Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Nowa strona esport.simrace.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Mamy to!

Przed chwilka odpaliliśmy nową stronkę ligową więc teraz powinno być czytelniej i zdecydowanie ładniej.

Zapraszamy do zapisów. Aktualnie są aktywne trzy wydarzenia ligowe więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

esport.simrace.pl

Z nowości:

• przejrzysty layout
  • statystyki w profilu zawodnika
  • nowy czytelny kalendarz
  • ulepszona nawigacja
  • i wkrótce dużo, dużo więcej :)

Załączony plik  esport.jpg   71,15 KB   8 Ilość pobrań

Specjalne podziękowania dla: @DrFugazi, @TeddyX, @deeze oraz dla grona testerów. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1260 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe

No bardzo ładnie, ale czy trochę nie za wcześnie? ;)

- wersja mobilna właściwie nie istnieje (jako tako skaluje się chyba tylko strona główna)

- w takim Mix Grid na wszystkich listach brakuje oznaczeń klas samochodów (GT3/GT4), które wcześniej były, to utrudnia rozeznanie się w sytuacji

- pomieszane, niekompletne albo pomylone nazwy samochodów ("Alpine A1110", "Mercedes AMG", "Porsche 911 II R", "Maserati MC" i inne)

- na wielu elementach mamy wyskakujące podpowiedzi, które dziwnie się zachowują, na przykład w panelu kierowcy po wyskoczeniu od razu znikają i nie pojawiają się drugi raz, nie ma nawet czasu na ich przeczytanie... albo podwieszają się w lewym dolnym rogu strony i już tam zostają

- png to nie jest najlepszy format na bannery, grafiki na stronie mogłyby zajmować nawet 10 razy mniej miejsca

- daty są w niezbyt polskim formacie, nie wszystko jest przetłumaczone na polski ("30 minutes")

- gdzie znajdę teraz linki do transmisji czy powtórek z wyścigów? Nie widzę ich na nowej wersji strony

- nie wszystkie CSS i JS są skompresowane, co negatywnie odbija się na rozmiarze i szybkości działania strony (pomijając tony niepotrzebnych bootstrapowych rzeczy)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki za szybki feedback, dodamy do listy WIP i będzie Pan zadowolony :) 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1424 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

@Plupi, dzięki za testy i konstruktywny komentarz.

Trzeba było wypuścić już stronę, bo zapisy do swapa na starej działały całkowicie nieintuicyjnie, a też nie było sensu ciągnąć dwóch projektów na raz.

- wersję mobilną trzeba oczywiście opracować, zupełnie się na tym nie skupialiśmy

- brak oznaczeń dopisujemy do listy todo, na chwilę obecną można przełączać między klasami aut

- pomieszane nazwy - tu nie wiem o co chodzi, doprecyzuj proszę

- tooltipy faktycznie działają dziwnie i też różnie w różnych przeglądarkach, w FF mi działały poprawnie, w Chrome nie, ostatnio nawet w FF się psuły ale były ważniejsze tematy

- oki, banery do wymiany, faktycznie w jpg będą zajmować mniej miejsca bez wyraźnej straty jakości

- format daty jak dla mnie jest ok, praktycznie od 2000 roku używam i jestem przyzwyczajony do takiego zapisu, ale może to jest ISO a nie polski, tłumaczenie do poprawki ofkors

- powtórki znajdziesz w zakładce wyników wyścigu obok incydentów, niedoróbka że ich teraz tam nie ma, link do relacji też dorobimy

- tu zobaczymy co da się zrobić, korzystanie z bootstrapa robi pewien narzut.

Jeszcze raz dzięki, jak to się mówi: developer's work is never done ;)

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1260 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe

- pomieszane nazwy - tu nie wiem o co chodzi, doprecyzuj proszę

W nawiasie podałem kilka przykładów, ale to i tak zagmatwany temat, bo nawet w menu ACC z jakiś powodów mają pomieszane nazwy między nazwami modelowymi, kodowymi stosowanymi u producenta w celu odróżnienia generacji albo w ogóle jakiś dziwnych sklejanek nie wiadomo skąd i dlaczego (na przykład Astony oznaczane jako AMR - Aston Martin Racing - podczas gdy sam Aston Martin takiego nazewnictwa nie stosuje, a gdy już wypuścił na rynek na przykład takiego Vantage AMR to był to model drogowy, a nie wyścigowy), więc zależy kto jakiego nazewnictwa chce się trzymać. A konkretniej:

Alpine A1110 - powinno być Alpine A110 GT4

Mercedes AMG - powinno być Mercedes-AMG GT3 albo Mercedes-AMG GT3 Evo oraz Mercedes-AMG GT4

Maserati MC - Maserati GranTurismo MC GT4

Porsche 911 II R - Porsche 911 GT3 R albo Porsche 991 II GT3 R (z jakiegoś powodu w menu ACC mamy nazwę kodową - generacja 991 II - a nie modelową, czyli 911 GT3 R rocznik 2019)

Aston Martin AMR V8 Vantage - Aston Martin Vantage GT3 oraz Aston Martin Vantage GT4 (ale to jest co najmniej skomplikowane - jak pisałem wyżej)

I tym podobne...

Dodatkowo w rozwijanych listach (na przykład przy zapisie na Swap i wyborze samochodu) zastosowane jest jeszcze inne nazewnictwo, również pomieszane na różne sposoby.

Załączony plik  lista.jpg   40,59 KB   5 Ilość pobrań

Jeszcze jedna rzecz do zoptymalizowania, oszczędzająca transfer serwerowi, użytkownikom, odchudzająca i przyspieszająca stronę - pliki źródłowe z logotypami producentów są dużo za duże względem potrzeb. Na przykład Ferrari: pokazywane jest 28x28px, a źródło ma 500x500px (chyba, że gdzieś takie duże też jest potrzebne, ale nie zauważyłem).

Załączony plik  logo.jpg   6,26 KB   4 Ilość pobrań

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1424 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

@Plupi, oki, temat jest już w opracowaniu. Ja nie jestem aż takim znawcą/purystą, a zdaje się, że nazwy były przeklejone z dokumentacji serwera, a tam w wersji 8 uwierz mi, że było Alpine A1110, patrzyłem wczoraj bo taką miałem pod ręką ;) W nowej już jest poprawione, także @GTR już pracuje nad dopieszczeniem.

Z pozostałych rzeczy:
- wersja mobilna lekko poprawiona - jeszcze nie jest gotowa ale już zachowuje się lepiej

- kolumna klasa wprowadzona do listy kierowców, w wynikach i klasyfikacji podświetla się wybrana klasa - jeszcze coś do preq wymyślimy

- stream i powtórki dodane do wyników wyścigu

- tłumaczenia poprawione

- większość banerów już wymieniona na jpg

- zmniejszenie logotypów i obcięcie ramek dopisane do listy

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych