Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Fotel, ręczny, gałka biegów do Thrustmaster T150 Pro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

babol

babol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Cześć,

Kilka miesięcy temu zakupiłem Thrustmaster T150 Pro na start. Nie gram aż tak bardzo dużo, dlatego wybieram budżetowe rozwiązania. Obecnie chciałbym znaleźć fotel ze stelażem do kierownicy oraz pedałów, ręcznego i gałki biegów. Zastanawiam się nad Playseat Challenge a Playseat Evolution. Ale tam nie widzę uchwytów na ręczny czy gałkę biegów. Raczej niczego sam nie dorobią, musiałbym coś dokupić.

Szukam też tańszych zamienników gałki biegów TH8A oraz hamulca ręcznego TSS Sparco Mod do swojej kierownicy T150. W skrócie: do t150 szukam fotela, ręcznego, gałki zmiany biegów i szukam rozwiązania budżetowego.

A może ktoś z Was sprzedaje swój sprzęt, który by pasował do mojej kierownicy?

W sieci TH8A widziałem za 700zl a handbrake sparco mod za 1000zl. Wolałbym znaleźć tańsze zamienniki, które będą działać z T150 i będzie można je zamontować do jakiegoś fotela.

Gram głównie w Project Cars 2, F1 2020, Euro Truck 2 i chcę kupić jeszcze Forza Horizon 4. Probowalem swoich sil z Dirt Rally 2.0, ale na razie kompletnie sobie nie radze z ta gra.

Z góry dzięki za Waszą pomoc!

MaciejRH

MaciejRH

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów
  • Discord:MaciejRH#9986
  • STEAM ID:MaciejRH
  • LokalizacjaOkolice Częstochowy

Rozumiem, że grasz na PC, tak?

Jaki masz budżet na całość?

Użytkownik MaciejRH edytował ten post 26 kwiecień 2021 14:14

"Proste drogi są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców" - Colin McRae

Rig

OWELAST to ja, jeśli potrzebujesz elastomerów do swojego sprzętu zapraszam tutaj

babol

babol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Rozumiem, że grasz na PC, tak?

Jaki masz budżet na całość?

Tak PC, nie mam ustalonego budżetu, ale chcę kupić taniej ten zestaw niż oryginalny. Wstępnie znalazłem handbrake na allegro za 300 zamiennik. Pozostaje teraz fotel oraz shifter.

MaciejRH

MaciejRH

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów
  • Discord:MaciejRH#9986
  • STEAM ID:MaciejRH
  • LokalizacjaOkolice Częstochowy

Skoro PC to nie musisz się martwić kompatybilnością, ponieważ i tak wszystko będziesz podłączał przez USB.

No to lecimy po kolei:

• H-Shifter - TH8A używane idzie wyrwać za 600 zł lub nawet niżej, jeśli to wciąż za dużo to zostaje shifter od Logitech + adapter pod USB wtedy około 300 zł
  • Handbrake - SimLine sprawdzone przez wielu forumowiczów musiałbyś pisać do CorradoSKJ. Te co są na allegro często są słabej jakości czy to samej hydrołapy czy elektroniki, jeśli chcesz jednak wybrać tą ścieżkę to zapoznaj się z kilkoma tematami odnośnie ręcznego na tym forum, żeby wiedzieć co omijać. Na koniec zachęcam do zrobienia DIY wyjedzie najtaniej, na forum jest co najmniej jeden temat pokazujący niemal krok po kroku, co i jak robić.
  • Fotel - najtaniej dorwać z jakiegoś samochodu, może być z usportowionego wtedy będzie miał też fajny wygląd i trzymanie, podczas kupna musisz zobaczyć jak w danym fotelu jest zrobione mocowanie szyn abyś był w stanie to jakoś zamocować do riga. Ponownie odsyłam do forum, jest tam kilka tematów poruszających ten problem.
  • Stanowisko - jeśli masz około 1,5k na ten dział to wybierz gotowy zestaw z profili aluminiowych (znowu forum i szukasz w odpowiednich tematach), jeśli chcesz wydać mniej to możesz zrobić DIY z używanych profili alu(pełno tego na allegro) wtedy możliwe, że się zmieścisz w połowie ceny poprzedniej propozycji. Na końcu zostaje DIY z profili stalowych, jednak w tym przypadku już w grę wchodzi spawarka i dużo poświęconego czasu.

Jeśli chodzi o powyższe propozycje jest to moja subiektywna opinia oparta na podstawie lektury forum i własnych doświadczeń. Mam nadzieję, że pomogłem  ;)

"Proste drogi są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców" - Colin McRae

Rig

OWELAST to ja, jeśli potrzebujesz elastomerów do swojego sprzętu zapraszam tutaj

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych