Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Symulator za ok 15tyś. Pomożecie?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

nylecm

nylecm

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Witam

Chciałem się przywitać bo to mój pierwszy wpis na forum.

Składam swój pierwszy sprzęt (jeszcze nic nie mamJ )

Specyfikacje dobrałem głównie na podstawie tego forum. Ale doradźcie mi proszę czy to co chcę kupić jest ok.

Planuje grać w AC/ACC wyścigi GT

Chcę złożyć coś fajnego, ale też nie przegiąć z kosztami. Więc jeśli można mieć coś na porównywalnym poziomie, ale taniej to doradźcie proszę. I w drugą stronę – jeśli dołożę niedużo a mam coś zdecydowanie lepszego to też napiszcie.

A więc tak:

- komputer Ryzen 3/5, grafika RTX 2060S

- stelaż: Sim-lab gt1 evo 379euro ( 1750 zł) plus mocowanie monitora 179euro (830zł)

Ewentualnie zastanawiam się nad Sim-Lab P1-X 749euro czyli 3500 zł (plus 830zł za mocowanie monitora) albo Simline Gt3 3600zł (plus 1380zł za mocowanie monitora)

I tutaj pytane czy warto kupować stelaż 2x droższy niż sim-lab gt1 evo? ??? A jeśli tak to co wybrać sim-lab p1 czy simline? Simline czyli polska produkcja jest najdroższy z tego wszystkiego.

Od razu napiszę że nie mam zacięcia technicznego żeby samemu coś zmontować J

- fotel: Sim-Lab Speed 1 – 329euro (1500 zł)

Pytanie – czy warto dopłacać do Sabelt Titan 2500  (2500zł), a może coś innego? tańszego?

- kierownica Thrustmaster TS-PC około 2500zł.  Wiem że DD będą lepsze. Ale to pchanie się w ostre koszty.

- pedały heusinkveld sprint  - pozycja której raczej zmieniać nie chcę. 608 euro (2800zł)

Generalnie największą rozkminę na chwilę obecną mam ze stelażem oraz kierownicą.

Proszę o uwagi J

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth

Chcesz zaoszczędzić to odpuść sobie ten drogi i niewygodny kubełek, świetnej jakości i bardzo wygodny fotel z manualnym sterowanie czyli bez elektroniki od np BMW czy Merca upolujesz za za grosze.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with Kollmorgen AKM53G motor with Hengstler AD58 encoder, powered by Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor
PC - still under construction

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 389 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok
drogi i niewygodny kubełek

Drogi kubeł dopasowany do ciała akurat jest cholernie wygodny i nie zapada się pod twardym hamulcem. Tanie kubły są po prostu stertą G. 

czy warto kupować stelaż 2x droższy niż sim-lab gt1 evo?

Jeśli nie planujesz mocnego DD w przyszłości to nie.

Wiem że DD będą lepsze. Ale to pchanie się w ostre koszty.

Myślałeś nad Simagic Aplha Mini?  

- pedały heusinkveld sprint  - pozycja której raczej zmieniać nie chcę. 608 euro (2800zł)

Mimo to zaproponuję Ci coś potencjalnie lepszego, jednak trudniejszego w kalibracji gdyż nie posiadają żadnego softu.

Użytkownik Firssen edytował ten post 24 październik 2021 02:04

PC

Rig

PrezesASR

PrezesASR

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKraków

jeśli jeszcze wcale nie bawiłeś się w simracing to polecam na sam początek pójść budżetowo i sprawdzić czy to w ogóle cię interesuje na dłuższą mete
bo co chwilę pojawiają się na olx, giełdach, grupach facebookowych zestawy pokroju tego co złożyłeś z małym użyciem bo kogoś kompletnie to nie wciągnęło a poszły grube pieniądze 

jeśli ktoś jest tylko gadżeciarzem to simracing pod tym względem wygląda atrakcyjnie

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaBiałystok
polecam na sam początek pójść budżetowo

Tylko równie dobrze może odrzucić go od simracingu bo odrzucą go wrażenia na budżetowym sprzęcie... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś wydaje 15 kawałków na rzecz której nie jest pewien. W tym przypadku przejście drabinką to tylko wywalanie budżetu w błoto...

Użytkownik Firssen edytował ten post 24 październik 2021 09:11

PC

Rig

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Czy przewidujesz te 15k w tytule na komputer i cały zestaw do simracingu?  :?

Na stelażu chcesz monitor/monitory czy VR, bo od tego też trochę zależy.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
darosw uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

nylecm

nylecm

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Dzięki za odpowiedzi.

Wiem że i tak idę budżetowo :)

15k na ten sprzęt to wydaje mi się jest tyle żeby zobaczyć o co naprawdę chodzi.

Tak naprawdę to mój budźet to 20k bo zapomniałem - monitor Samsung CRG9 49'' (jakieś 4-4,5k) (miały być VR, ale jak przeczytałem tutaj o wymogach sprzętowych dla VR to sobie odpuściłem)

Mogę wydać 5k na wszystko, zrazić się że lipa i do końca życia być przekonanym że "spróbowałem".

A tak naprawdę to nic nie spróbowałem bo sprzęt miałem lipny.

Jak ma się sprzęt z rozsądnej półki, wówczas gdy się nie spodoba to ten ktoś wie że to na pewno nie wina sprzętu.

Porównam to trochę do kolarstwa. Mając rower za 2k i na nim trenując, jak po roku dojdę do wniosku że to nie to i zostawię kolarstwo. Nigdy nie będę wiedział czy to nie sport dla mnie gdybym miał rower na jakim kolarstwo powinno się trenować czyli za 22k ???

Tak zupełnie szczerze, to wg mnie nie jest ważne czy wydasz 5 czy 25k. Ważne jest to żeby w razie czego nie stracić.

Wychodzę z założenia że coś kosztuje nie tyle ile za to coś zapłacisz. Kosztuje różnicę pomiędzy zakupem a ewentualną sprzedażą.

A wszystkie te części do sim (te z dobrej półki) jak patrzę na olx, to trzymają cenę.

Jak mi się nie spodoba to trudno, najwyżej na całości stracę kilka k. 

Oczywiście jak się spodoba to masz "zamrożoną" kasę. Ale ją masz tyle że nie w gotówce.

nylecm

nylecm

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Chcesz zaoszczędzić to odpuść sobie ten drogi i niewygodny kubełek, świetnej jakości i bardzo wygodny fotel z manualnym sterowanie czyli bez elektroniki od np BMW czy Merca upolujesz za za grosze.

Mirek, a zwykłe fotele podchodzą do tego stelaża? Czy to nie jest problem zamontować, czy nie trzeba przy tym dużo kombinować?

Bo fotel od Porsche np starego 911 byłby miodzio. Na pewno nie jest zbyt miękki.

Nie patrzyłem tylko jeszcze na dostępność

nylecm

nylecm

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Firssem, dzięki za odpowiedź. Już sprawdzam tego  Simagic Aplha Mini.

Ale obawiam się że to jednak przeskakiwanie na następną półkę cenową.

Dla mnie jako dla osoby początkującej prawdopodobnie nie będzie różnicy pomędzy DD a dobrym paskiem.

Może się mylę, ale na forum widziałem że osoby które dużo jeżdżą mają czasem obawy przed zmianą 

Obawy na zasadzie "sporo zainwestuję, ale czy to warte?"

A więc dla mnie, żółtodzioba czy warto pchać się w DD.

Jeżeli chodzi o pedały - poczytam o Mece Cup. Ale na wstępie przestraszyło mnie to co napisałeś "że trudne do kalibracji"

Ja mam stosunkowo mało czasu na zabawę w sim. Dużo pracy. I dlatego wole chyba coś łatwiejszego w kalibracji :)

nylecm

nylecm

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Czy przewidujesz te 15k w tytule na komputer i cały zestaw do simracingu?  :?

Na stelażu chcesz monitor/monitory czy VR, bo od tego też trochę zależy.

15k bez monitora.

Monitor CRG9 49'' (jakieś 4-4,5k)

Czyli cały budżet to 20k

Początkowo miały być VR, ale jak na forum przeczytałem o wymaganiach sprzętowych do VR to odpuściłem.

Kartę graficzną trzeba mieć z kosmosu do VR. A przy dzisiejszych ich cenach wg mnie nie warto. Dzisiaj wydasz kupę kasy na samą kartę, a za rok może ona być warta połowę tego.

PrezesASR

PrezesASR

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKraków

polecam na sam początek pójść budżetowo

Tylko równie dobrze może odrzucić go od simracingu bo odrzucą go wrażenia na budżetowym sprzęcie... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś wydaje 15 kawałków na rzecz której nie jest pewien. W tym przypadku przejście drabinką to tylko wywalanie budżetu w błoto...

nie mówie o kompletnej budżetówce ale np t300+t-lcm jest całkiem ok na start i pożądany na rynku wtórnym w razie przesiadki

a co do fotela to nie polecam zbytnio wygodnych klapciochów samochodowych, sam posiadam fajny z v40 1gen ale właśnie pod względem używania tego z loadcellem to kiepsko sie sprawdza i teraz patrzyłbym w stronę jakiegoś kubełka z auta sportowego, i napewno bez żadnej skóry, nawet małych wstawek bo nie oddycha skóra wtedy wcale

Użytkownik PrezesASR edytował ten post 24 październik 2021 12:53

nylecm

nylecm

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Zgrzyt mam z kierownicą

Mianowicie przeczytałem tutaj porównanie TS-PC vs Fanatec CSW V 2,5

https://simrace.pl/f...stmaster-ts-pc/

No i piszecie że tylko Fanatec

Ale aktualnie na stronie Fanateca pisze że jest on wycofany.

Na stronie Fanaec jest za to stosunkowo tani DD

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

350euro czyli 1600 zł. Rozumiem że do tego jeszcze kierownice trzeba kupić. I coś jeszcze?

Bo w takim razie cena podobna do Thrumaster TS-PC

Co w takim razie lepsze?

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaBiałystok
350euro czyli 1600 zł. Rozumiem że do tego jeszcze kierownice trzeba kupić. I coś jeszcze?

Cena poniżej 500 euro bo bez boost kita to średnio działa, a jak się kupi go w bundlu to jest połowę tańszy. Do tego ktoś kto polecał Fanateca, nie pomyślał, że albo będziesz musiał kombinować z emulacją obręczy Fanateca albo kupić kółko lub HUBa z ich ekosystemu bo inaczej baza nie będzie podawać żadnego FFB. 

Już sprawdzam tego  Simagic Aplha Mini.

Kosztuje trochę ponad 500 euro i nie jesteś uwiązany ekosystemem firmy, a do tego potencjalnie jest lepszy od CSL DD dlatego właśnie to zaproponowałem.

Już sprawdzam tego  Simagic Aplha Mini.

Triple screen ma jeszcze więcej pixeli więc i od grafy wymaga więcej ale VR potrzebuje trochę procka...

Użytkownik Firssen edytował ten post 24 październik 2021 15:24

PC

Rig

nylecm

nylecm

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Jeśli nie planujesz mocnego DD w przyszłości to nie.

Jeśli zdecyduje się na Simagic Alpha mini to jaki stelaż?

Czy wystaryczy  Sim-lab gt1 evo?

mrc

mrc

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaPolska

Generalnie największą rozkminę na chwilę obecną mam ze stelażem oraz kierownicą.
Proszę o uwagi

Jeśli zaczynasz od zera, to sądzę, że w ciemno kompletowanie zestawu za 15 tysięcy złotych jest kiepskim pomysłem. Nie masz żadnych szans optymalnego wybrania elementów zestawu pod kątem swoich (nieznanych jeszcze na ten moment) preferencji.

Pewne rzeczy wychodzą dopiero po wielu godzinach gry, potencjalnych dylematów jest mnóstwo.
Niektórym jak tlenu brakuje dźwigni zmiany biegów, innym jest ona w ogóle niepotrzebna; jednemu do szczęścia wystarczy zwykły 22-calowy ekran, drugi nie może żyć bez trzech monitorów; koncepcji organizacji stanowiska siedzącego istnieją całe dziesiątki.

Radziłbym zacząć od zakupu samej kierownicy TS-PC i dać sobie miesiąc na wstępne rozpoznanie dalszych indywidualnych potrzeb.
Będziesz lepiej wiedział, czego potrzebujesz, niż po przeczytaniu wszystkich forów simracingowych w internecie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych