Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Kompletny zestaw rekreacyjny pod Gran Turismo 7 (PS5)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

kraks

kraks

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Witam wszystkich. 

W związku ze zbliżającą się premierą GT7 na PS5 chciałem sobie sprawić zestaw (kierownica + fotel ze stelażem) do rekreacyjnego grania.

Budżet oszacowałem na kwotę około 2 tyś za kierownicę z pedałami, oraz około 1,5 tyś za fotel ze stelażem. Łącznie około 3,5 tyś.

W zasadzie byłem już zdecydowany na kierownicę Thrustmaster T300 RS GT Edition z pedałami T3PA oraz fotel ze stelażem Playseat Evolution Alcantara. I wtedy trafiłem przypadkiem na to forum i po przeczytaniu FAQ i wielu tematów wiem mniej, niż wiedziałem wcześniej, stąd moja wielka prośba o pomoc :)

1) Kierownica/pedały

Jaką kierownicę wybrać, T300 RS GT Edition, czy T300 Alcantara Ferrari Edition? Z tego co widzę po zdjęciach w tych dwóch kierownicach są dołożone różne pedały, mimo, że w opisie obu produktów jest wspomniane, że w zestawie są pedały T3PA. Te z zestawu RS GT wyglądają na metalowe i bardziej solidne, a w przypadku Ferrari wydają się plastikowe i bardziej tandetne. Czy w ogóle pedały z któregoś z tych zestawów nadają się do gry, czy w obu przypadkach i tak będę musiał domówić osobno model T-LCM z load cell (dodatkowy koszt około 900zł)?

2) Fotel/stelaż

Wyczytałem, że fotele Playseat są słabe jakościowo, mało stabilne i wyginają się np przy używaniu pedałów T-LCM. Nie chciałbym zacząć przygody od takich problemów, jeśli jest to prawda. Czy możecie polecić jakieś rozwiązanie, które będzie proste i możliwe do zakupu jako gotowy zestaw? Szczerze to nie mam wiedzy, chęci ani czasu na składanie indywidualnych zestawów z profili itp. Chciałbym nabyć gotowy produkt o dobrym stosunku ceny do jakości. Czy jest coś takiego na rynku wartego polecenia?

Z góry dziękuję za każdą pomoc. Mam nadzieję, że dzięki Wam problem z wyborem sprzętu się trochę rozjaśni. Póki co po lekturze kilku tematów mam taki chaos w głowie, że momentami zaczynam myśleć o całkowitym porzuceniu tego pomysłu z uwagi na duży stopień skomplikowania lub koszty całkowicie łamiące założony budżet.

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1390 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe

w opisie obu produktów jest wspomniane, że w zestawie są pedały T3PA. Te z zestawu RS GT wyglądają na metalowe i bardziej solidne, a w przypadku Ferrari wydają się plastikowe i bardziej tandetne

W pierwszym przypadku są T3PA GT Edition, w drugim zwykłe T3PA. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że różnią się tylko nakładkami na pedały.

Czy w ogóle pedały z któregoś z tych zestawów nadają się do gry, czy w obu przypadkach i tak będę musiał domówić osobno model T-LCM z load cell (dodatkowy koszt około 900zł)?

Jak nie, jak tak? ;) Zwłaszcza na początek i do "rekreacyjnego grania". Spodoba się albo nie. Jeśli się spodoba - to z czasem pewnie będzie się chciało więcej. Jeśli chcesz polować na T-LCM to lepiej poczekać na jakieś promocje, ceny spadają już do 700 złotych.

Wyczytałem, że fotele Playseat są słabe jakościowo, mało stabilne i wyginają się np przy używaniu pedałów T-LCM.

Mam Playseat Evolution TopGear i jakościowo i wytrzymałościowo było OK... do czasu. Na kierownicy T500 RS oraz pedałach T3PA Pro trzymało się to nieźle. Po przesiadce na T-LCM podstawa na pedały nie dawała już rady - trzeba to było dodatkowo usztywnić. Zaczęło się też wszystko rozjeżdżać - fotel od pedałów i kierownicy - trzeba było to złapać pasem z zaciskiem i problemy zniknęły.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych