Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Przesiadka z SO+ i RTX2080 na 3070[OC] i jaki headset do tego?

15 odpowiedzi w tym temacie

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów
  • PSN id:TPS_3
Cześć Pasjonatom wyścigów w VR

Zamierzam się przesiąść (deczko szybciej, niż zakładałem) z 2080 i Odysseya + na Asusa ROG STRIX OC 3070. I tu pojawia się pytanie: Samsung Odyssey + ma świetny wyświetlacz, ale ma jedną cholerną wadę - komfort. Pomimo moich przeróbek, nakładka typu HALO to nie to. 

Ponieważ nie chcę zamienić siekierki na kijek, więc zastanawiam się nad sensownym posunięciem. Oculus Quest 2 ma swoje zalety (wireless do zabawy w inne gry), ale pod względem ostrości wypada gorzej niż Reverb G2. Obydwa headsety mają też więcej pixeli do wyświetlenia, więc może się okazać, że performance będzie taki sam (???) jak w w SO+ z 2080. 

Tytuły, które faworyzuję to Automobilista 2 oraz AC. 

Co radzicie? 

"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

2080 na 3070 ? dobrze  przeczytalem ..? Czy  nie rozumiem do konca ... zamiana tego samego na  prawie to samo .. hm ;)

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów
2080 na 3070 ? dobrze  przeczytalem ..? Czy  nie rozumiem do konca ... zamiana tego samego na  prawie to samo .. hm ;)

Byłoby to samo, gdyby przy 2080 stało TI. Nie mam 2080TI. Różnicę pomiędzy Asus ROG 3070 OC a zwykłym 2080 znajdziesz sam.

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Byłoby to samo, gdyby przy 2080 stało TI. Nie mam 2080TI. Różnicę pomiędzy Asus ROG 3070 OC a zwykłym 2080 znajdziesz sam.

To sa roznice nie warte wydania  nie takiej malej kasy ..patrzac na obecne ceny ..To oczywiscie Twoj wybor ale ..szczerze wolalbym poczekac i dolozyc kasy do 3080 jezeli juz ...bo to ma sens ... Sam mam 2080 Ti ..i wacham sie czy warto na 3080 ..majac na wzgledzie kase oczywiscie ( mam ale mysle czy warto wydac ) ..czy poczekac na nastepna generacje ... Albo na super ceny 3090 .. ;)

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów

To sa roznice nie warte wydania  nie takiej malej kasy ..patrzac na obecne ceny ..To oczywiscie Twoj wybor ale ..szczerze wolalbym poczekac i dolozyc kasy do 3080 jezeli juz ...bo to ma sens ... Sam mam 2080 Ti ..i wacham sie czy warto na 3080 ..majac na wzgledzie kase oczywiscie ( mam ale mysle czy warto wydac ) ..czy poczekac na nastepna generacje ... Albo na super ceny 3090 .. ;)

Mam okazję kupić 3070 OC - wedle wszelkich testów 3070 orze 2080 jak chce. Gdybym miał 2080TI nie pytałbym na forum o sens przesiadki na 3070. A między 2080 a 2080 TI jest również przepaść. 

3080 do simracingu? Chyba tylko w RRRE oraz ACC. Mam RRRE i spodziewam się, że 3070 wzbogaci mi RRRE o kilka FPSów przy gridzie 9 AI. 

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Mam okazję kupić 3070 OC - wedle wszelkich testów 3070 orze 2080 jak chce. Gdybym miał 2080TI nie pytałbym na forum o sens przesiadki na 3070. A między 2080 a 2080 TI jest również przepaść. 

3080 do simracingu? Chyba tylko w RRRE oraz ACC. Mam RRRE i spodziewam się, że 3070 wzbogaci mi RRRE o kilka FPSów przy gridzie

Wybacz ale rozbawiles mnie tekstem ..3080 do simracingu ?  na triplu 120 Hz jaki posiadam 2080 Ti  mi siada czasami mysle ze 3080  by wystarczyl ..a 3090 na pewno ... a na pelnym gridzie te kilka czy kilkanascie fpsow  to baaardzo duzo ...

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów

3080 do simracingu? Chyba tylko w RRRE oraz ACC. Mam RRRE i spodziewam się, że 3070 wzbogaci mi RRRE o kilka FPSów przy gridzie

Wybacz ale rozbawiles mnie tekstem ..3080 do simracingu ?  na triplu 120 Hz jaki posiadam 2080 Ti  mi siada czasami mysle ze 3080  by wystarczyl ..a 3090 na pewno ... a na pelnym gridzie te kilka czy kilkanascie fpsow  to baaardzo duzo ...

Miałem triple 120 HZ, Z nich się przesiadłem na DK2 i chyba GTX 980. iR mi smigał. AC również. 

Może musisz obniżyć wymagania co do ilości cukierków dla oczu? 

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów
Takie coś znalazłem. Sądzę, że względem zwykłego 2080 to 3070 będzie latać. Tak czy siak, dam znać, czy było warto  :happy:

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów
Mam już 3070 OC ROGa zainstalowanego. Z SO+ śmiga, aż miło. AMS2, grid 9AI+ja, wszystko na medium (+/-) i stabilne 90 FPS - i widzę, że mam jeszcze zapas.

RRRE 10AI i też jest lepiej. Nie mam wszystkiego na medium, ale mam to co chcę widzieć. Tłum na trybunach nie jest mi potrzebny do ścigania się. 

Z RTX2080 mogłem o tym pomarzyć - także różnica jest spora. 

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

A ile dopłaciłeś do 3070 aby uzyskać te 25% więcej FPS?

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów
A ile dopłaciłeś do 3070 aby uzyskać te 25% więcej FPS?

Nie wiem, jak sprzedam RTXa 2080 będę wiedział. Wstępnie wychodzi mi jakieś +/- 2000 PLN

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
No raczej ceny 2080 tez szybko nie spadną. Ja sprzedałem 2070 Super za 1650 zł. jakoś pod koniec października a teraz są po 4000 zł., wiec słaby deal:) Ale nikt nie przewidział takiej sytuacji na rynku GPU.

Użytkownik daemon edytował ten post 27 marzec 2021 00:15

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów
No raczej ceny 2080 tez szybko nie spadną. Ja sprzedałem 2070 Super za 1650 zł. jakoś pod koniec października a teraz są po 4000 zł., wiec słaby deal:) Ale nikt nie przewidział takiej sytuacji na rynku GPU.

A ja z upgradem karty czekałem od grudnia. Nic nie wskazuje, że to szaleństwo się szybko skończy. 

Baron

Baron

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

A ja z upgradem karty czekałem od grudnia. Nic nie wskazuje, że to szaleństwo się szybko skończy. 

Ta sytuacja jest w ogole chora ... troche ponad rok temu kupilem 2080 Ti (w  euro) ale generalnie na wtedy wyszlo okolp 4300 PLN ..paru moich kumpli pytalo co pilem i czemu tak duzo ..radzili poczekac na  nowa generacje albo jak juz to poczekac jak ceny pojda w dol . teraz patrzac na ceny zaczynam zalowac ze  dwoch nie kupilem do SLI ;) Ale wtedy oczywiscie myslalem ze roczek pogram zobacze jak ta nowa generacja, stara sie sprzeda  cos tam dolozy i  bedzie nowa .. A tu masz babo placek ... ;)

Użytkownik Baron edytował ten post 30 marzec 2021 18:18

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 135 postów

Ta sytuacja jest w ogole chora ... troche ponad rok temu kupilem 2080 Ti (w  euro) ale generalnie na wtedy wyszlo okolp 4300 PLN ..paru moich kumpli pytalo co pilem i czemu tak duzo ..radzili poczekac na  nowa generacje albo jak juz to poczekac jak ceny pojda w dol . teraz patrzac na ceny zaczynam zalowac ze  dwoch nie kupilem do SLI ;) Ale wtedy oczywiscie myslalem ze roczek pogram zobacze jak ta nowa generacja, stara sie sprzeda  cos tam dolozy i  bedzie nowa .. A tu masz babo placek ... ;)

Dlatego jak dostałem cenę z pewnego źródła na fvat plus pełen serwis dla PCta to się chwili nie zastanawiałem. Jestem bardzo zadowolony. Czekam teraz na Reverba G1, którego kupiłem za mniej niż 50% wartości a jest w stanie idealnym.

Ciekawe jaka mnie czeka niespodzianka w związku z przesiadką z Odyssey + na  Reverba G1. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych