Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Proszę zajrzeć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Kevoo

Kevoo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Cześć,

Zawsze kończy się tak, że kupując coś trafiam ostatecznie na forum fanatyków w dobrym tego słowa znaczeniu i okazuje się, że wszystko jest złe i trzeba wydać fortunę, żeby było dobrze. Ale generalnie uwielbiam takie fora, bo to skarbnica wiedzy i jakości użytkowników, więc jestem :)

Generalnie stoję w miejscu w którym anuluję zamówienie na thrustmastera t300rs gt i chcę coś jednak lepszego. Po przejrzeniu tematów i FAQ doszedłem do wniosku, że będzie to:

1. Baza CSL DD

2. Kierownica CSL Steering Wheel BMW lub CSL Elite Steering Wheel WRC

3. Pedały raczej T-LCM, chyba, że dopłacę do Clubsport V3, ale tego bym nie chciał.

4. Shifter TH8A / RS? Nie wiem czy warto dopłacać do czegoś Fanateca

5. Nad ręcznym kompletnie jeszcze nie myślałem

I teraz chciałbym, żeby było jak najlepiej jak najmniejszym kosztem (przypominam, że miałem wydać 1300zł na th300...), gdyż zakup już przekracza przynajmniej 2-3-krotnie założony budżet, ale mam nadzieję, że warto.

Proszę mi powiedzieć:

1. Czy to wszysto ze sobą współgra?

2. Czy jest szansa zamontować to do biurka, bez potrzeby zakupu riga czy kokpitu (na razie kosztem imersji, może w przyszłości kupię.

3. Czy te 2 kierownice czymś się różnią? Chodzi mi głównie o immersję i przyjemność z gry.

4. Czy ten zestaw będzie zestawem o najlepszym stosunku cena/jakość? Chętnie wysłucham innych propozycji.

Pozdrawiam serdecznie!

mrc

mrc

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaPolska

Generalnie stoję w miejscu w którym anuluję zamówienie na thrustmastera t300rs gt i chcę coś jednak lepszego.

Czekaj, czy dobrze zrozumiałem: zamówiłeś T300, ale przed sfinalizowaniem zakupu przeczytałeś internetowe fora i doszedłeś do wniosku, że będziesz potrzebował czegoś lepszego?

Powtórzę swój niedawny wpis z podobnego wątku na tym forum:

Nie masz żadnych szans optymalnego wybrania elementów zestawu pod kątem swoich (nieznanych jeszcze na ten moment) preferencji.

Pewne rzeczy wychodzą dopiero po wielu godzinach gry, potencjalnych dylematów jest mnóstwo.
Niektórym jak tlenu brakuje dźwigni zmiany biegów, innym jest ona w ogóle niepotrzebna; jednemu do szczęścia wystarczy zwykły 22-calowy ekran, drugi nie może żyć bez trzech monitorów; koncepcji organizacji stanowiska siedzącego istnieją całe dziesiątki.

Tobie radziłbym jednak spróbować tego Thrustmastera T300, w razie rozczarowania masz prawo do zwrotu w ciągu dwóch tygodni.

Myślę, że większości amatorów simracingu zupełnie wystarcza jakość oferowana przez ten model.

Kevoo

Kevoo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Wiesz co bardziej zmartwiła mnie awaryjność T300 i hejtowane pedały dołączone do nich. Myślę, że T300 wystarczyłaby mi, ale ta awaryjność mnie przerasta jednak, plus wolę dopłacić już do tego Direct Drive'a(też chyba solidniejsza konstrukcja niż paskowa) jak i tak mam kompletować wszystko. Wolę raz kupić i mieć w miarę spokój, a nie myśleć, że może warto było dopłacić.

Także wolę coś solidnego, a nie potem bawić się w gwarancję, czy wymieniać rzeczy z zestawu. Trochę impulsywnie zamówiłem tą T300, potem doczytałem.

To ponawiam pytania w temacie :D

mrc

mrc

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaPolska

Wolę raz kupić i mieć w miarę spokój, a nie myśleć, że może warto było dopłacić.

W ciemno zakładasz. że rynek simracingowy jest idealny i występuje ścisła korelacja ceny oraz solidności/bezawaryjności.

W mojej opinii daleko mu do takiego ideału, niestety.

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok
3. Pedały raczej T-LCM, chyba, że dopłacę do Clubsport V3, ale tego bym nie chciał.

Jeszcze są pedały CSL: https://fanatec.com/...dale/csl-pedale i Load Cell Kit który ma premierę właśnie teraz na Black Friday: https://blackfriday.fanatec.com/

4. Shifter TH8A / RS? Nie wiem czy warto dopłacać do czegoś Fanateca

I tak i nie... TH8A tak podrożał, że w sumie jest niewiele tańszy. Jako H sprawdza się spoko, co prawda nie jest tak sztywny jak Fanatec. Sekwencja to tragedia. Po prostu wajcha działająca na jakiejś sprężynie bez kliku wejścia biegu ani nic. Osobiście poleciłbym rozejrzeć się za mniej znanymi rozwiązaniami np:

https://pl.aliexpres...303607d339daf81

https://www.shifters...m/en/3-shifters

https://www.olx.pl/o...ytkownik/GQRDF/

To działa mega fajnie jako drążek sekwencyjny ale z ceną to ktoś zaszalał więc lepiej przerobić samemu: https://www.olx.pl/d...html#8054753936

1. Czy to wszysto ze sobą współgra? 2. Czy jest szansa zamontować to do biurka, bez potrzeby zakupu riga czy kokpitu (na razie kosztem imersji, może w przyszłości kupię. 3. Czy te 2 kierownice czymś się różnią? Chodzi mi głównie o immersję i przyjemność z gry. 4. Czy ten zestaw będzie zestawem o najlepszym stosunku cena/jakość? Chętnie wysłucham innych propozycji.

1. Tak ale pedały i shifter będziesz musiał podpinać pod oddzielne porty USB, nie pod bazę. Nie pograsz na konsoli.
2. Tak jak dokupisz table clampa który jest sprzedawany oddzielnie.
3. Siłą i sposobem przekazania FFB. CSL DD będzie bardziej bezpośrednia bo nie ma przekładni amortyzującej część informacji FFB i do tego ma większy silnik.
4. Jeśli na nówki patrzeć to chyba tak... Najlepiej rozkupić wszystko na promocjach bo osobiście kafla z T-LCMy bym nie dał ale te 700-800zł już tak.

ta awaryjność mnie przerasta jednak

Problem w tym, że wszyscy patrzycie ile to egzemplarzy padło, a zapominacie jak mały promil to jest wśród egzemplarzy zakupionych. Ludzie bardzo rzadko piszą coś żeby pochwalić produkt, zazwyczaj robią to gdy są wściekli, a potem powstaje takie fałszywe przekonanie o awaryjności...

hejtowane pedały dołączone do nich

Są ok ale nie są warte 600zł dopłaty... 

Użytkownik Firssen edytował ten post 25 listopad 2021 10:43

PC

Rig

Kevoo

Kevoo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Jeszcze są pedały CSL: https://fanatec.com/...dale/csl-pedalei Load Cell Kit który ma premierę właśnie teraz na Black Friday: https://blackfriday.fanatec.com/

No właśnie, dobra cena. Czyli jak dodam opcję load cell kit, to mam od razu gaz, hamulec i sprzęgło? Na stronie napisane, że jak się zrobi upgrade, to hamulec może służyć jako sprzęło. Ciekawe jaka cena tego upgrade będzie, bo na razie jeszcze nie widzę. Tylko czy to będzie na tyle dobre? W końcu mają w ofercie dużo droższe load celle.

Problem w tym, że wszyscy patrzycie ile to egzemplarzy padło

No tak, ale w przypadku t300 jest to niewspółmiernie duża ilość, z innymi kierami nie ma tylu tematów, nawet tego samego producenta. 

Osobiście poleciłbym rozejrzeć się za mniej znanymi rozwiązaniami

Mamy jakieś opinie na ich temat? Ktoś stosował, poleca?

Dzięki za odpowiedzi, pomogły mi bardzo :)

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaBiałystok
Ciekawe jaka cena tego upgrade będzie,

Pod tym linkiem masz podane, że cena na BF to 120 euro: https://blackfriday.fanatec.com/

Tylko czy to będzie na tyle dobre?

CSLki z Load Cellem są całkiem spoko. Dopłacając do CSPv3 dostajesz trochę ładniej wykonany zestaw, z większą ilością regulacji (dodatkowe, twardsze sprężyny do gazu i sprzęgła, pokrętło na hamulcu choć i tak aby mieć faktyczną regulację oporu hamulca trzeba dokupić brake performance kit) i tzw degresywne sprzęgło udające to jak działa w samochodzie ale też kosztem rozwiązań które zdaje się skracają żywotność jak np czujniki umieszczone na ramieniu pedału, a więc poruszają się i ciągają za kabel przy używaniu gazu, sprzęgła gdzie w nowych CSLkach się nie poruszają.

Ktoś stosował, poleca?

Wg recenzji na YT, ten shifter z Ali robi robotę i jest solidnie zrobiony: 

Recka SHH razem z rozebraniem: 

Użytkownik Firssen edytował ten post 25 listopad 2021 13:35

PC

Rig

Kevoo

Kevoo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Pod tym linkiem masz podane, że cena na BF to 120 euro: https://blackfriday.fanatec.com/

O czyli to już po upgrade cena! No to wygląda ciekawie :D

Hmm ten SHH mnie zaciekawił. Chyba zbliżają się duże zakupy.

Wielkie dzięki za pomoc! :)

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaBiałystok

już po upgrade cena

No nie. Najpierw musisz kupić CSLki za 80 euro i dokupić LC kit za 120 euro. 

PC

Rig

Kevoo

Kevoo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Ahh, to się przeliczyłem z ceną, coś za mało się wydawało. No dobra przeanalizuję sobie to wszystko na spokojnie.

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaBiałystok
coś za mało się wydawało

To dalej jest niecałe 1k zł, z przesyłkami może wyjdzie równo ale na ceneo patrzyłem to T-LCM praktycznie wszędzie po 999zł więc CSL z LC są tańsze.

Użytkownik Firssen edytował ten post 25 listopad 2021 15:17

PC

Rig

Kevoo

Kevoo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

No chyba się zdecyduję i tak na nie właśnie :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych