Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) 4000MHz CL18 F4-4000C18D-32GVK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Wacholek

Wacholek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Witam wszystkich, 

Pomimo usilnych prób znalezienia bardziej dokładnych informacji na temat tych pamięci moje starania nie są przyniosły zamierzonego efektu. 

DDR4-4000MHz CL18-22-22-42 1.40V 32GB (2x16GB)

Czy są obsadzone kośćmi Samsung B-die? Trochę dziwne timingi jak na B-die. 
Ktoś może posiada te pamięć i mógłby podzielić się zrzutem z Thaiphoon burner'a?

Obecnie posiadam Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) 4400MHz CL19 na płycie ASUS Rog Strix X570-E Gaming. Tam jest B-die i na 5950x pracują na 4000Mhz CL16-16-16-42 1.45V 2T. 

Ze względu na budowę nowego zestawu, w którym będzie płyta Asus ROG CROSSHAIR VIII IMPACT na której są tylko dwa gniazda DDR4 zastanawiam się nad zakupem pamięci Dual Rank, które pracowałyby na takich samych timingach. 
F4-4000C18D-32GVK są tanie. Zdecydowanie za tanie na B-die ale nigdzie nie znalazłem definitywnego potwierdzenia, że są lub nie są na B-die. 

W wyszukiwarce B-die 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

tych pamięci nie ma. Ale nie ma również moich Patriotów PVS416G440C9K a są na B-die. 

Pozdrawiam, 
Krzysztof

m@rcinpl

m@rcinpl

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaRumia
Prawdopodobnie hynix i raczej nie podatne na oc...

PC
Rig

Wacholek

Wacholek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Prawdopodobnie hynix i raczej nie podatne na oc...

Wczoraj dogrzebałem się do wątku na temat F4-4000C18D-16GVK, które podobno różnią się tylko ilością układów. Timingi takie same itp. Tam są podobno M-die od Hynix'a. Słabo. Pozostaje jednak przy tych Patriotach. 

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 844 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

u mnie G.Skill'e 2x 16GB mam ustawione na 4000MHz i 1.45V z timingami 16-16-16-33, ale to są drobiazgi...

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

daemon

daemon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Ja mam te pamięci (F4-4000C18D-32GVK) i Thaiphoon Burner pokazuje że to Hynix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych