Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Nowy Force Feedback w Raceroom

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

KrzysiekBielec

KrzysiekBielec

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Cześć! 

Jakie macie odczucia co do nowego FF w Raceroom? Twórcy chwalą się zbudowaniem systemu całkowicie od nowa. 
Sam jeżdżę na T150 i odczucia mam co najmniej mieszane. Jak na moją budżetową kierownicę, obecnie nie czuje z auta nic. Jest martwo drętwo i nie nijako. Nie grzebałem wiele w ustawieniach - zgodnie z tym co sami autorzy podpowiadali. 

Jakie są Wasze odczucia? 

Arcson

Arcson

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Bardzo pozytywne. Powiem szczerze, że zanim autorzy przyznali się nad czym pracują przez ostatnie miesiące miałem takie przekonanie,że FFB jest kompletny i nie ma tu pola do poprawy. Nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, że sporo efektów było generowanych w dość sztuczny sposób, wrażenia były przekonujące. Natomiast czerwcowa aktualizacja mi udowodniła, że byłem w błędzie.

Z nowym FFB samochody stały się bardziej indywidualne. Czuć znaczącą różnicę między poszczególnymi klasami. Podoba mi się większa progresywność działających sił, szczególnie w samochodach z przednim napędem. Wcześniej kierownica niemal zerojedynkowo robiła się luźna przy wychodzeniu z gazem z zakrętu, a teraz dzieje się to w bardziej wiarygodny sposób.

Trochę jednak brakuje mi wibracji przy wjeżdżaniu na tarki. Autorzy przyznali, że ten efekt był przesadzony, bo aktywował się nawet przy niemal płaskich tarkach, ale lubiłem to uczucie. Teraz jego intensywność jest uzależniona od wielkości tarki i okazuje się, że tych płaskich jest całkiem sporo i wibracji często brak. Na forum widziałem, że inni tęsknią też za efektem kolizji z innym pojazdem.

Używam Fanatec CSL Elite.

Użytkownik Arcson edytował ten post 13 lipiec 2021 12:01

PrezesASR

PrezesASR

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

ja wolałem starsze FFB typu all-in
ten nowy przypomina mi ACC w które ostatnio chwile pograłem na free week, czyli jest nijak 
zepsuło mi to tak zabawę, że szczerze żałuje zakupu całego contentu w marcu 

pugi

pugi

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 72 postów
  • STEAM ID:iTzPugi
  • PSN id:iTz_Pugilicious
  • LokalizacjaWarszawa

Nie wiem jaki był wcześniej, ale przetestowałem wszystkie auta i tory z podstawki i powiem szczerze że marnie. Jedynie Saleen się broni z aut, tarki nic zero miałem wrażenie że jade po płaskim cały czas, a miałem rekomendowane ustawienia z fanateca. Także :(  Miałem kupić cały content ale chyba wydam na iRacing.

76561197979174404.png

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok

Ja szczerze nie rozumiem co większości podobało się w starym FFB... Wszystkie siły były generowane sztucznie... Nie było czuć nacisku faktycznego obciążenia opony tylko jakiś stały opór, zero informacji o nadsterowności no i sztuczne udawanie faktury drogi gdzie teraz okazuje się, że są płaskie.

PC

Rig

Rosomak

Rosomak

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 96 postów
  • STEAM ID:dobryzioom
  • LokalizacjaBolesławiec
Jak dla mnie ffb działa świetnie w raceroomie. W moim odczuciu jest lepiej jak przed updataem. przynajmniej moja g27 nie hałasuje na tych tarkach ;)

Yelon

Yelon

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • STEAM ID:yelon65
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój

Pomogły ustawienia i jest lepiej :)

Użytkownik Yelon edytował ten post 06 sierpień 2021 19:42

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych