Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Biurko z regulowaną wyskością zamiast stojaka na monitor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Hej,

Posiadam kokpit z kierownicą DD zamontowaną przy użyciu front mount. 

Problem jest taki, że obecnie 49' monitor jest postawiony na stoliku i trochę za daleko - za bazą kierownicy, dlatego że biurko jest o ok 5 cm za niskie (aby można przesunąć blat nad bazą i umieścić tuż za obręczą kierownicy).

Dlatego zastanawiam się nad kupnem takiego biurka z regulacją wysokości:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co śądzicie?

Oczywiście jedną z typowych opcji jest stojak na monitor/TV np.

Jest trochę droższy ze względu na przesyłkę (wyjdzie około 800zł, czyli o gdzieś około 100 zł drożej)

Może są jakieś lepsze lub tańsze opcje?

Użytkownik daemon edytował ten post 17 luty 2021 21:17

Frs

Frs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów
  • PSN id:Franiu15
Opcją budżetową na stolik pod monitor/tv jest zrobienie tego za pomocą blatu z IKEA linnmon i regulowanych nóg olov. Blat niecałe 40 zł, nogi po 25 zł.

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Opcją budżetową na stolik pod monitor/tv jest zrobienie tego za pomocą blatu z IKEA linnmon i regulowanych nóg olov. Blat niecałe 40 zł, nogi po 25 zł.

Dzięki, to faktycznie dużo taniej by wyszło, ale niestety widzę, że maksymalna wysokość nóg to 90cm a ja potrzebuję 96-97cm. Przy okazji: te blaty mają już wywiercone otwory do przykręcenia nóg?

Frs

Frs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów
  • PSN id:Franiu15
Tak, blaty mają już nawiercone otwory.

Użytkownik Frs edytował ten post 18 luty 2021 17:21

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

No tak w sumie dziwne gdyby nie było otworów. Znalazłem 2 inne typy nóg i taka o nazwie Gerton ma max 107 cm wysokości - czyli by pasowało. Jednak sztuka kosztuje 75 zł , czyli to by razem wyszło 339 zł. Poza tym max obciążenie jest 12KG - oczywiście rozumiem, że to dla 1 nogi a 4 razem dają 48KG?

beh

beh

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • STEAM ID:beh3_
  • Lokalizacjakrk

Hej,

Posiadam kokpit z kierownicą DD zamontowaną przy użyciu front mount. 

Problem jest taki, że obecnie 49' monitor jest postawiony na stoliku i trochę za daleko - za bazą kierownicy, dlatego że biurko jest o ok 5 cm za niskie (aby można przesunąć blat nad bazą i umieścić tuż za obręczą kierownicy).

Dlatego zastanawiam się nad kupnem takiego biurka z regulacją wysokości:

ja mam takie biurko  + 48 cali.  Po obnizeniu na max, wysokosc jest do przezycia, ale ze wzledu na podtawe monitora i tak nie da sie go dac na sama krawedz z przodu (przynajmniej mojego sie nie dalo).

Ja tego biurka uzywam na codzien do pracy i do simow dostawiam sobie playseata. Wkurzalo mnie przesuwanie monitora, wiec kupilem ramie do monitora ktore pozwala zrobic to prosto, monitor mozna dac nizej i blizej krawedzi (choc nie wiele). NIestety to droga opcja, bo uchwytow ktore wytrzymuja zakrzywione 48 cali nie ma za wiele. Problemem nie jest sama waga monitora, ale zakrzywienie i to, ze moze byc problem z przechylaniem sie ekranu do przodu.

Drugi minus, ze o ile ta podstawia biurka jest cacy, to przy takim ramieniu ten "tekturowy" blat sie w koncu zaczyna wyginac. Ja skonczylem wymieniajac na trwalszy. Oczywiscie przy zwyklej podstawie monitora zadnego problemu nie ma.

No ale, jak biurko ma byc na codzien i jest problem z miejscem, to jest to uzywalna opcja i u mnie dziala.

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów
Jak monitor jest na stojaku to zwykle nie da się przysunąć do samej krawędzi, ale to jest mały problem - i tak monitor by był bliżej o około 30 cm.

A to ramie co kupiłeś to nie mocowane na ścianie tylko leży na blacie? Ja takie z uchwytem w standardzie Vesa tylko widziałem takie do mocowania na ścianie. Swoja droga może taki kupię to wyjdzie taniej ale, z drugiej strony nie chce znowu wiercić w ścianie.
Najbardziej elastycznym rozwiązaniem jest stojak do monitora/tv jak od
Simlab, ale to tez trochę miejsca zajmuje i nie nadaje się do niczego więcej tak jak biurko.

beh

beh

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • STEAM ID:beh3_
  • Lokalizacjakrk

ramie normlanie mocowanie do blatu. Taniej to nie wyjdzie raczej, bo takich ktore daja rade z zakrzywionym 48 cali  nie ma wiele. Ja kupilem sobie to:

Wczesniej kupilem LX (tez nie tanio), bo dluzszy zasieg itd, ale odeslalem, bo okazalo sie, ze nie radzil sobie z przekrecaniem ekranu "do przodu" . I z tym bedzie problem w sporej ilosci ramion jak masz zakrzywione 48cali. Z tego co widze to nawet moj  HX do 49 samsunga odysey wymaga "adaptera". Do plaskich monitorow jest duzo wiekszy wybor w roznych, duzo sensowniejszych cenach, jedyne co to trzeba wtedy sobie na wage patrzec, ale z tym przekrecaniem do przodu nie powinno byc przynajmniej problemu.

Użytkownik beh edytował ten post dziś, 00:28

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych