Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Jaki zestaw w budżecie ok. 5k zł?

ZAKUPY

19 odpowiedzi w tym temacie

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Dzień dobry wszystkim. Jestem początkującym simracerem, swoją przygodę zacząłem w lidze DTM ok. rok temu z zadowalającymi efektami i od tamtego czasu jakoś mnie to wchłonęło. Nadszedł ten czas, że sprzęt jaki obecnie posiadam mnie trochę ogranicza i nie daje wystarczającej satysfakcji. Tak więc przychodzę do Was z pytaniem: Jaki zestaw do 5k zł wybrać? Rozglądałem się co nie co, ceny w EU wydają się nieco horrendalne, a w ściąganiu rzeczy z Ameryki nie mam doświadczenia (i nawet nie wiem, czy taniej w końcu, czy drożej w sumie by wyszło). Zestaw na jaki głównie skupiałem swoją uwagę to zestaw z Csw v2.5, nieco wykraczający poza budżet, ale może się to zmieni (?). Patrzyłem również na zestawy z DD, najtańszymi oczywiście, typu Simagic. Zdaje sobie sprawe, że do DD potrzeba osobno jeszcze dokupić pedały i ewentualnie jakąś przejściówke pod nie, ale może mnie tu trochę oświecicie w tym temacie. Jestem też skłonny zakupić jakiś używany zestaw, nie mam z tym problemu. Teoretycznie to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie w tych pieniądzach... Z góry dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam serdecznie.  :)

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów
Z USA nie warto bo pewnie doliczą cło i VAT i koszt przesyłki może być spory.
Za ta kwotę to chyba najlepiej jakiś zestaw Fanatec z pedałami CSP v3. Te zwykle LC elite pedals nie polecam, bo maja potencjometry. Fanatec ma ta zaletę , ze są wersje pod konsole (przy jednoczesnym wsparciu PC oczywiście). Alternatywnie można kupić coś używanego np. tutaj od kogoś na forum. Jednak w DD bym nie szedł, chyba ze ewidentne brakuje Ci czegoś w FFB (np. siły)i wiesz co robisz. Nawet używane Simplicity 20Nm lub mniej pewnie sporo kosztuje a do tego potrzeba mocnego riga z odpowiednim mocowaniem wheelbase.

Użytkownik daemon edytował ten post 12 luty 2021 19:26

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Z USA nie warto bo pewnie doliczą cło i VAT i koszt przesyłki może być spory.
Za ta kwotę to chyba najlepiej jakiś zestaw Fanatec z pedałami CSP v3. Te zwykle LC elite pedals nie polecam, bo maja potencjometry. Fanatec ma ta zaletę , ze są wersje pod konsole (przy jednoczesnym wsparciu PC oczywiście). Alternatywnie można kupić coś używanego np. tutaj od kogoś na forum. Jednak w DD bym nie szedł, chyba ze ewidentne brakuje Ci czegoś w FFB (np. siły)i wiesz co robisz. Nawet używane Simplicity 20Nm lub mniej pewnie sporo kosztuje a do tego potrzeba mocnego riga z odpowiednim mocowaniem wheelbase.

Czyli co, zestaw z Csw v2.5 i pedałami v3? Może trochę potanieje do wakacji, aż będe kupował. A jest sporo różnica jakbym wziął t300 (albo baze thrustmastera z jakąś obręczą) i do tego v3?

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 347 postów

Na black friday baza CSW 2.5 była no dużym promo (chyba niecałe 500 euro).

Następne takie  promo pewnie będzie na kolejny BF, znając Fanateca...

Żeby wykorzystać ten budżet w pełni, to są dla mnie 2 wersje:

- CSW 2.5 + pedały V3 (z brake performance kitem) i jakąś tańszą obręczą. W tej wersji budżet trzeszczy. ;)

- Thrustmaster TS-PC albo TS-XW (TS-PC nie mają pedałów w komplecie i obie różnią się obręczami) i do tego pedały V3. W tej wersji zostaje sporo pieniążków.

I trzecia wersja, bonusowa:

- pedały Heusinkveld Sprint - 700 euro ze sprzęgłem (3 pedały), 600 euro bez sprzęgła (2 pedały)

- Thrustmaster TS-PC/TS-XW albo T300 - szukałbym promocji, bo ts-pc było do wyrwania za 1999 a ts-xw za 2299. T300 w promocjach są często, więc trzeba się rozglądać. W kwietniu do TM ma też wyjść nowa obręcz F1 style z wyświetlaczem i innymi bajerami.

Ta wersja może być niepopularna, bo pomija Fanateca, ale za to możliwe, że pedały być może starczą Ci już na całe życie, a będziesz się martwił samą obręczą.

Użytkownik haefen edytował ten post 13 luty 2021 15:56

PC

Rig

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Na black friday baza CSW 2.5 była no dużym promo (chyba niecałe 500 euro).

Następne takie  promo pewnie będzie na kolejny BF, znając Fanateca...

Żeby wykorzystać ten budżet w pełni, to są dla mnie 2 wersje:

- CSW 2.5 + pedały V3 (z brake performance kitem) i jakąś tańszą obręczą. W tej wersji budżet trzeszczy. ;)

- Thrustmaster TS-PC albo TS-XW (TS-PC nie mają pedałów w komplecie i obie różnią się obręczami) i do tego pedały V3. W tej wersji zostaje sporo pieniążków.

I trzecia wersja, bonusowa:

- pedały Heusinkveld Sprint - 700 euro ze sprzęgłem (3 pedały), 600 euro bez sprzęgła (2 pedały)

- Thrustmaster TS-PC/TS-XW albo T300 - szukałbym promocji, bo ts-pc było do wyrwania za 1999 a ts-xw za 2299. T300 w promocjach są często, więc trzeba się rozglądać. W kwietniu do TM ma też wyjść nowa obręcz F1 style z wyświetlaczem i innymi bajerami.

Ta wersja może być niepopularna, bo pomija Fanateca, ale za to możliwe, że pedały być może starczą Ci już na całe życie, a będziesz się martwił samą obręczą.

Tak szczerze, bardzo zainteresowała mnie ta trzecia, bonusowa opcja :D Pedały wyglądają już na premium (ok. 3k w końcu), z opinii również tak można wywnioskować. Na pewno przyjrze się temu bliżej. A jak z tymi Thrustmasterami - te zestawy bardzo się różnią od siebie? Baza z t300 mocno odstaje od tych z ts-pc/ts-xw, czy to to samo pod innym poszyciem tylko z innymi obręczami? 

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 347 postów

Osobiście mam TS-PC od ponad pół roku i jestem zadowolony.

Nie mam zbytnio doświadczenia z wieloma innymi sprzętami, ale jechałem na Logitechu kiedyś chwilę i tutaj w ogóle nie ma o czym rozmawiać i miałem okazję chwilę na CSL Elite od Fanateca się przejechać i powiem, że w moim odczuciu siła podobna do TS-PC, ale FFB bardziej mi leżał w Thrustmasterze. Dodam, że upalam iRacing, więc nie wiem, jak to w innych simach wygląda.

Co do T300 i TS-PC zdania są różne.

Niektórzy mówią, że TS-PC po prostu dodaję więcej siły, a inni mówią, że przekłada się to jednak znacznie na szczegółowość FFB.

Tutaj nie mam porównania niestety, ale opinii w necie jest dużo.

Co do pedałów, Heusinkveldy to już jest klasa high-end premium i o ile nie masz bardzo ciężkiej nogi, to Sprinty to dla wielu jest już ostateczny przystanek, jeśli chodzi.

Sam Heusinkveld, to jest najbardziej popularna i uznana marka na rynku pedałów premium do simracingu.

Użytkownik haefen edytował ten post 13 luty 2021 17:30

PC

Rig

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Ciekawy temat. Przyszła mi do głowy teraz myśl, że może wartoby pójść w te pedały Heusinkveldy, mieć już fajną bazę pod rozbudowe i poczekać na jakąś promocje t300/ts-pc (obręcz mi bardziej pasuje niż ts-xw) albo nawet kupić jakąś używke, a zaoszczędzone (?) pieniądze przenieść na przyszły rok na Csw v2.5 albo nawet pomyśleć o DD jakimś. Wyżej ktoś pisał o solidnym rigu do DD, więc też pomyślałoby się nad zrobieniem jakiegoś stelaża (dla mnie to nie problem, mam wszystkie narzędzia i często sobie coś dorabiam a i fotel samochodowy (ala kubełkowy) posiadam). 

Marcin8777

Marcin8777

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie
TS-PC TS-XW i T-GT względem T300 to moim zdaniem duża różnica a nie tylko większa moc. Pierwsze co zauważyłem po przesiadce z T300 na T-GT to szybkość działania, prezycja w narastaniu i utrzymywaniu momentu obrotowego, więcej szczegółów force feedback i dopiero na samym końcu zauważyłem większy moment obrotowy. Samo wykoanie bazy T-GT to zupełnie inna liga niz w przypadku T300 w T-GT cala podstawa jest z dosyć grubej blachy dzieki czemu możemy dobrze dokręcić srubami bazę do RIGU, gorna częsc obudowy jest wykonana z fajnej jakosci mocnego plastiku o gęstej i gladkiej strukturze, który nie skrzypi i nie wyglada tandetnie. Kolejna sprawa to awaryjność u mnie T300 i TX miały co jakis czas anomalie typu: samoczynny reset bazy, problem z kalibracja po uruchomieniu czy slabnacy feedback w upalny dzień czy tez podczas dlugiej sesji. W T-GT przez rok używania nic podobnego nie mialo miejsca, zadnego problemu. Także zdecydowanie większa siła czyli wyzszy moment obrotowy to najmniejsza roznica w tych bazach.

Duzy plus za zewnętrzny mocny zasilacz, i efektywny system chłodzenia w T-GT

Podobnie jak haefen mialem okazję użytkować przez chwilę bazę CSL Elite Fanateca, i mialem przy tym podobne odczucia, moment obrotowy bardzo podobny oddany w trochę delikatniejszy sposób myślę ze po części przez większą średnicę wienca w Fanatecu. W Thrustmasterze na sucho kręcąc delikatnie wiencem czułem pracę pasa klinowego zębatego Fanatec zachowywal sie wtedy "gładko" podczas normlanego uzytkowania czyli jazdy różnica niezauważalna. Po roku użytkowania zauważyłem , że paski w T-GT musiały się ułożyc i działa on o wiele bardziej gładko, szkoda, ze teraz nie mam CSL Elite by to znowu porównać.

Użytkownik Marcin8777 edytował ten post 14 luty 2021 00:37

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Problem w tym, że w T-GT nie podoba mi się mało zgrabna kierownica, ale jakby była w jakiejś fajnej promocji, to może bym się zastanowił. Póki co chyba najbliżej mi do ts-pc, takie medium na jeden rok, do uzbierania gotówki na jakiegoś DD (najprawdopodobniej). 

Marcin8777

Marcin8777

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów
T-GT TS-PC TS-XW to praktycznie to samo T-GT ma tylko transducer dodatkowy do Gran Turismo. TS-PC bez pedałów jest sprzedawany wiec w Twoim przypadku najlepsza opcja.

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Okej. To będe polował na ts-pc na jakiejś promce albo może ktoś będzie sprzedawał w fajnej cenie. A jeszcze jedno - ta baza Tx servo to jakaś inna konstrukcja, czy po prostu oddzielnie sprzedawana z zestawu ts-pc/ts-xw/t-gt a może t300?

Marcin8777

Marcin8777

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów
TX to praktycznie ta sama baza co T300 roznica polega na tym ze posiada 900 zamiast 1080 obrotów i wspiera xbox one zamiast ps4.

Podobnie z najwyższymi modelami Thrustmastera czyli bazami T-GT TS-PC i TS-XW roznice to wsparcie platform, wieńce, pedały i dodatkowy transducer to Gran Turismo w T-GT:
T-GT- PS4/PS5/PC pedały T3PA TGT, Transducer
TS-PC- PC brak pedałów w zestawie
TS-XW- Xbox One/ chyba Xbox series/PC pedały T3PA
Wieńce jakie występują pewnie doskonale wiesz, więc nie będę opisywał.

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Okej, to fajnie wiedzieć w takim razie. A co Ty byś myślał o takim zestawie: pedały Heusinkveldy Sprint i ts-pc? Bo połączenie csw v2.5 i v3 znacznie przekracza budżet, bo do tego jeszcze trzeba jakąś obręcz kupić z Hubem.. A nie wiem, czy nie rozsądniej będzie po prostu rozłożyć to na raty i wziąć już high-end baze (pedały) pod dalszą rozbudowe. 

Marcin8777

Marcin8777

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów
Myślę, że dobrze kombinujesz w przyszłości upgrade bazy na direct drive i jest top.

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

To super. W takim razie dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych