Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Fanatec CSL DD

- - - - -

148 odpowiedzi w tym temacie

beh

beh

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów
  • STEAM ID:beh3_
  • Lokalizacjakrk

Fakt, ale moze wystarczy im odczytywanie z ukladow co podaje zasilacz? to tylko glupia sugestia byla, nic wiecej.

Użytkownik beh edytował ten post 18 październik 2021 20:38

pugi

pugi

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 90 postów
  • STEAM ID:iTzPugi
  • PSN id:iTz_Pugilicious
  • LokalizacjaWarszawa

Na takich tematach to się nie rozeznaje, więc może ktoś mądrzejszy sie wypowie.

Co by nie mówić Fanatec narobił zamieszania na rynku i będzie to na pewno dobre dla nas graczy.

Takie trzęsienia ziemi zawsze są sprzyjające rozwojowi rynku.

Popatrzymy na takie nie koniecznie lubiane jak widac klika postów wyżej Apple.

Nikogo nie zmuszam do użykowania choć sam używam, ale np ja tam jestem Jobsowi wdzięczny za kilka rzeczy.

Amazin ajfon 1? ok nie miał mmsów jak Nokia ale gdzie dziś jest nokia ? ;)

Fanatec też będzie orany w ten sposób ale co by nie mówić zaszachował konkurencje :)

AMD Ryzen 7 3700X | Asus TUF Gaming X570 | GIGABYTE 3080 |
SIM LAB GT1 EVO | Simucube 1 | Heusinkveld Ultimate Sim Pedals | Aiologs Shifter |Heusinkveld Handbrake |
SIMLINE Gear | 4,3" Dashboard | Porsche GT3-R rim | McLaren 720S rim |

krisuuu

krisuuu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Mam csl dd z boost kit'em od dwóch tygodni. Od razu wspomnę, że nigdy nie miałem do czynienia z wysokiej klasy kierownicą - miałem okazję przetestować G29 i CSW, sam posiadam Logitech'a Momo i T300. Zamówiłem go razem z kierownicą McLaren'a na zastępstwo mojego T300 alcantara i dla mnie to jest niebo a ziemia. Szybkość i siła FFB to jest inna liga. Czytając wypowiedzi powyżej, aż trudno mi uwierzyć, że te wyższe modele TM są o tyle lepsze od T300 (skoro są porównywalne/lepsze od csl'a) - może kiedyś będę miał okazję sprawdzić.

Przy szybkim najechaniu na tarkę, nie "klekocze" tylko drga w "przekonujący" sposób. Drgania nawet czuję w fotelu co jest miłym dodatkiem. Po szturchnięciu jej podczas szybkiej jazdy na prostej zachowuje się stabilnie, gdzie T300 potrafiła wpaść w oscylacje i doprowadzić do poślizgu.

Nie lubię gadania "o ten sprzęt spowodował, że jestem o x szybszy", bo szybkim można być na G29, a mi w sim-racingu chodzi głównie o imersję. Ale nie mogę zignorować faktu, że na drugi dzień udało mi się poprawić mój rekord na Mount Panoramie w ACC o ponad 0,5s i dość powtarzalnie jestem w stanie jeździć poniżej poprzedniego rekordu (pedałów póki co nie zmieniałem - mam T3PA :/).

Wykonanie to też inna liga. No i ta cisza - wentylator w T300 jest irytujący (wiem, że można go wymienić na jakąś Noctuę i mieć spokój).

Ze złych rzeczy to niestety ale po nieco ponad godzinie nieprzerwanej jazdy, pojawił się spadek mocy, która po 30 sekundach przerwy wróciła. W T300 też mi się to zdarzało, jak zaczynała się przegrzewać ale tu zarówno baza jak i zasilacz nie były nawet ciepłe. Dam znać za jakiś czas co z tym fading'iem bo tylko raz udało mi się do niego doprowadzić. Na szybko nic nie znalazłem w internecie więc będę drążył temat w wolnej chwili. 

Użytkownik krisuuu edytował ten post 20 październik 2021 09:41

PC

Rig

Damian333

Damian333

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów

sam posiadam Logitech'a Momo i T300. Zamówiłem go razem z kierownicą McLaren'a na zastępstwo mojego T300

a jaką miałeś wersję sterowników do T300?

krisuuu

krisuuu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

sam posiadam Logitech'a Momo i T300. Zamówiłem go razem z kierownicą McLaren'a na zastępstwo mojego T300

a jaką miałeś wersję sterowników do T300?

Miałem zainstalowany release 2020_TTRS_2, który pobrałem i zainstalowałem 25.12.

PC

Rig

YaNkEs

YaNkEs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Mam csl dd z boost kit'em od dwóch tygodni. Od razu wspomnę, że nigdy nie miałem do czynienia z wysokiej klasy kierownicą - miałem okazję przetestować G29 i CSW, sam posiadam Logitech'a Momo i T300. Zamówiłem go razem z kierownicą McLaren'a na zastępstwo mojego T300 alcantara i dla mnie to jest niebo a ziemia. Szybkość i siła FFB to jest inna liga. Czytając wypowiedzi powyżej, aż trudno mi uwierzyć, że te wyższe modele TM są o tyle lepsze od T300 (skoro są porównywalne/lepsze od csl'a) - może kiedyś będę miał okazję sprawdzić.

Przy szybkim najechaniu na tarkę, nie "klekocze" tylko drga w "przekonujący" sposób. Drgania nawet czuję w fotelu co jest miłym dodatkiem. Po szturchnięciu jej podczas szybkiej jazdy na prostej zachowuje się stabilnie, gdzie T300 potrafiła wpaść w oscylacje i doprowadzić do poślizgu.

Nie lubię gadania "o ten sprzęt spowodował, że jestem o x szybszy", bo szybkim można być na G29, a mi w sim-racingu chodzi głównie o imersję. Ale nie mogę zignorować faktu, że na drugi dzień udało mi się poprawić mój rekord na Mount Panoramie w ACC o ponad 0,5s i dość powtarzalnie jestem w stanie jeździć poniżej poprzedniego rekordu (pedałów póki co nie zmieniałem - mam T3PA :/).

Wykonanie to też inna liga. No i ta cisza - wentylator w T300 jest irytujący (wiem, że można go wymienić na jakąś Noctuę i mieć spokój).

Ze złych rzeczy to niestety ale po nieco ponad godzinie nieprzerwanej jazdy, pojawił się spadek mocy, która po 30 sekundach przerwy wróciła. W T300 też mi się to zdarzało, jak zaczynała się przegrzewać ale tu zarówno baza jak i zasilacz nie były nawet ciepłe. Dam znać za jakiś czas co z tym fading'iem bo tylko raz udało mi się do niego doprowadzić. Na szybko nic nie znalazłem w internecie więc będę drążył temat w wolnej chwili. 

Dzięki. Czekałem na opinie kogoś kto się przesiadł z T300 na CLS DD boost. 

=Pedro=

=Pedro=

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Krisuuu, ile czekałeś na dostawę? Myślałem, że premiera dopiero w grudniu. Zamówiłem DD + boost kit, kierke McLaren gt3 v2 i pedały csl elite. Zastanawiam się kiedy to wszystko dotrze 🙂

Użytkownik =Pedro= edytował ten post wczoraj, 00:18

krisuuu

krisuuu

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Ze złych rzeczy to niestety ale po nieco ponad godzinie nieprzerwanej jazdy, pojawił się spadek mocy, która po 30 sekundach przerwy wróciła. W T300 też mi się to zdarzało, jak zaczynała się przegrzewać ale tu zarówno baza jak i zasilacz nie były nawet ciepłe. Dam znać za jakiś czas co z tym fading'iem bo tylko raz udało mi się do niego doprowadzić. Na szybko nic nie znalazłem w internecie więc będę drążył temat w wolnej chwili.

No cóż, "żarło, żarło i zdechło". Wczoraj powtórka dosłownie po chwili użytkowania. Tym razem moc już nie wróciła. Kierownicę można używać, ale jest wolna i słaba. Na prostych potrafi wpaść w oscylacje sama z siebie. Kontaktowałem się na czacie i stanęło na tym, że będę odsyłał bazę.

Krisuuu, ile czekałeś na dostawę? Myślałem, że premiera dopiero w grudniu. Zamówiłem DD + boost kit, kierke McLaren gt3 v2 i pedały csl elite. Zastanawiam się kiedy to wszystko dotrze

Złożyłem preorder 8 czerwca w tzw. "drugiej fali", więc 4 miesiące. Powinieneś w zamówieniu mieć przewidywany termin wysyłki. U mnie początkowo wypadał na końcówkę października, więc udało się wcześniej.

Użytkownik krisuuu edytował ten post wczoraj, 10:18

PC

Rig

RallyPL

RallyPL

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Krisuuu, ile czekałeś na dostawę? Myślałem, że premiera dopiero w grudniu. Zamówiłem DD + boost kit, kierke McLaren gt3 v2 i pedały csl elite. Zastanawiam się kiedy to wszystko dotrze

Sprzęt jest wysyłany w dniu który widniał przy składaniu zamówienia. Jeśli teraz byś złożył zamówienie to wyślą je 9 grudnia. Jeśli w między czasie Fanatec na swojej stronie zmieni datę to Ciebie ona nie dotyczy. Jeśli dana partia towaru się kończy zmieniają od razu date na stronie.

AMD Ryzen 9 5950X | Asus STRIX X570-E | ZOTAC RTX 3080 Trinity | 64 GB Corsair Dominator Platinum | 4TB SSD Samsung M.2 | Phanteks Eclipse P600s 
Fanatec Podium DD1 | Heusinkveld Sim Pedals | Fanatec Shifter V1.5  | TSS Sparco MOD+ 
| Simetik K2 | Samsung Odyssey G9 

SalwerJr

SalwerJr

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów
  • Discord:SalwerJr#1369
  • STEAM ID:https://steamcommunity.com/profiles/76561198157037823/
Panowie a co myślicie o bazie Simagic Alpha mini? W porównaniu do CSL DD? Mam taki dylemat właśnie w co iść. Może coś podpowiecie w tej kwestii a może ktoś ma tę bazę i się wypowie

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 492 postów
  • LokalizacjaKraków
Zawsze to 2nm więcej i silnik inrunner więc prawdopodobnie gładszy

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

=Pedro=

=Pedro=

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Miałem właśnie o to samo zapytać, po obejrzeniu przed chwilą recenzji na YT. DD już zamówione ale ciekawi mnie czy to też zamknięty ekosystem. Podłączam się do pytania Kolegi jeśli można.

SalwerJr

SalwerJr

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów
  • Discord:SalwerJr#1369
  • STEAM ID:https://steamcommunity.com/profiles/76561198157037823/

Miałem właśnie o to samo zapytać, po obejrzeniu przed chwilą recenzji na YT. DD już zamówione ale ciekawi mnie czy to też zamknięty ekosystem. Podłączam się do pytania Kolegi jeśli można.

Z jakiej strony zamawiałeś jeśli mogę zapytać? I jaki czas oczekiwania?

=Pedro=

=Pedro=

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Bezpośrednio od producenta. Nie sprawdzałem ale ktoś tu pisał, że ok 9 grudnia. Zamawiałem parę dni temu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

2 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Glaniu, Damian00o