Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Jaki zestaw w budżecie ok. 5k zł?

ZAKUPY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

T-GT TS-PC TS-XW to praktycznie to samo T-GT ma tylko transducer dodatkowy do Gran Turismo. TS-PC bez pedałów jest sprzedawany wiec w Twoim przypadku najlepsza opcja.

Popieram. T300 jest naprawdę ok sam używałem T300 GT z 2 lata(teraz zastanawiam się czy nie sprzedać), ale sprzedawane jest wraz z pedałami, wiec jak chcesz kupić osobne to się nie opłaca. Od pół roku jeżdżę na SC 2 Pro i właśnie HE Sprint. Podkreślam, ze do tego potrzeba mocnego riga. Jak w przyszłości chcesz mieć DD to doby rig to podstawa. Nawet GT1 Evo od Simlab się pedal plate lekko wyginała, wiec dodają teraz druga płytę do Sprintów.
Moim zdaniem największa zaleta Sprintów obok solidności jest liczba customizacji. Prawie wszystko można dostosować do własnych potrzeb.

weeny

weeny

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

T-GT TS-PC TS-XW to praktycznie to samo T-GT ma tylko transducer dodatkowy do Gran Turismo. TS-PC bez pedałów jest sprzedawany wiec w Twoim przypadku najlepsza opcja.

Popieram. T300 jest naprawdę ok sam używałem T300 GT z 2 lata(teraz zastanawiam się czy nie sprzedać), ale sprzedawane jest wraz z pedałami, wiec jak chcesz kupić osobne to się nie opłaca. Od pół roku jeżdżę na SC 2 Pro i właśnie HE Sprint. Podkreślam, ze do tego potrzeba mocnego riga. Jak w przyszłości chcesz mieć DD to doby rig to podstawa. Nawet GT1 Evo od Simlab się pedal plate lekko wyginała, wiec dodają teraz druga płytę do Sprintów.
Moim zdaniem największa zaleta Sprintów obok solidności jest liczba customizacji. Prawie wszystko można dostosować do własnych potrzeb.

No taki mam zamiar, zrobić solidny rig :D Raczej nie z profili aluminiowych tylko stalowych, więc na pewno trochę sztywniejsze będzie. Zresztą, zbyt dużo i tak już pójdzie na rig w tym roku żeby jeszcze z profili alumionwych to wszystko robić.. Skoro już piszesz, że posiadasz sprinty i simcube - nie ma żadnych problemów z niezgodnośćią? Z tego co już obejrzałem jakieś recenzje, to sprinty łączone są na pcb w hamulcu, a z tamtąd prosto do usb w pc? Pytam żeby się tylko upewnić, czy na 100 będzie współpracować z csw v2.5  :)

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 postów

Pedały i kiera, jeśli połączone niezależnie przez USB nie mają na siebie żadnego wpływy.

Każdy poważny sim bez problemu sobie z tym poradzi.

Mowa oczywiście o tych na PC. W przypadku konsoli sprawa jest trochę bardziej skomplikowana...

Użytkownik haefen edytował ten post 16 luty 2021 11:10

PC

Rig

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
Uwierz mi, ze odpowiednie profile aluminiowe są wystarczająco sztywne. W takim P1-X nic nie ma prawa się wyginać. Ten cały rig to jest tzw. overkill. Nawet nie wiedziałem , ze rigi robi się ze stalowych profili. Musza sporo ważyć.
W P1-X jedynie jeśli wybierze się opcję wheeldeck do kierownicy DD to może się minimalnie wyginać góra-dół. Ja mam tzw. front mount i jest jak skala , zero ruchu. Podobnie jest ponoć z mocowaniem do Fanatec DD. Czasami tylko zdarza się, ze wibracje lekko się przenoszą na rig, ale nie wiem czy da się tego uniknąć lepiej odkręcając śruby (myśle ze nie mam żadnych luzów).

Co do Sprintów to się zgadza. Są widziane w Windows jako osobny kontroler gier, wiec obojętnie jaka masz kierownice. Tylko PC2 się pogubił po wymianie sprzętu i nie wykrywa pedałów ani kiery nie mogę do końca skalibrować. Ale to akurat u mnie tylko ten problem występuje. Znalazłem tylko jeden gość miał podobny problem(inna kierownica DD) i rozwiązaniem było skasowawnie controller.xml ale nie wiem czy u mnie tez pomoże. W PC2 i tak b. rzadko gram, wiec nie mam problemu.

Edycja: PC2 już wykrywa mi pedały ale kierownicy nie.

Ogólnie nie wiem czy warto od razu pakować się w sprzęt high end. Z drugiej strony jak wiesz, ze będziesz długo jeździł, to po co dwa razy płacić. Zarówno kierownice DD jak i Sprinty są mało awaryjne. Spodziewam się ze Simucube 2 wytrzyma spokojnie kilkanaście lat.

Użytkownik daemon edytował ten post 18 luty 2021 21:35

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Budżetową alternatywą dla Sprintów są T-LCM które obecnie można dostać nawet za 750zł z dostawą. Oczywiście chowają się do Sprintów ale ponoć są bardzo dobre jak na swoją cenę. 

Użytkownik daemon edytował ten post 19 luty 2021 14:23

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych