Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Kilka pytań o THRUSTMASTER T-GT

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

bandurama

bandurama

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Cześć, ostatnio zmieniłem kierownicę, z G29 przesiadłem się na T-GT. O szczerze mówiąc jestem lekko zawiedziony. Poszukuję osób które mają do czynienia z kierownicami Thrustmaster na co dzień. Mój problem polega na tym, że byłem przyzwyczajony do płynnego obrotu kołem, ta płynność była dość satysfakcjonująca w G29. Po przejściu na T-GT, tej płynności nie czuję. Jest słabo, przy jeździe po prostej drodze i lekkich skrętach czuć takie ząbkowania przy obrocie kołem, nie jest ono płynne. Tak powinno być? To jest dobrze i trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić, czy może mam coś źle ustawione w sterownikach? 

Kolejnym pytaniem jest konstrukcja platformy z pedałami, hamulec chodzi bardzo nienaturalnie, nie stawia prawie oporu, czy wsadzenie jakiejś mocniejszej sprężyny daje radę? Ktoś z Was próbował takich modyfikacji? 

Wybrałem T-GT, gdyż Fanatec okazał się jednak zbyt drogi. Jeżeli chodzi o używane zestawy, to najczęściej są one sprzedawane w jakiś kompletach ze stelażami, siedzeniami itd. Mnie interesowała tylko baza, koło i pedały. T-GT okazał się jednak tańszy. Lecz po pierwszych wrażeniach  i głębszych testach wcale nie lepszy od o wiele tańszego G29.  

Giedoigrek

Giedoigrek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów
T-GT to świetna baza, u mnie chodziła bardzo płynnie i miała bardzo mocny ffb. Specem nie jestem, ale może to kwestia naciągu pasków? Albo wyczyszczenia kierownicy wewnątrz?

maxtoto

maxtoto

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 235 postów
  • Discord:Maxmoto112#7304
  • STEAM ID:Max Moto
  • Xbox Live:maxtoto
  • PSN id:MaxToto112,
  • LokalizacjaEuropa

Daj FFB na maksimum, sprawdź co się dzieje.

BMW - Broń masowego wyprzedzania
YouTube - boski112

Michus

Michus

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Witajcie

Jestem mało doświadczony w temacie sim racing.

Zakupiłem wczoraj Thrustmaster TGT II. Nowy zestaw.

Też jestem zawiedziony tym sprzętem, podobnie jak kolega powyżej.

Kierownica obraca się skokowo! ząbkuje, czuć wyraźne przeskoki podczas obracania.

Nie ma żadnej płynności obrotu koła, za to jest wrażenie, jakby przeskakiwało po kole zębatym.

Obok mam kierownicę Logitech g923, sprzęt o połowę tańszy, ale za to obraca się płynnie, gładko.

Proszę napiszcie, czy ten typ tak ma, czy może mój jest akurat uszkodzony? A może to kwestia ustawień

(choć próbowałem już wszystkiego) ?

Czy jest na to jakieś lekarstwo?

Proszę o pomoc.

Michał

Kazuyah

Kazuyah

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

zabkowanie mialem w g29 i odechcialo sie jej uzywac. 

myslalem ze w t gtII czegos takiego nie bedzie... 

sam sie nad nia zastanawiam :/ troche mnie zmartwiles

Michus

Michus

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Ogromne rozczarowanie.

Zestaw za 3300, wykonanie, design, rewelacja.

Zasilacz w metalowej obudowie, w kształcie turbiny, ciężki jak diabli,

podobnie serwomotor. Kierownica też super wykonana, obszyta skórą,

rozmieszczenie i ilość przycisków, bardzo dobre.

Ale co z tego, jak kierownica obraca się jak w zestawie za 250zł,

jakby przeskakiwała po jakimś kole zębatym. Zawód totalny.

Dlatego pytam, czy to mój egzemplarz jest wadliwy, czy ten typ 

po prostu tak ma?

Poza tym ta podstawka, uchwyt, do montażu kierownicy do blatu bez wiercenia dziur,

też jest beznadziejny. Nie trzyma, luzuje się, serwo ciągle unosi się do góry.

Totalny plastik.

Pozdrowienia

Michał

Łukasz88

Łukasz88

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
Mam G25 i TS-PC Ferrari. Nawet nie ma co ich porównywać. Obie są dobre ale odczucia z jazdy na TS-PC są o wiele lepsze. 
Na TS-PC praktycznie nie czuję ząbkowania na rękach, bez względu czy FFB jest włączony czy nie. Jak jest cicho to trochę słychać to ząbkowanie, w czasie jazdy zupełnie nie słyszę tego (może tylko nie zwracam uwagi), no może trochę przy szybkich kontrach słychać.

W twojej kierownicy coś musi być nie tak, koniecznie zapytaj supportu thrustmaster. Jeśli nie znajdą rozwiązania to próbuj oddać, szkoda się denerwować.

Co do mocowania, (jeśli jest takie samo jak w TS-PC), to nie miałem nigdy problemu żeby się odkręciła, nawet na full FFB, choć czytałem różne opinie.
Może masz złą pozycję za kierownicą i/lub za bardzo ciągniesz ją do siebie. Może za gruby lub za cienki blat? Spróbuj też odtłuścić wszystkie powierzchnie styku i ewentualnie gwinty. 
G25 dziecko ściągało, więc tak mocno dokręcałem, że był problem z odkręceniem.

Koniecznie daj znać jakbyś znalazł odpowiedź, pomoże to innym.

DOMANUS Mariusz

DOMANUS Mariusz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Ja co prawda mam T300, ale też zdarzało mi się, że kierownica przykręcona do biurka komputerowego potrafiła się przesunąć, czy unosić do góry. Rozwiązałem ten problem w ten sposób, że w miejscu gdzie obudowa się styka z biurkiem dałem dwustronna taśmę samoprzylepną w paru miejscach, plus dodatkowo taśmę na tych gumowych łapkach co od dołu się trzymają do blatu. Teraz już nic mi się nie przesuwa, ani nie unosi, chyba musiałbym szarpać się mocno, żeby ja oderwać od blatu przyklejoną.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych