Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

czy warto wziąść ten zestaw?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

mgdz

mgdz

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Muszę niestety uciekać od konsoli bo jest tu za dużo ograniczeń. Dajcie znać jak zapatrujecie się na taką konfigurację .Czy to ma sens np w asseto sorsa competitione. Chciałbym coś żeby dawało spokojnie radę na fhd przy monitorze 32" i ok 70fps

-Płyta główna Gigabyte AB350M-DS3H V2
-Procesor AMD Ryzen 7 1700 - 8 rdzeni 16 wątków !!!
-Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition 3GB GDDR5
-8 GB RAM DDR4 2133MHz
-Dysk SSD Micron 512GB M.2 PCIe NVMe 2200

-Zasilacz SilentiumPC Vero 700W      

Czy nie ma to sensu? bo jest za słaba grafika  lub z innego powodu?

1zboro1

1zboro1

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Ram i GPU z automatu do wymiany. Ram musi być 2x8GB 3000MHz minimum i dodatkowo ta 1060 w wersji 3GB nie da rady, bo za mało VRAM i wersja 3GB w porównaniu do 6GB to kastrat pod względem wydajności. GPU wymienisz na używkę 1060 6GB i będzie cacy. Mój zestaw wypisany na dole w ACC lata ~100FPS na low w 1440p, a na fullhd ez 80 fps na wysokich.

Użytkownik 1zboro1 edytował ten post 04 wrzesień 2021 19:50

PC: AMD Ryzen 5 2600; MSI B350 Tomahawk; Patriot Viper 4 2x8GB 3000MHz; Zotac GTX 1060 6GB AMP! Edition; Seasonic Focus Plus Gold 650W; SPC Fortis 3 V2, be quiet! Pure Base 600

Peripherals: Thrustmaster T300RS GT Edition + T-LCM; Logitech G Pro Wireless; Sharkoon Skiller Mech SGK3 Brown; HyperX Cloud II; Gigabyte G27Q; Acer K242HL

KrzysiekBielec

KrzysiekBielec

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Mam tą kartę, w wydaniu Gigabite. 
Ogólnie sprzęt taki:
- i5 3470s,
- GTX 1060 3GB,
- 8GB (słabego RAMu, noname).

I tak:
- Raceroom - na singlu max 25 samochodow i detale low, na multi 20 różnych samochodów daje rade. (polecam Raceroom, serio, na słaby komputer ideał),

- iRacing na średnich chodzi w 60 klatkach, ale sprawdzane było tylko na mazdach, ferrari fixed i innych monomarkach,

- AC na singlu - do 25 samochodów na gridzie jest ok (i ciekawostka - im lepsze detale tym gra działa stabilniej),
- rFactor 2 - na singlu max 24 samochody i da się grać w 60fps, ale tylko w dzień i bez dynamicznego czasu,
- WRC8 spadki (a szkoda, chociaż na PS4 przyzwyczaiłem się do 30 fps), Dirt Rally stabilnie 60fps, Dirt Rally 2.0 tak samo.

I jeśli chodzi o te stabilne 60fps, to ono jest takie stabilne że nvidia pokazuje w tych grach 99% fps na poziomie 50 klatek. 
Grać się da, ale cudów nie ma, ani graficznych, ani żadnych.

Komputer złożony za grosze, jak GTX1060 3GB był za 400zł. Przesiadka z PS4 jak najbardziej na plus. 

I jak już to napisałem, to sobie przypomniałem że mam przedpotopowy procesor, więc ... zapewne to jego wina :D

Użytkownik KrzysiekBielec edytował ten post 13 wrzesień 2021 21:30

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych