300 (czy warto w to inwestować jeśli dopiero bym z tym zaczynał, bo znam juz kilka przypadków w których ktoś kupił kierownicę i zwrócił po 2-3 dniach :(  jak to mowią ze jeśli bakcyla nie złapie to nie warto inwestować dużo, są osoby które proponuja mi tańsze propozycje tak jak u góry)

Najwiekszym mankamentem jest to że shifter od THRUSTA jest troche drogi

Usłyszałem i poczytałem że coś z tymi T150 się dzieje, że potrafi często ten cały system "hybrydowy" się rozwalić że tak powiem.

Moje pytanie też jest takie czy jest duża różnica w odczuciach od G29, poprzez ten cały system TRUEFORCE?
Pytanie czy któraś z tych kierownic wymienionych wyżej wystarczy dla osoby początkującej która grała by w podstawowe gry czyli : ETS2, Forza Horizon 4, City Car Driving i FS19?

I moje ostatnie pytanie czy warto jest brać te G923, czy naprawili błędy co "rzekomo" były w G29/G920?

Pozdrawiam.

Użytkownik Deeejmien edytował ten post 15 styczeń 2021 20:04

stefansajkofan

stefansajkofan

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów
Zdublowalo sie.nie da sie usunąć posta.

Użytkownik stefansajkofan edytował ten post 15 styczeń 2021 20:49

stefansajkofan

stefansajkofan

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów
[quote name="stefansajkofan" post="85263" timestamp="1610736512"]

"opinie na temat 3 kierownic. tzn.

- G29
- G923
- T150 RS PRO
- T300"

Parskłem. A na poważnie to ja bym odradzał kupna logotecha oraz t150. Kupuj używane t500 lub nowke t300. Na moje amatorskie oko kupowanie modelu poniżej t300 może zniechęcić do dalszej zabawy z simracingiem.
Nie doczytałem, że będziesz grał w gry typu forza i ets2. W takim razie bierz g29 lub t150 czyli wyb{r pomiedzy glośną ale z shifterem slabej jakosci w tej cenie lub cichą bez shiftera.

Użytkownik stefansajkofan edytował ten post 15 styczeń 2021 19:52

Deeejmien

Deeejmien

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

[quote name="stefansajkofan" post="85263" timestamp="1610736512"]

"opinie na temat 3 kierownic. tzn.

- G29
- G923
- T150 RS PRO
- T300"
co do tych kierownic zle edytowałem sorka.

Frs

Frs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów
  • PSN id:Franiu15

Na moje amatorskie oko kupowanie modelu poniżej t300 może zniechęcić do dalszej zabawy z simracingiem.

Nie zgodzę się. Zacząłem od g29 jakoś 3 lata temu i powiem, że ta kierownica, kupowana tak dla spróbowania czym jest wirtualna jazda, wręcz wkręciła mnie w temat simracingu. Od niej zaczęła się dalsza przygoda z ulepszeniem, bądź wymiana sprzętu. Ewentualna odsprzedaż po krótkim czasie jeśli nie przypasuje jest z niewielką stratą.

stefansajkofan

stefansajkofan

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Na moje amatorskie oko kupowanie modelu poniżej t300 może zniechęcić do dalszej zabawy z simracingiem.

Nie zgodzę się. Zacząłem od g29 jakoś 3 lata temu i powiem, że ta kierownica, kupowana tak dla spróbowania czym jest wirtualna jazda, wręcz wkręciła mnie w temat simracingu. Od niej zaczęła się dalsza przygoda z ulepszeniem, bądź wymiana sprzętu. Ewentualna odsprzedaż po krótkim czasie jeśli nie przypasuje jest z niewielką stratą.
Dlatego napisałem, że może zniechęcić. Na czym obecnie jeździsz?

Deeejmien

Deeejmien

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

To myślę że pomimo tych zębatek w logitechu a nie hybrydy jak to jest w t150, wezmę logitecha, na start powinno wystarczyć bo mogę się nie wkręcić w ten cały, tak to nazwę "mocniejszy" simracing. Pozdrawiam.

Użytkownik Deeejmien edytował ten post 15 styczeń 2021 21:03

Frs

Frs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów

Na fanatecu csl z pedałami v3, kupowane z myślą, żeby póki co działało z ps4, bo nie posiadam PC, ale trzeba powoli zmienić ten stan rzeczy i rozbić świnke skarbonke.

stefansajkofan

stefansajkofan

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Na fanatecu csl z pedałami v3, kupowane z myślą, żeby póki co działało z ps4, bo nie posiadam PC, ale trzeba powoli zmienić ten stan rzeczy i rozbić świnke skarbonke.
Z twojwj perspektywy nie warto było brać logitecha tylko od razu fanateca. Dłużej byś na nim pojezdził albo dzisiaj bylbys przy dd.

Frs

Frs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów
Może masz rację, ale podobnie jak Deeejmien nie chciałem odrazu ładować kilku tysięcy, bo nie wiedziałem czy chwycę bakcyla. G29 odsprzedałem za 300 zł mniej niż zapłaciłem za nową. To był cały koszt, przekonania się, że wirtualne ściganie jest fajne. Do tego będę miło wspominał Logitecha, smigał bezawaryjnie. Oczywiście wszyscy znamy jej wady, przestarzałą konstrukcje itd, słynne klekotanie, ale na początek dała dużo radości.

mixer_mr

mixer_mr

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

ETS2, Forza Horizon 4, City Car Driving i FS19

Do tego zestawu gier nawet używane DFGT, albo tańsze DF Pro wystarczy. Można kupić poniżej 400 zł i sprawdzić czy taka opcja pasuje. Przy tych grach inwestycja w T300 to przerost formy nad treścią, chociaż samą kierownicę szczerze polecam.

PC

Rig

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaTomaszów Mazowiecki
Bierz g29 i się nie zastanawiaj. Miałem te kiere jeszcze miesiąc temu i gdyby nie narzekania lepszej połowki ze głośna to miałbym ja do tej pory. Wcześniej jeździłem na t150 pro i te pedały z zestawu to jakiś żart, jakbym bumpy w padzie naciskał. G29 sama kiera jest gorsza od t150 czy t300 ale ma zdecydowanie lepsze pedały. Ja jak poprzednik t150 mnie do simracingu zraziła, natomiast g29 wręcz przeciwnie. Teraz mam t300 wraz z tlcm i za g29 tęsknię.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

stefansajkofan

stefansajkofan

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Bierz g29 i się nie zastanawiaj. Miałem te kiere jeszcze miesiąc temu i gdyby nie narzekania lepszej połowki ze głośna to miałbym ja do tej pory. Wcześniej jeździłem na t150 pro i te pedały z zestawu to jakiś żart, jakbym bumpy w padzie naciskał. G29 sama kiera jest gorsza od t150 czy t300 ale ma zdecydowanie lepsze pedały. Ja jak poprzednik t150 mnie do simracingu zraziła, natomiast g29 wręcz przeciwnie. Teraz mam t300 wraz z tlcm i za g29 tęsknię.

"G29 sama kiera jest gorsza od t150 czy t300 ale ma zdecydowanie lepsze pedały."
" Teraz mam t300 wraz z tlcm i za g29 tęsknię."
Gdzie tu logika? Pedały z g29 lepsze od tlcm?

lucas-7

lucas-7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaTomaszów Mazowiecki
Może rzeczywiście nie zabrzmiało to zbyt klarownie. Chodzi mi poprostu o to że do g29 byłem przyzwyczajony, natomiast działania pedałów z load cellem trzeba się uczyć od nowa.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych