Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Fanatec CSW V 2,5, czy Thrustmaster TS-PC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Treasurer

Treasurer

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Cześć,

Z racji iż coraz bardziej wciąga mnie wirtualna jazda, chciałbym kupić nowy sprzęt.

Zwracam się z prośbą o opinię odnośnie dwóch baz.

- Fanatec CSW V 2,5 + pedały CSL Elite

- Thrustmaster TS-PC + pedały T-LCM

Przeczytałem wiele wątków odnośnie obu baz, również na zagranicznych forach, ale nie udało mi się znaleźć zbyt wielu informacji o awaryjności powyższych zestawów. Zatem, który zestaw wypada lepiej pod tym kątem? Czy zestawy są porównywalne pod względem wrażeń z jazdy?

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Bilasek

Bilasek

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów
  • Discord:Janusz Migas#3417
  • STEAM ID:januszek_21
  • LokalizacjaBochnia

Dla mnie odpowiedź jest prosta. Tylko V 2.5. To najlepsza baza dostępna na pasku. Sam obecnie korzystam z V2.5 od 1,5 roku, a wcześniej miałem bazy o od thrusta. Jakość wykonania, FFB, wbudowane profile w bazie... Inny świat... Poza tym peryferia do rozbudowy Fanatec ma dużo lepsze wiec nawet nie ma czego porównywać.

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 654 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa
Jeżeli nie chcesz DD, to tylko v2. 5, nie ma nic lepszego na pasku. Właśnie próbuje przejść na DD 1 od Fanatec, ale niestety jeszcze nie miałem okazji jechać na dobrze ustawionym systemie i mam dylemat czy swojej się pozbywać. W głowie mam cały czas że to będzie strata kasy, bo zmian nie zauważę, albo będą za małe w stosunku do zainwestowanych pieniędzy.
Pamiętam za to doskonałe WOW, które miałem gdy przeszedłem z Thrustmaster T500 na v2.5.
Czułem się jakbym z Poloneza przesiadał się na Mercedesa.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

stefansajkofan

stefansajkofan

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów
Serio aż taka jest różnica? Mam t300 i wydaje mi się, że nie potrzebowałbym lepszego ffb grajac w rbra na fizykach ngp6 ale może temu, że jeżdzę polonezem.

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1425 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

A ja powiem inaczej, pedały są ważniejszym elementem zestawu i tutaj w wątkach na forum powinieneś to już wyczytać. A czy baza CSW 2.5 różni się tak bardzo od CSL Elite? Krzychu Ty miałeś okazje testować obie? Bo ja niestety nie mam odniesienia. Ale jakbym miał już brać coś z serii CSW przy ograniczonym budżecie to prędzej wziąłbym pedały CSW v3 i bazę CSL Elite niż na odwrót. Choć sam używam pedałów CSL Elite LC od kilku lat i pomimo, że mnie stać to nie planuję póki co wymiany na CSW V3, bo na moje potrzeby są w zupełności wystarczające. No chyba, żeby się jakaś okazja trafiła lub miałbym okazję wypróbować i porównać i okazałoby się, że gra warta tych pieniędzy.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów
Jeśli kasa nie stanowi problemu, to bierz CSW v2.5, to, obiektywnie, lepsza baza pod każdym względem. Teraz jest w promo zestaw baza v2.5 z obręczą i pedałami csl elite z load cellem za 850euro.

Piszę to, jako posiadacz TS-PC. :)
Sam się zastanawiam, czy by nie wziąć tego zestawu v2.5, jakby odsprzedać mojego TS-PC, ale z kolei upgrade nie byłby też jakiś kolosalny.

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 654 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Nie miałem możliwości porównania tych dwóch baz.

Pedały to podstawa, load cel robi dużą robotę, jeżeli V3 to tylko z Breake Performace Kit, bez tego nie ma co do nich startować, lepiej kupić CSL Elite, damper nie jest tak potrzebny jak właśnie BK Kit.

Rig

PC

Treasurer

Treasurer

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

A ja powiem inaczej, pedały są ważniejszym elementem zestawu i tutaj w wątkach na forum powinieneś to już wyczytać. A czy baza CSW 2.5 różni się tak bardzo od CSL Elite? Krzychu Ty miałeś okazje testować obie? Bo ja niestety nie mam odniesienia. Ale jakbym miał już brać coś z serii CSW przy ograniczonym budżecie to prędzej wziąłbym pedały CSW v3 i bazę CSL Elite niż na odwrót. Choć sam używam pedałów CSL Elite LC od kilku lat i pomimo, że mnie stać to nie planuję póki co wymiany na CSW V3, bo na moje potrzeby są w zupełności wystarczające. No chyba, żeby się jakaś okazja trafiła lub miałbym okazję wypróbować i porównać i okazałoby się, że gra warta tych pieniędzy.

Jeśli chodzi o pedały to zaznajomiłem się z tym, że to podstawa.
Jednakże jest bardzo dużo wątków odnośnie awaryjności bazy CSL Elite, dlatego też postanowiłem ją odrzucić. Chodzi mi najbardziej o niezawodność, a pod tym względem CSW wydaje się lepszym kandydatem.

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

Baza jest prownywalna ..prawie to samo dwa paski itd. system przeniesienia podobny ..ale sam jako posiadacz Ts xw  i pedalow CSL elite  przyznaje  jezeli chodzi o mozliwosc rozbudowy itd. Fanatec rzadzi ... Wydalem w sumie  850 euro ..niejako na raty ..ale gdybym mial teraz ta kase w kupie i mozliwosc kupna od zera  .. w calosci wybralbym Fanatec ...

mataman

mataman

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów
Ja bym mimo wszystko poszedł w zestaw ts-pc plus T-clm. Fanatec 2.5 jest fajny ale drogi. Natomiast geje thrustmaster w swojej cenie też nie mają konkurencji, csl elite to niestety potencjometry na gazie i sprzęgle które z czasem będą padać.

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Ja bym mimo wszystko poszedł w zestaw ts-pc plus T-clm. Fanatec 2.5 jest fajny ale drogi. Natomiast geje thrustmaster w swojej cenie też nie mają konkurencji, csl elite to niestety potencjometry na gazie i sprzęgle które z czasem będą padać.

Dlatego napisalem ze kupilbym inny sprzet  ale w calosci  Fanatec CS 2.5 i   CS V3 zas co do  kierownic to Thrust jest ubogi i slaby niestety Fanatec bije go  po calosci.

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Ja tam nie żałuję zestawu TS-PC + T-LCM, za którego dałem ok. 3,5k.

Zdaję sobie sprawę za to, że CSW v2.5 to lepszy sprzęt, ale też trochę droższy.

Jako obecny posiadacz TS-PC za to nie widzę potrzeby przesiadki na CSW v2.5, bo to już nie będzie ogromny przeskok, warty zachodu.

Jeśli TS-PC trochę pożyje, to pozostało mi już tylko DD. :)

PC

Rig

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Jako obecny posiadacz TS-PC za to nie widzę potrzeby przesiadki na CSW v2.5, bo to już nie będzie ogromny przeskok, warty zachodu.

Ale przyznasz ze z kolkami jest bardzo ubogo w stosunku do Fanateca ... ;)

m!xeR

m!xeR

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaKraków

Ale przyznasz ze z kolkami jest bardzo ubogo w stosunku do Fanateca ... ;)

Czy aby na pewno? Do thrusta można chyba dokupić customy. Kojarzę, że Perel jeździł na wiernej replice z 488. Chociaż później z niej zrezygnował ze względu na bolączki wieku dziecięcego. Może twórca już je usunął. To tylko jeden z pewnie kilku przykładów kierownic niezależnych producentów. Przeglądnąłem teraz stronę Fanateca i...szału nie ma, estetycznie wyglądają kiery Porsche do dd/csw i gt3 w preorderze do csl'a. Jest sporo kier zrobionych na jedną modłę, które są...delikatnie pisząc, brzydkie (choć to kwestia gustu). Więc czy jest się czym zachwycać? Moim zdaniem zupełnie nie. Biorąc za kryterium ilość, Fanatec bije na głowę Thrusta ALE spoglądając na temat nieco szerzej, nie jest to już tak oczywiste  :)

Użytkownik m!xeR edytował ten post 11 kwiecień 2021 12:03

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 483 postów
  • LokalizacjaKraków
Jasne,że można tyle ,że do fanateca również

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych