Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Pedały Girrosim z Polski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Arkus

Arkus

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Cześć, czy ktoś miał może do czynienia z pedałami GirroSim, na które dzisiaj natrafiłem? Strona

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

.

Wydaje się to jedna z wielu implementacji znanych konstrukcji DYI, co może być samo w sobie OK, ale jak widzę cenę 360 Euro za gaz i hamulec, to już to powinna być dobra liga sprzętu, żeby się zdecydować. Wyglądają bardzo solidnie, ale strona jest dość uboga, nie wiadomo w sumie jak to z tą 2-letnią gwarancją itd. Znalazłem ostatnio podobną konstrukcję hiszpańską, czeską, wiec jak już miałbym komuś dać zarobić i byłby wiarygodny to wolę Polakom.

Albo pozostanę z koncepcją z podobną ceną i wezmę Fanatec V3.

Użytkownik Arkus edytował ten post 01 grudzień 2021 16:11

------------------------------------------

PC

Glaniu

Glaniu

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaKraków

Ja osobiscie poszedłbym w Giro

trafka

trafka

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Discord:trafka#7777

Mam i polecam, jakościowo to są one trochę wyżej od HV sprintów. Do v3 nie ma co porównywać nawet.

Glaniu

Glaniu

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaKraków

Mam i polecam, jakościowo to są one trochę wyżej od HV sprintów. Do v3 nie ma co porównywać nawet.

W jakim sensie?
Nie chcę krytykować, ale to kopia sprintów i widzę tam płaskie nakładki na pedały vs profilowane sprinty , zdaje się potencjometry na gazie i sprzęgle nie wspominając o oprogramowaniu.

To na pewno fajne pedały, ale ja nie widzę przewagi nad sprintami

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

mrc

mrc

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaPolska

zdaje się potencjometry na gazie i sprzęgle nie wspominając o oprogramowaniu.

Czy rozwiązanie zastosowane przez Heusinkvelda (loadcell na gazie i na sprzęgle) ma jakąś przewagę nad czujnikami Halla?

Glaniu

Glaniu

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaKraków

Czy rozwiązanie zastosowane przez Heusinkvelda (loadcell na gazie i na sprzęgle) ma jakąś przewagę nad czujnikami Halla?

Tam są potencjometry. Bardzo dobre , ale potencjometry 

Kamool

Kamool

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Wszystkie pedały które wyglądają jak sprinty będą okej, ale tutaj twórca nie do końca przemyślał projekt... Glaniu nie chciał krytykować to ja to zrobię.

Chociażby hamulec - żeby przesmarować trzpień trzeba rozkręcać - nie można tak jak w 99% innych pedałów po prostu ścisnąć i wyjąć.

Bardzo ograniczone możliwości regulacji sprzęgła.

Hard stopy dla pedałów.

Do tego mocowanie - 65,47mm, 25mm długość fasolki. Wystarczy spędzić dosłownie chwilę żeby zrobić to na 80mm lub 120mm, wtedy konsument wrzuca sobie ładnie na jeden szeroki profil i ma sztywno. Do tego to wymiarowanie 65,47mm - założenie, że jedna śruba jest na końcu jednej fasolki, druga na początku drugiej.

Potencjometry są jak najbardziej okej, jeśli tylko są wysokiej jakości, w zasadzie nie wiadomo jakie tutaj są :)

Skoro własny projekt to mógł trochę więcej czasu nad tym spędzić, a na ten moment wygląda to jak wzięty szkic Alexa, trochę pozmieniane kształty, dodane znaczki, do tego trochę zepsuty i wypchnięty do publiki.

Dla mnie zrobione na kolanie żeby tylko popłynąć na fali zainteresowania simracingiem, ale kim ja jestem żeby wytykać takie podstawowe błędy ;)

Cena może i niezła, bo przeca gwarancja - tsaa, przecież każdy może sobie sam zrobić taką gwarancję.

Co tam się może zepsuć? Stal się wytrze? Przecież płytka od Bodnara, więc jeśli elektronika padnie to po prostu tam wraca - taką gwarancje każdy sobie może załatwić kupując bezpośrednio od Bodnara.

Pomijam chwalenie się elektroniką, bo wystarczy odrobina wiedzy z elektroniki żeby taki obwód wymyślić, wtedy jej koszt leci 30GBP -> 3Euro (to już w kwestii porady dla "projektanta").

Użytkownik Kamool edytował ten post 18 styczeń 2022 10:32

Girro

Girro

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
Nie cytujemy całości treści postów bezpośrednio poprzedzających naszą wypowiedź (regulamin forum, punkt II/11) - Moderacja.

Tak, aby wyregulować trzeba wykrecic 8mm śruby trwa to 2 sekundy wydaje mi się że jest to dośc dobre rozwiązanie prosze zobaczyć sobie np jak w wave italy trzeba to robić czy w pedałach od simtrecs. Wiec wydaje mi się, że 2 sekundy to nie duzo i można sobie przesmarować czy też wymienić elastomery, a w heusionveldach to te rozwiazanie podowuje że jak nie napręży Pan odpowiednio to wypada hamulec przy hamowaniu - boosted media o tym mowił.

Co do mocowania przypominam, że heusinveldy sprinty mają rozstaw 69,5 mm i cieżko to  uznać za wadę.

Hard stopy pedałow? może Pan rozwinąć tzn że za twarde?

Potecjometry które używam to VISHAY 149-10k takie jak w 
Simtrecs Pro Pedal GT 
Co do obwodu to orientowałem się i cena projektu to kilka tysięcy i pożniej płytki w podobnej cenie co bodnar,aby była to podobna jakośc. Może w przyszłości tak, ale jedyny plus to możliwość zrobienia zrobienia ładniejszego i łatwiejszego w obsłudze programu do kalibracji.

I mam pytanie czy Pan w ogóle jeżdził na moich pedałach?

Kamool

Kamool

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Widzę, że producent nie wytrzymał opinii rynku :)

Oczywiście, że można to rozwiązać na różne sposoby, jednakże są to zupełnie inne konstrukcje pedałów, tutaj porównujemy sprint-like :) Tylko gdy nie ma się tego odpowiednio napiętego, to od razu się czuje w jeździe, że coś jest nie tak, no chyba, że ktoś wkłada sprężynę o sztywności gumy od majtek i wszystko goni jak chce.

Co do mocowania tak jak wspomniałem, nie uznaję tego za w pełni wadę, jedynie coś nad czym można spędzić troszkę czasu i dostosować do znormalizowanych komponentów.

Hard stopy - ogranicznik maksymalnego wychylenia pedałów, wykonane z metalu, przez co przy szybkim naciśnięciu pedału do końca słychać dość głośne stuki.

Gratulacje z powodu zastosowania takich potencjometrów :)

Jeśli taki projekt kosztuje kilka tysięcy złotych to źle Pan szukał, do tego nawet nie potrzeba mieć wybitnej wiedzy elektronicznej żeby zrobić samemu takie coś. Idąc dalej nawet do płytek Bodnara można zrobić inny program do kalibracji, tylko trzeba chcieć.

Nie jeździłem. W jeździe ich feeling będzie pewnie w 90% taki jak w Sprintach, lub innych sprinto-podobnych pedałach. Wyraziłem swoją opinię na temat samego projektu, bo uważam, że gdyby spędziło się nad nim odrobinkę więcej czasu to mogłyby być o wiele bardziej "personalizowalne" oraz przyjemne w użytkowaniu.

Girro

Girro

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
Dziękuję za opinię tak pedały cały czas sa rozwijane, ale większość tych Pana argumentów jest takim czepianiem się drobnostek, co chyba dobrze świadczy o samym produkcie. Co do hard stopów w najnowszych wersjach będą nie metalowe.To nie ma wpływu na odczucia z jazdy tylko ,że będą cichsze dla osób w pokoju.

Co do feelingu bardziej bym tutaj porównywał do Meca Cup, zresztą jest duża możliwość konfiguracji, a o to chodzi żeby każdy mógł dostosować do siebie.

Jak ma Pan takie umiejętności zrobić taką płytkę to nawet mogę płacić Panu 10 Euro od sztuki. Zapraszam do współpracy bo jak Pan zrobi za 3 euro podobnej klasy to może Pan podbić rynek😉

Kamool

Kamool

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Drobnostki lub nie, ale coś o czym można pomyśleć na samym początku :) Mimo wszystko życzę powodzenia w dalszym rozwoju i żeby kolejne edycje miały więcej asów w rękawie.

Patrząc na sprzęgło to zbyt wiele tej konfiguracji nie ma.

Co do płytki zrobiłem do swoich pedałów płytkę z wszystkimi filtrami i przy zamówieniu 5 sztuk wyszło dokładnie 4,5$ za sztukę.

Girro

Girro

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
Wstawiam recenzje warto zobaczyć

Werpet

Werpet

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów
  • STEAM ID:Werpet
  • Origin ID:Werpetovsky
  • LokalizacjaWarszawa

Ktoś wie co się stało z tą firmą? Strona nie żyje. ;-)

janke

janke

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKokotów

Ktoś wie co się stało z tą firmą? Strona nie żyje. ;-)

Na OLX cały czas widzę ich ogłoszenie, ale na stronę też nie mogę sie dostać

Girro

Girro

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
Dzień dobry,
strona jest w przebudowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych