Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

T-GT, TS-PC, TS-XW vs PC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Everlost

Everlost

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 114 postów
Cześć.
Zastanawiam się czy przesiadka z TX na wyższy model jest warta inwestowania.
Przeszedłem od TM 458 spider, potem był TMX teraz TX i chciałbym w końcu zatrzymać się na czymś sensownym co będzie sobie dobrze radziło z obręczami do 1.5kg max. Marzy mi się direct ale to za drogi biznes.
W związku z tym podpowiedzcie:

- czy gra ktoś z was na ciężkich obręczach powyżej r383 i jak bazy to znoszą?
- czy jest jakaś różnica dla PC przeważająca konkretnie za, którymś z wymienionych modeli? Wiem, że TS-PC jest w domyśle dedykowany PC ale czy są jakieś inne przesłanki za konkretnym modelem?

Mój TX do tej pory sprawuje się dobrze w połączeniu z obręczą 1380g, ale jednak chciałbym zwiększyć reakcje. W sterowniku mam 75% w grach z reguły 100. W wyższych modelach wiem, że ludzie podkręcają to do 100 i nic się nie dzieje.

Dajcie znać jakie macie z tym doświadczenia.
Z góry dzięki

MichalB

MichalB

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Mam TX-RW.To taka sama baza co TS-PC.Żadnego sprzętu nie ustawia się na 100%.Zawsze trzeba mieć jakiś zapas.Porównywalnie to ta sama półka co Fanatec 2.5 tylko taniej.Mocny silnik pozwala na cięższą obręcz.Chociaż ja preferuje jak najlżejsze - szybsza reakcja na to co się dzieje z samochodem.

www.thermplast.pl

Everlost

Everlost

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 114 postów

Mam TX-RW.To taka sama baza co TS-PC.Żadnego sprzętu nie ustawia się na 100%.Zawsze trzeba mieć jakiś zapas.Porównywalnie to ta sama półka co Fanatec 2.5 tylko taniej.Mocny silnik pozwala na cięższą obręcz.Chociaż ja preferuje jak najlżejsze - szybsza reakcja na to co się dzieje z samochodem.

Zdaje sobie sprawę, że im lżej tym lepiej ale czasem się po prostu nie da :( 1.5kg to waga, której będę chciał unikać ale muszę przyjąć jako taki górny limit.

Wydaje mi się, że rozsądnie przyjąć jakiś limit w sterowniku, mniejszy niż moc maksymalna, ale różne opinie są w tym temacie. Pytanie czy 100% w sterowniku nie ma już jakieś granicy bezpieczeństwa ustalonej przez Thrustmastera.

Co do Fanateca 2.5 to patrzyłem sobie np ile waży obręcz BMW ta zamszowa, która jest z nią kompatybilna, to jej waga przekracza 2kg. Skoro jest to porównywalny sprzęt to wydaje mi się, że nie powinno być problemów zatrzymując się na 1.5kg.
Z drugiej strony widziałem na fejsie jak jakiś koleś z TS-PC przy znacznie lżejszej obręczy miał dropy w FFB.

Jak tu być mądrym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

przemekost

przemekost

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 35 postów

Ja tylko delikatnie sprostuje - Fanatec v2,5 jest jakies pewnie +- 25% mocniejszy od TS-PC czy TS-XW. Ja TS-PC mam ustawione 100% na sterowniku, a w ACC ok 90-93 %. Nie jeżdzę endurance tyko pewnie w ciagu max 2h i jakas przerwa, ale nie mam zadnych spadkow FFB (przy obreczy open wheel), co w T300 przy tak duzych nastawach mocy bylo juz po 40 minutach.

TS-PC | Thrustmaster Open Wheel | TLCM | Simline - rig |

PC: 10400f | RTX 3060 TI Gigabyte OC | Patriot Viper Steel 16GB 3733Mhz | z490-A pro | SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

Everlost

Everlost

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 114 postów

Ja tylko delikatnie sprostuje - Fanatec v2,5 jest jakies pewnie +- 25% mocniejszy od TS-PC czy TS-XW. Ja TS-PC mam ustawione 100% na sterowniku, a w ACC ok 90-93 %. Nie jeżdzę endurance tyko pewnie w ciagu max 2h i jakas przerwa, ale nie mam zadnych spadkow FFB (przy obreczy open wheel), co w T300 przy tak duzych nastawach mocy bylo juz po 40 minutach.

No to fakt, kładzie tańszą generacje zdecydowanie.
Jesteś pewny, że Fana jest o tyle mocniejszy?

Oprócz kosztów Fanateca, na rzecz Thrusta przemawia jak dla mnie to, że przykręcę mu do adaptera patelnie i też będzie działał, a z tego co czytałem Fanatec wymaga swoich hubów, żeby baza działała. I tak z i tak dużej ceny robi się już super duża cena, ale może o czymś nie wiem i nie ma aż takiego dramatu.

przemekost

przemekost

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 35 postów
Fanatec 2.5 ma chyba 8 Nm momentu, a ts-pc ok 6 z tego co pamietam
TS-PC | Thrustmaster Open Wheel | TLCM | Simline - rig |

PC: 10400f | RTX 3060 TI Gigabyte OC | Patriot Viper Steel 16GB 3733Mhz | z490-A pro | SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

Everlost

Everlost

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 114 postów

Fanatec 2.5 ma chyba 8 Nm momentu, a ts-pc ok 6 z tego co pamietam

Ale z customowymi obręczami jest kombinowanie nie?

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 postów

TS-PC to połka CSL od Fanateca . Jezeli chodzi o paskowce to nic nie moze sie mierzyc z V2.5

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych