Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

DD VRS DFP

- - - - -

36 odpowiedzi w tym temacie

tombed82

tombed82

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaŻywiec/Bielsko-Biała

Dokładnie o te ustawienia mi chodziło, niestety nie ma mnie teraz przy rigu aby zdjęcia zrobić...ja mam smoothing ustawione na 2  a kąt skrętu ustawiony na 900 w sofcie VRS i w ACC. Będe miał chwilę to jeszcze po testuje inne warianty. Grałem też chwile na v2.5 od Fana, bardzo fajna baza ale jednak szybkość i responsywność DD jest nie do pobicia, detal jak dla mnie również na plus. Zauważyłem również to samo co Ty, bardzo wzrosła mi powtarzalność okrążeń, aż się zdziwiłem kiedyś jak zobaczyłem że 10 kolejnych lapów zrobiłem w widełkach 0,2s a jestem totalnie początkującym driverem.

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa
Jak będziesz w domu to podrzuć proszę swoje ustawienia, z chęcią sprawdzę jakie będzie czucie i czy dam radę przejechać jakiś wyścig.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

tombed82

tombed82

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaŻywiec/Bielsko-Biała

U mnie wygląda to tak:

Załączone pliki

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Dzięki za fotki z ustawień, będzie chwilka to wypróbuje to co zaproponowałeś.

Chciałbym lepiej zrozumieć co się zmienia w FFB, właściwie dlaczego dzieję się to a nie coś innego ruszająć zakresam w sterowniku VRS i w grze.
Jedyne co mogę wywnioskować z Twoich ustawień i nie wiem czy do końca dobre to:

VRS masz ustawiony na: 17N
ACC masz ustawiony na: 8,5N

Jakie wnioski z odczuć z tego napłyną i dlaczego nie mam bladego pojęcia.
Mógłbym założyć że ciągła siła będzie 8,5N, a maks to 17N, ale tak nie jest, druga sprawa jakie efekty dostarczone zostaną dla użytkownika to już czarna magia.

Dla przykładu to co mam u siebie

VRS : 20N
ACC masz ustawiony na: 7N

Chciałbym wiedzieć na co wpływam tymi suwakami i czego się spodziewać, ale na tą chwilę jest to niemożliwe.

Udało Ci się coś rozkminić, dojść do jakiś wniosków?

Użytkownik worms14pl edytował ten post 05 maj 2021 09:47

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Dla tych co mają ciężki wybór miedzy dwoma bazami.
Dzięki uprzejmości pewnego Pana miałem okazję porównać VRS DFP z SC2 Pro.
Porównanie robiliśmy w ACC, trwało to z 4 godziny, niestety nie miałem więcej czasu.
Nie zauważyłem żadnych zmian na plus dla SC2 pro.
Kolega został z VRS i na drugi dzień doszedł do takich samych wniosków, gdyby miał okazję podjąć jeszcze raz decyzję zakupu wybrałby VRS, nie widział sensu dopłaty. Dodał że w ślepym teście nie byłby w stanie odróżnić tych dwóch baz.

Rig

PC

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Dla tych co mają ciężki wybór miedzy dwoma bazami.
Dzięki uprzejmości pewnego Pana miałem okazję porównać VRS DFP z SC2 Pro.
Porównanie robiliśmy w ACC, trwało to z 4 godziny, niestety nie miałem więcej czasu.
Nie zauważyłem żadnych zmian na plus dla SC2 pro.
Kolega został z VRS i na drugi dzień doszedł do takich samych wniosków, gdyby miał okazję podjąć jeszcze raz decyzję zakupu wybrałby VRS, nie widział sensu dopłaty. Dodał że w ślepym teście nie byłby w stanie odróżnić tych dwóch baz.

Czytając pierwsze posty dziwiłem się skąd takie wrażenia, przecież VRS uznawana jest za naprawdę solidna baze DD. Nie przekonują mnie głosy, ze jest robiona pod iRacing. Przecież zadaniem kierownicy jest odwzorowanie sygnałów idących z gry jakiekolwiek by one nie były a nie ich interpretacja. Jeśli w iRacing FFB jest generowany na podstawie obliczeń fizycznych to w symulatorach gdzie w większości jest podobnie (plus czasem dodatkowe efekty) powinny być podobne odczucia.
Wszystkie opinie, ze w kierownicach DD FFB jest gorsze wynikają z niepoprawnej konfiguracji (a zrobić to dobrze nie zawsze jest łatwo ) albo z przyzwyczajenia do poprzedniej kierownicy. Kierowcy wyścigowi zawsze wybiorą dobrze skonfigurowana kierownice DD jeśli chcą symulować prawdziwe odczucia z jazdy. Choć pewnie CSL 2.5 jest najlepsza z napędzanych paskami to nie oferuje takiego zakresu konfiguracji. Ja np. mam zwykle ustawiony (zbyt) mały damping i tzw. Reconstruction filter w SC2, w stosunku do tłumienia jakie jest odczuwalne w prawdziwych wyścigach, bo tak preferuje. Każdy może dostosować FFB do własnych preferencji w driverach. Problemem jednak jest czas jaki to zabiera , bo przecież gry tez zwykle oferują mnóstwo opcji FFB (nawet taki rf2 w plikach ini).

VRS używa popularnego, stosunkowo taniego motoru small Midge, który jest solidny i nie do zajechania.
Jedna z zalet motoru w SC2 , która wielu podkreśla to, ze jest „smooth” czyli jak rozumiem chodzi gładko jak na DD bez uczucia ziarnistości.

Użytkownik daemon edytował ten post 06 czerwiec 2021 21:31

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 476 postów

[quote name="worms14pl" post="87922" timestamp="1623007811"]
Jedna z zalet motoru w SC2 , która wielu podkreśla to, ze jest „smooth” czyli jak rozumiem chodzi gładko jak na DD bez uczucia ziarnistości.

VRS jest równie gładki .

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

VRS jest równie gładki .

Nie używałem VRS ale wątpię.

„ The newly developed motor used in the SC2 Pro was a treat to use. I thought it was noticeably smoother than the Mige motors I was using before. So, a great result here in achieving what they set out to do. I was able to get some games to feel the best I have to date with the new Simucube solution. Still there were other games that continue to frustrate. Which had nothing to do with the Simucube hardware and everything to do with some game developers still not properly supporting DD wheels in general. ” -SRG

Opini ze silniki Mige nie są aż tak gładkie jak SC2 jest mnóstwo. Choć pewnie wiele osób powtarza to samo bo tak usłyszało itd. Ogólnie z niego co czytam to większość chwali VRS i wyglada, ze raczej nie warto dopłacać do SC2. Chyba, ze ktoś potrzebuje więcej mocy to kupi sobie SC2 pro albo DD2.

Użytkownik daemon edytował ten post 06 czerwiec 2021 22:41

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1841 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Wystarczy przeanalizować soft i jego możliwości w VRS vs SC2… to jest, można powiedzieć, amatorka vs pro. VRS jest idealne dla amatora ale dla gracza bardziej zaawansowanego już niekoniecznie. To czy dany silnik jest gładki bardziej czy mniej decyduje głównie enkoder a te są przecież takie same w obu modelach. Drugi ewentualny czynnik to będzie szybkość reakcji/przyspieszenie a to jest większe w SC2, a więc teoretycznie SC2 dokładniej i precyzyjniej będzie oddawać ząbkowany cyfrowy sygnał a więc teoretycznie cyfrowość sygnału powinna być bardziej odczuwalna w SC2 a nie VRS, czyli zupełnie odwrotnie niż napisał daemon. Mamy oczywiście różne filtry wygładzające cyfrowy/ząbkowany sygnał i ich jakość i zaawansowanie jest tu kluczowa, zbyt rozbudowane i przekombinowane generują dodatkowy lag trzeba mieć też na uwadze.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 476 postów
VRS nie wydaje się słabszy niż 5nm mocniejszy SC2 pro, więc argument mocy też odpada

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

VRS nie wydaje się słabszy niż 5nm mocniejszy SC2 pro, więc argument mocy też odpada

Ale co to za stwierdzenie: nie wydaje się słabszy? Przecież w tym small Mige szczytowa moc to 20Nm a sustained to może 15 albo mniej, gdzie w SC2 pro sustained to 25Nm. To akurat jest mierzalne.
Wiele zależy od użytego silnika, w tym gładkość, i to nie jest moja opinia tylko osób , które się na tym znają i porównywały wiele silników. Choć tu firmware i oczywiście ustawienia znacznie pomagają.
Tak się domyślam, ze przez to różnice są małe i przez cześć osób nie są nawet zauważalne. Gdybym jeszcze raz kupował to może nawet bym wybrał VRS skoro wielkiej różnicy nie ma.

Użytkownik daemon edytował ten post 07 czerwiec 2021 01:10

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Drugi ewentualny czynnik to będzie szybkość reakcji/przyspieszenie a to jest większe w SC2, a więc teoretycznie SC2 dokładniej i precyzyjniej będzie oddawać ząbkowany cyfrowy sygnał a więc teoretycznie cyfrowość sygnału powinna być bardziej odczuwalna w SC2 a nie VRS, czyli zupełnie odwrotnie niż napisał daemon. Mamy oczywiście różne filtry wygładzające cyfrowy/ząbkowany sygnał i ich jakość i zaawansowanie jest tu kluczowa, zbyt rozbudowane i przekombinowane generują dodatkowy lag trzeba mieć też na uwadze.

Nie jestem pewien czy ta teoria ma sens, ale nie będę się kłócił, bo się na tym nie znam. Myśle ze gładkość o której tu mowa nie zależy od przyspieszenia , bo nikt nie jeździ na 0 dampingu itd. Chociaż DD Fanateca maja lepsze przyspieszenie od SC 2 Pro mówi się ze SC2 bardziej gładkie. Na takie dylematy odpowiedzi udzielili by spece na forach GD.

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Na 100% znajdą się osoby które wychwycą różnice między SC2Pro, a VRS, możliwe nawet że gdyby stały 2 Rigi różniące się tylko tymi bazami, sam bym te różnicę wychwycił. Niestety tak dokładnego porównania nie jestem w stanie przeprowadzić.

Prawda jest taka że zawsze staram się kupić to co jest najlepsze na rynku, w przypadku DD nie mogłem tak zrobić, był to koszt znacząco przekraczający mój budżet.

Czytałem już dużo wpisów w sieci o tym że podmianki baz miały miejsce w dwie strony: SC2Pro<->VRS. Trochę się wtedy uspokoiłem i nie zamierzałem już dociekać co jest lepsze.

Dzięki życzliwości Glania i chęci zwiedzenia nowej lokalizacji, porównanie stało się realne, cieszę się że wszystko wypaliło.

Dla mnie osobiście wszystkie wykresy i słupki, pomiary można traktować z przymrużeniem oka, są one po to by właśnie pokazać te różnice, które niekoniecznie muszą coś wprowadzać co będziemy w stanie wychwycić. Największe znaczenie ma to, czego sami szukamy w FFB, oczekiwania, zrozumienie zachowania na torze, to jak bardzo uda nam się ustawić działanie tych sił, że będziemy w stanie skutecznie prowadzić samochód, jechać wg założonego toru.

Teoretycznie SC2Pro z uwagi na większą liczbę suwaczków daje więcej możliwości. VRS tutaj mocno na tą chwilę odstaje.

Jednak jak się okazało w działaniu FFB oczekiwania Glania były takie same jak moje. Nie czułem żadnych różnic czy to na plus jednej, lub drugiej bazy w prowadzeniu auta i jego kontroli.

Może gdyby porównanie trwało więcej czasu, np. miesiąc, doszedłbym do innych wniosków, ale czy niuanse które by się pojawiły tłumaczyłyby wydanie większej kasy i byłyby tego warte?

Przykład takiego porównania przeprowadził już Dan Suzuka i mimo że posiada SC2Pro, to wybrałby VRS.

Rig

PC

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów
Tez mi się wydaje , ze różnice są niewielkie i tylko jak ktoś zwróci użytkownikowi uwagę na dany szczegół, to wtedy to będzie dostrzegał.
Zdecydowanie większe różnice wynikają z ustawień bazy lub w grze. Dlatego VRS może się nawet wydawać lepsza od SC2 Ultimate.
Ja się wahałem pomiędzy DD2 a SC2 Pro i wybrałem SC2 Pro ze względu na solidniejszy QR(zero flex) , i lepiej oceniany FFB. Ale ponoć od pewnego firmwaru Fanatec mocno zbliżył się z FFB.
Z kolei z SC2 pro miałem spory problem bo przy włączaniu zasilaczy i PC korki mi wybijało. Problem się ciągnął pare miesięcy w międzyczasie wymieniłem rozdzielnie w mieszkaniu i ostatecznie podpięcie PC do osobnej listwy rozwiązało problem. Nie byłem jedyny z tym problemem. Teraz jest nowa rewizja z jednym mocniejszym zasilaczem i może jest lepiej pod tym względem.

A ile ostatecznie wyszło Euro za VRS Pro? Bo trzeba tez QR kupić ?

Użytkownik daemon edytował ten post 07 czerwiec 2021 13:06

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 476 postów

Ja przetestowałem DD1, SC2 Pro i VRS wszystkie testy zaczynałem od odfiltrowania baz , żeby chociaż po części odsłonić hardware ;-) , a później juz w miara podobne ustawienia w VRS z tym jest o tyle gorzej ze to w zasadzie Bodnar z trzema suwakami . Fakt , ze fanatec najmniej gladki , ale ja zlego slowa nie powiem , a do tego wkurza mnie teraz kabel przy kierownicy ;-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych