Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

DD VRS DFP

- - - - -

36 odpowiedzi w tym temacie

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa
Baza DD VRS jest ze mną już od około tygodnia.
Postanowiłem coś napisać, ponieważ z czasem mogę się przestawić na nowy sprzęt, a pierwsze wrażenia odejdą w zapomnienie.
Przejście z Fanatec v2.5 nie należy do najłatwiejszych, przynajmniej w moim przekonaniu.
Możliwe że przez 4 lata moje zrozumienie tej bazy oraz ustawienia, tak się zespoliły i zgrały z moją osobą że właściwie mogłem z nią zostać do końca.

Jednak górę wzięła ciekawość i poznanie nowego, sprawdzenie co właściwie jest tak zachwalane w DD.

Uśmiech na twarzy pojawił się już w chwili rozpakowywania paczki, nie jest to bajer jak od Fanatec, ale budzi zaufanie, wszystko pięknie zabezpieczone, posegregowane, dbałość o najmniejsze szczegóły, generalnie nie mam się czego czepić.
No i  ta masa budzi respekt, pudełko od sterownika, małe zgrabne, wszystko czytelne, dla mnie super.

Postanowiłem zostawić sobie koło F1 od Fanatec  Formula V2 z magnetycznymi łopatkami, przyzwyczaiłem się  do niego, w tym celu zakupiłem zestaw od SRM, nie mogę narzekać wszystko działa.

Pierwsze podłączenie i mały strach zagląda w oczy, czy aby na pewno nic mi się nie stanie, przecież w bazie v2.5 pełnej mocy nie wykorzystywałem, Kill Switch brak. Jednak nie było tak jak się obawiałem i póki co kciuków nie połamałem.

Moc ciągła jaką daje to koło jest niesamowita. Kontrola w zakręcie wydaje się być lepsza.
W poprzedniej bazie wydawało mi się że w tym aspekcie nie może być lepiej , ale jednak jest.
Kultura pracy jest lepsza, właściwie delikatne pomruki to wszystko co można usłyszeć.

Niestety dalej jestem zmuszony podtrzymać to co mówiłem o bazie v2.5 od Fanatec, stosunek jakości do ceny nie do pobicia. Spodziewałem się czegoś więcej od VRS.

Mam nadzieję  że z przyszłym oprogramowaniem zostanie to poprawione, dodane.

ACC
Czego mi brakuje, większej szczegółowości z toru, niektórych tarek, kostek, nie czuję na bazie VRS, co bez problemu wychwytuję na V2.5.
Nachylenie tarek, wspaniale wyczuwalne na V2.5, czułem jakbym się na nie wspinał, pochylenie większe mniejsze, tutaj jest to odwzorowane minimalnie, trochę brakuje.
Rozsypany żwirek, pozostałości gumy, brak, mi się jeszcze tego nie udało zaobserwować. Nurburgring.
Kontakt z nawierzchnią, wydaj mi się że latam poduszkowcem, brak tarcia, chciałbym mieć możliwość wpływu na to.
Teraz robi się trudniej, bo raczej te efekty nie zostaną dodane do DD,
Efekt hamowania, moment kiedy zwalniamy i jeszcze hamujemy, wgryzamy się w nawierzchnię, super miałem to wyczuwalne w v2.5. VRS nic nam nie daje w tym aspekcie.
Generalnie z bazą v2.5 miałem wrażenie jakbym był w kontakcie z nawierzchnią, wgryzał się w nią bardziej lub mniej w zależności co się dzieje na torze i jakim autem jadę, VRS mam wrażenie jakby wszystko było zbyt gładkie, jak po lodzie, brak jest szorstkości nawierzchni.

Buksowanie kół na starcie i chwilowe łapanie przyczepności, efekt którego też jest brak.

Szczerze pewnie z czasem o tym wszystkim zapomnę, ale miło by było czuć, że zwiększone koszty nie spowodują braku pewnych efektów, które wcześniej miałem.
Są może już jakieś wieści kiedy zostanie wydane nowe oprogramowanie i jakich nowych efektów można się spodziewać?

Wiem że na pewno inne osoby mają lepsze doświadczenia z tą bazą i opiszą jak to było u nich. Podzielą się swoimi ustawieniami.

Rig

PC

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1841 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
W moje SC1 mam tyle opcji, że mogę sobie ustawić wszystko co tylko możliwe, kiera może być od hiper detalicznej aż do przesady po mega smooth, oto zaleta najlepszego oprogramowania na rynku. Jednak mnogość opcji softu SimuCube jednych przeraża a innych zachwyca... VRS z tego co wiem ma mocno ograniczone możliwości ustawień w sofcie co jest i wadą i zaletą zależy na kogo trafi.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Chodzą słuchy że maja być dodane dodatkowe funkcje, ale czy to się stanie i kiedy nie wiadomo.

Mirek, każdy ma inne wyobrażenie FFB, ale czytając i słuchając różnych recenzji, między innymi ludzi na Granite dało się wyczuć że VRS i SC2 to prawie jedno i to samo i na tych dwóch systemach DD można osiągnąć te same ustawienia. Co prawda większość opisujących grało w iR, a tam może faktycznie być blisko, ja nie mam tej gry i nie zamierzam.

Zastanawiam się jakby to było gdybym takie SC2 mógł sprawdzić w ACC.

Druga sprawa że w R3E, jest naprawdę super, bo tą grę udało mi się jeszcze przetestować, nie pamiętam na ile lepiej lub gorzej do Fanatec, bo dawno w nią nie grałem.

W AC tez nie najgorzej, porównywalnie,  ale i tak jestem gorszy o 6 sekund od najlepszego swojego czasu na Nordschleife, jeździłem przed wymianą.

Brak, pewnych efektów o których pisałem wcześniej dotyczy wszystkich gier .

Rig

PC

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1841 postów
W SimuCube masz możliwość wykorzystać 100% wszelkich możliwych efektów i płynnie zmieniać ich siłę, nie jest możliwe żeby SimuCube nie miał czegoś co ma 2.5 moim zdaniem. Wszystko co oferuje FFB jest lub może być wykorzystane przez soft SimuCube, nic nie jest pominięte. Pamiętaj, że w kierownicach paskowych, ze względu na sposób działania, przekładnie, gumowe paseki tłumiące FFB..itp często sztucznie zwiększa się siłę drobnych detali w oprogramowaniu żeby kompensować ten efekt, czasami za mocno. Mogłeś się do tego przyzwyczaić jeżeli tak było w Twoim przypadku. To przypomina słuchanie muzyki z włączonym korektorem dźwięku vs source direct.

Użytkownik KOWAL Mirek edytował ten post 22 kwiecień 2021 22:46

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów
Z tego co wiem, baza od VRS jest od początku projektowana i optymalizowana pod iRacing, bo ten sim i rzeczy dookoła niego to w końcu główny obszar działalności tej firmy.
Pewnie z czasem będą dodawać kolejne funkcje i optymalizacje pod inne simy.

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wczoraj jeszcze bawiłem się ustawieniami, próbując znaleźć rozwiązanie.

Denerwuje mnie fakt że właściwie poruszając się tylko w zakresie dwóch ustawień:

Max Force – w sterownikach VRS, oraz Gain w ACC, otrzymujemy tak rożne FFB.

Im większe ustawimy te wartości, gdzie już nie jestem w stanie zapanować nad kierownicą, tym więcej zbieramy informacji z drogi, za tym też idą inne odczucia, jak powrót do centrum, prostowanie koła w zakręci i jeszcze kilka innych, których póki co nazwać nie potrafię.

Osobiście odbieram to jako wielki minus, każdy z efektów powinien mieć możliwość ustawienia niezależnego od innych.

Wychodzi na to że jestem za cienki bolek by korzystać z DD, skoro swoje możliwości pokazuje przy większych wartościach tych dwóch zakresów.

Wczoraj jeszcze udało mi się pozyskać jakieś nieoficjalny FirmWare, który zmienia działanie innych gier, ale nie jest korzystny dla iR.

Nie sprawdzałem jeszcze, ale jeżeli tam nie ma aktywnych, dodanych nowych możliwości i bazuje tylko na 2 zakresach, to jakoś tego nie widzę.

W dalszym ciągu  przy hamowaniu nie udało mi się uzyskać efektu luzowania FFB w chwili gdy zblokuję koła, informacji że lecę w bandę. Tak samo jak mam hope i mam mniejszy kontakt z podłożem FFB o tym nie daje info.

Użytkownik worms14pl edytował ten post 23 kwiecień 2021 07:30

Rig

PC

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1841 postów
Uważaj z nieoficjalnym firmware’em bo jak coś się sypnie to może być problem. Pamiętaj, że bazę można teoretycznie oddać do iluś tam dni ewentualnie sprzedać z małą stratą i kupić SimuCube 2 Pro... Wygląda na to, że masz konkretne i wysokie wymagania co do tego jaki powinien być FFB, masz znacznie większe szanse że uzyskasz to co chcesz w SC2 Pro. SimuCube daje w pełni profesjonalny i zaawansowany soft i firmware razem z bazą, jest to jedyna firma na rynku która coś takiego oferuje moim zdaniem.

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ten FW pochodzi od VRS, ale nie wiem dlaczego go nie udostępnili, możliwe że było z nim cos nie tak i powodował losowe przypadki uwalanie bazy, może faktycznie nie warto ryzykować.

Co do zmiany, wnioski wyciągnąłem i bez wcześniejszych testów już nic więcej nie zmieniam, tym bardziej że każdy ma inne oczekiwania co do FFB, a dopłacać do SC2 nie chcę, by znów żałować. Jedyna opcja do DD CSL, w końcu to Fanatec i opcje które miała v2.5 powinni przenieść na nową bazę, ale na to jest masa czasu zanim oficjalnie będzie w sprzedaży

Do tego czasu mam nadzieję dogadać się w VRS.

Rig

PC

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1841 postów
Naciskaj na VRS na ich forum, im więcej głosów że coś jest nie tak tym większa szansa że to naprawią. Opisz swój przypadek.

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Zaraz oszaleję taka wtopa, aż ciężko uwierzyć.
Chyba byłem pod tak dużymi emocjami że z tego wszystkiego przy montażu nie skręciłem dokładnie bazy, 12 śrub dokręconych na pół gwizdka, na niektórych jeszcze po 2 obroty pełne zrobiłem, hehe.
Dziś ćwicząc do Porsche Master, nie pasowała mi ergonomia, więc stwierdziłem że czas na małe modyfikacje, dobrze że zrobiłem to teraz , a nie po 2 latach.

Poprawiła się znacznie detaliczność, oczywiście moc też wzrosła, ale sterowanie autem stało się znacznie łatwiejsze.
Po dzisiejszej jeździe gęba mi się cieszy i jestem mega zadowolony. V2.5 odchodzi w zapomnienie.
3b6f72e208a80cbf85ccae36be02c757.jpg

Użytkownik worms14pl edytował ten post 24 kwiecień 2021 20:47

Rig

PC

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 296 postów
  • Discord:pb67#4019
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Nawet nie wiem jak to skomentować, @worms14pl :D

Czyli VRS jednak daje radę? :) Byłem przekonany na początku Twoich problemów że to właśnie wina samego faktu skupienia się na iRacing przez VRS i "olaniu" innych tytułów i że tylko potwierdzasz moją opinię.

Full Boost Racing Driver | Twitch @PB67

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Oj daje i to bardzo, mimo tego że jestem przyzwyczajony do pewnych rozwiązań które daje Fantec, to przestawić się nie jest wcale tak trudno.

Braku sztywności nie wyczułem prawdopodobnie dlatego, iż nawet dokręcenie tylko na 70% wykazywało się lepszą sztywnością całego systemu jak wcześniej z F v2.5.

Za to bardzo to wpłynęło na detaliczność efektów, szok.

Skupili się na pewno na iRacing, sam fakt że jest soft który daje lepsze wrażenie w pozostałych grach daje do myślenia, że może być tylko lepiej, ale na tą chwilę nie zaryzykuję by go sprawdzić. Poczekam na odpowiedź od VRS, może już szykują jakąś poprawioną wersję gdzie wszystko będzie działa nie tylko po iR.

To co teraz mam spełnia moje oczekiwania.

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Przepraszam za post pod postem.
Ale muszę dopisać kolejne spostrzeżenia.
Wczoraj miałem pierwszy poważny wyścig na Vrs.
Z przykrością stwierdzam że brak siłowni daje o sobie znać, dziś nadgarstki, ramiona, barki niemiłosiernie bolą, ruszać nimi jest ciężko, a trzeba się szybko doprowadzić do formy, gdyż wieczorem kolejny wyścig, hehe.
Po 90 minutach za kółkiem w Nissan GTR stwierdzam zżycie w100 procentach z DD.
Kolejne ustawienia poczyniły kolosalna zmianę w odbiorze wrażeń, jestem w pełni usatysfakcjonowany, mam wszystko co chciałem i już jej nie oddam, a dodatkowo siłkę można poćwiczyć. Slabiak że mnie jest bo wcześniej prawdopodobnie śmigałem na 5 niutach, teraz jest 7 i te półtorej godziny już ledwo dojechałem do końca. Powtarzalność lapów przekroczyła moje oczekiwania.
Najlepsze moje zdziwienie było gdy byłem wstanie zauważyć różnice w ilości paliwa w baku, no coś niesamowitego.
Sztywność to kolejna sprawa, człowiek się szarpie z tą baza i się nie boi że coś piarnie, kiera Fanatec formuła v2 też zyskała dzięki temu w moich oczach.
Super sprzęt. 944e62e71df4bd99b5d6966c9fcaeaa1.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

tombed82

tombed82

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaŻywiec/Bielsko-Biała

Jakie masz ustawienia pod ACC? Ja na VRS'a przechodziłem z Thrustmaster'a TS-XW, różnica kolosalna.... sprzęt ewidentnie wart swojej ceny w szczególności gdy porównamy do innych rozwiązań DD. Na początku śmigałem z siłą ustawioną na 7, ale po paru tygodniach podciągnąłem na 9, teraz jak dla mnie jest idealnie i 90 min wyścigu daję radę bez najmniejszego problemu.

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Możesz jaśniej, najlepiej z pokazaniem fotek z ustawień Vrs, oraz Acc?

Wsztstko zależy od tego z jakiego sprzętu przechodzisz.
Ja np przechodząc z Thrustmaster T500 na v2.5 fanatec odrazu zauważyłem różnice na plus i była ona wręcz porażająca.
Tutaj mimo że były plusy to jakiś niesmak na początku był, głównie spowodowany moimi błędami i brakiem wiedzy na temat DD i jego ustawień. Na tą chwilę bardzo doceniam ta bazę i nic mi nie brakuje, a dodatkowo bardzo wzrosła moja spójność okrążeń.

Mój set do acc :973a1d814aacdd2750e4b7c475c7f40b.jpg2db1f0096232e429ba1d3d300e16e0e5.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych