Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Sprzęt powystatowy/po zwrocie, czy warto?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Mr. Brush

Mr. Brush

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Cześć,
okazyjnie śmigam na szwagra kierownicy Thrustmaster T150FFB Ferrari Edition i poczułem zajawkę. Chciałbym sobie sprawić kierownicę serii T300 (jeśli dobrze rozumiem jest na paskach i jest cichsza od T150 na czym mi zależy + możliwość wymiany koła na wersję F1 w przyszłości) niekoniecznie nową. Śledzę oferty i rzucają mi się w oczy oferty powystawowe lub po zwrocie, na których można zaoszczędzić nawet 500zł w stosunku do nowego sprzętu. Pytałem sprzedawców o szczegóły paru ofert (+ to co wynika z opisu) i:
- powody zwrotu nie są znane
- sprzęt posiada wizualne ślady użytkowania (zarysowania)
- sprzedawany jest jako w pełni sprawny
- opakowanie jest czasem uszkodzone
- ale... na towar nie obowiązuje gwarancja producenta bądź jest rok rękojmi na sprzedawany sprzęt (tutaj outlet allegro daje rok rękojmi, inny ze sprzedawców z kolei daje miesięczną "gwarancję sprzedawcy")

W związku z tym pytanie, czy warto kupować kierownicę powystawową/po zwrocie? Czy może to się okazać wtopą i nie warto ryzykować? A może jednak jak najbardziej warto i może to być dobrą decyzją?
Muszę się poważnie zastanowić przed zakupem bo kierownica za 1000+ zł to nie są małe pieniądze.

Użytkownik Mr. Brush edytował ten post 18 grudzień 2021 13:19

xeeS6pei

xeeS6pei

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Cześć,
okazyjnie śmigam na szwagra kierownicy Thrustmaster T150FFB Ferrari Edition i poczułem zajawkę. Chciałbym sobie sprawić kierownicę serii T300 (jeśli dobrze rozumiem jest na paskach i jest cichsza od T150 na czym mi zależy + możliwość wymiany koła na wersję F1 w przyszłości) niekoniecznie nową. Śledzę oferty i rzucają mi się w oczy oferty powystawowe lub po zwrocie, na których można zaoszczędzić nawet 500zł w stosunku do nowego sprzętu. Pytałem sprzedawców o szczegóły paru ofert (+ to co wynika z opisu) i:
- powody zwrotu nie są znane
- sprzęt posiada wizualne ślady użytkowania (zarysowania)
- sprzedawany jest jako w pełni sprawny
- opakowanie jest czasem uszkodzone
- ale... na towar nie obowiązuje gwarancja producenta bądź jest rok rękojmi na sprzedawany sprzęt (tutaj outlet allegro daje rok rękojmi, inny ze sprzedawców z kolei daje miesięczną "gwarancję sprzedawcy")

W związku z tym pytanie, czy warto kupować kierownicę powystawową/po zwrocie? Czy może to się okazać wtopą i nie warto ryzykować? A może jednak jak najbardziej warto i może to być dobrą decyzją?
Muszę się poważnie zastanowić przed zakupem bo kierownica za 1000+ zł to nie są małe pieniądze.

Cześć,

ja niedawno sam stałem przed dylematem co kupić i korzystałem min. z informacji na tym forum.

Podsumowując moje długie dylematy i wybór powiem co ja kupiłem (wszystko nowe):

1. Zestaw T300 RS (kierownica + pedały) za 999zł

2. pedały T-LCM za 699zł

3. nakładki gumowe na pedały (w normalnej cenie, kilkadziesiat złotych - aby mi się skarpetki nie ślizgały)

Wszystko nowe z 2 letnią gwarancją producenta. To często taniej niż używki/zwroty.

Jak jest promocja na daną część (obserwowałem thrustmaster) to zauważyłem że jest to weekend i dotyczy większości sklepów (nie zawsze we wszystkich). Podejrzewam, jakieś automaty cenowe do utrzymywania konkurencyjność sklepów (lub promocja dystrybutora).

Teraz wracając do twojego pytania, to powiem tak przy typowych cenach jakie ja widziałem jeszcze kilka miesięcy temu nie warto iść w używki/zwroty. Do tego jest opinia, że T300 lubiały się psuć (teraz prawdopodpobnie lepiej dopracowali proces, ale co 2 lata gwarnacji, to 2 lata spokoju - a jak się nie zepsuje w ciagu pierwszych miesięcy, to później też nie powinno).

Ja bym poczekał na promocję i kupił nówkę.

Kolejna rzecz którą warto wiedzieć, to sprawdź czy dasz radę zamocować kierownicę do stołu/biurka.

U mnie się nie dało bo zbyt blisko brzegu mam ramę stołu/biurka co przeszkadzało. :(

Kupiłem Wheel Stand Pro for Thrustmaster T300RS/TX/T150/TMX Deluxe V2 (są różne wersje blach do mocowania kierownicy/pedałów) - kolejne ok. 450zł. Dla mnie największa zaleta to możliwość szybkiego składania, aby nie zajmowało miejsca.

Do tego ja kupiłem ręczny (alegro za około 250zł), dodatek do WSP  - moduł RGS do skrzyni biegów (na którym mam ręczny :)  ), oraz SHH Shifter (ok 100 Euro)  który mam na razie zamocowany przy kierownicy.

Powodzenia w kupnie i miłej zabawy. :)

Mr. Brush

Mr. Brush

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Cześć,

ja niedawno sam stałem przed dylematem co kupić i korzystałem min. z informacji na tym forum.

Podsumowując moje długie dylematy i wybór powiem co ja kupiłem (wszystko nowe):

1. Zestaw T300 RS (kierownica + pedały) za 999zł

2. pedały T-LCM za 699zł

3. nakładki gumowe na pedały (w normalnej cenie, kilkadziesiat złotych - aby mi się skarpetki nie ślizgały)

Wszystko nowe z 2 letnią gwarancją producenta. To często taniej niż używki/zwroty.

Jak jest promocja na daną część (obserwowałem thrustmaster) to zauważyłem że jest to weekend i dotyczy większości sklepów (nie zawsze we wszystkich). Podejrzewam, jakieś automaty cenowe do utrzymywania konkurencyjność sklepów (lub promocja dystrybutora).

Teraz wracając do twojego pytania, to powiem tak przy typowych cenach jakie ja widziałem jeszcze kilka miesięcy temu nie warto iść w używki/zwroty. Do tego jest opinia, że T300 lubiały się psuć (teraz prawdopodpobnie lepiej dopracowali proces, ale co 2 lata gwarnacji, to 2 lata spokoju - a jak się nie zepsuje w ciagu pierwszych miesięcy, to później też nie powinno).

Ja bym poczekał na promocję i kupił nówkę.

Kolejna rzecz którą warto wiedzieć, to sprawdź czy dasz radę zamocować kierownicę do stołu/biurka.

U mnie się nie dało bo zbyt blisko brzegu mam ramę stołu/biurka co przeszkadzało. :(

Kupiłem Wheel Stand Pro for Thrustmaster T300RS/TX/T150/TMX Deluxe V2 (są różne wersje blach do mocowania kierownicy/pedałów) - kolejne ok. 450zł. Dla mnie największa zaleta to możliwość szybkiego składania, aby nie zajmowało miejsca.

Do tego ja kupiłem ręczny (alegro za około 250zł), dodatek do WSP  - moduł RGS do skrzyni biegów (na którym mam ręczny :)  ), oraz SHH Shifter (ok 100 Euro)  który mam na razie zamocowany przy kierownicy.

Powodzenia w kupnie i miłej zabawy. :)

Dzięki za odpowiedź :D

Och a ja myślałem, że powystawowa T300 Ferrari Integral RW Alcantra Edition z miesięczną gwarancją sprzedawcy za 1400zł, lub po zwrocie T300 RS GT Edition z roczną rękojmią za ok 1350zł to dobre ceny.

T300 RS za 999zł tak jak kupiłeś to bardzo dobra cena. Gdzie ją znalazłeś w tej cenie i jak długo czekałeś na takie promocje? Piszesz, że śledziłeś Thrustmaster, ale tam nie ma podanych cen - przynajmniej teraz :(

Co do biurka to szwagra T150 spokojnie mocuję do więc z T300 nie powinienem mieć problemu ;)

Ogólnie wystarczy mi na początek T300 (najlepiej w wersji z 3 pedałami) a w dalszych planach dokupienie Wheel Stand Pro for Thrustmaster (i ewentualnie drugiego koła F1 dla własnej zabawy i przyjemności). Idealnie by było skompletować osobno bazę + koło + pedały T-LCM (tak też, aby nie bawić się w odsprzedawanie podstawowych pedałów) w okolicach 1500zł... tylko niestety taka opcja wychodzi dużo drożej :(

Dzięki :D właśnie idę po szwagra kierownicę i będę się uczyć jazdy w RaceRoomie ;)

mrc

mrc

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaPolska

Och a ja myślałem, że powystawowa T300 Ferrari Integral RW Alcantra Edition z miesięczną gwarancją sprzedawcy za 1400zł, lub po zwrocie T300 RS GT Edition z roczną rękojmią za ok 1350zł to dobre ceny.

T300 RS za 999zł tak jak kupiłeś to bardzo dobra cena. Gdzie ją znalazłeś w tej cenie i jak długo czekałeś na takie promocje?

Promocje na nowe egzemplarze trafiają się parę razy w roku.

T300 RS za 899 zł była do kupienia w marcu.
T300 z obręczą Alcantara była za 1349 zł w maju.
T150 Pro i TMX Pro po 739 zł w maju.
T-LCM za 699 zł w marcu i we wrześniu.

Tutaj forumowy wątek o promocjach, zawiera wszystkie powyżej wymienione:
https://simrace.pl/f...-przegap/page-5

Zasada jest taka, że jak jedna duża sieć zrobi większą promocję, to konkurencja też obniża ceny nawet przez kilka kolejnych dni. Później cena wraca do normalnego poziomu.

Tylko teraz nie wiadomo, czego można się spodziewać w nowym 2022 roku. Thrustmaster parę miesięcy temu oficjalnie ogłosił narzucenie dystrybutorom wyższych cen, a do tego mamy prawie dwucyfrową inflację, czym sklepy na pewno będą chciały uzasadniać podwyżki.

xeeS6pei

xeeS6pei

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Dzięki za odpowiedź :D

T300 RS za 999zł tak jak kupiłeś to bardzo dobra cena. Gdzie ją znalazłeś w tej cenie i jak długo czekałeś na takie promocje? Piszesz, że śledziłeś Thrustmaster, ale tam nie ma podanych cen - przynajmniej teraz :(

Co do biurka to szwagra T150 spokojnie mocuję do więc z T300 nie powinienem mieć problemu ;)

Ogólnie wystarczy mi na początek T300 (najlepiej w wersji z 3 pedałami) a w dalszych planach dokupienie Wheel Stand Pro for Thrustmaster (i ewentualnie drugiego koła F1 dla własnej zabawy i przyjemności). Idealnie by było skompletować osobno bazę + koło + pedały T-LCM (tak też, aby nie bawić się w odsprzedawanie podstawowych pedałów) w okolicach 1500zł... tylko niestety taka opcja wychodzi dużo drożej :(

Dzięki :D właśnie idę po szwagra kierownicę i będę się uczyć jazdy w RaceRoomie ;)

Chyba wszystkie kierownice thrustmastera mają takie same mocowanie - ale nie miałem w rękach nic innego niż moje T300 - więc nie wiem.

Jak oglądałem filmik o ich najnowszym produkcie T248 (czy jakoś tak) to mocowanie wyglądało tak samo.

T300 RS - 26 września - kupiłem w X-kom'ie bo miałem blisko z odbiorem osobistym. Ale pamiętam, że wtedy te same ceny były jeszcze w kilku innych sklpeach jak w Euro, Morele itd - byłem tym wtedy zdziwiony. Pedały w porównaniu z T-LCM - hmm słabizna, nie ma co porównywać.

T-LCM + WSP - 2 października w Morele (chyba wtedy akurat T-LCM nie mieli w x-kom'ie w promocji, albo na składzie?)

Kilka razy widziałem TH8A w mocno obniżonej cenie (też mnóstwo sklepów miało w ten weekend na niego przecenę) - ale zdecydowałem się za poleceniem (tutaj na forum - na privie) na SHH Shifter.

U mnie to był trochę zakup impulsowy - od kilku lat szukałem okazji z logitechem w cenia poniżej 1000zł (tzn. tak sobie patrzyłęm z 1-2 razy w roku na przeceny). Aż w pewnego dnia jeden z producentów antywirusów którego nazwę pominę naciął mnie na automatyczne odnowienie na kolejny rok w cenie prawie 500zł i do tego przed czasem i niezgodnie z ich własnym regulaminem.

Najlepsze jest to, że ja nigdy nie ustawiam autoodnowienia, a na dodatek to był zakup nie na mnie, pomogłem płacąc moją kartą (via paypal). Powałczyłem sobie z PayPalem - olali mnie, z Bankiem - olali mnie - nie można chargebacku zrobić, bo to odnowienie. Bank mi łaskawie odpisał na moje załączniki z regulaminem firmy antywirusowej - gdzie go sami łamią, jak już sam producent anulował mi opłatę i odnowienie. I taki szczęśliwy, że odzyskałem kasę - stwierdziłem, że może sobie coś kupię - zaglądam na neta i jest akurat promocja na T300, TH8A.

Kupiłem T300 - ale pedały słabe były i zacząłem szukać na sieci i tutaj wyczytałem, że warto T-LCM kupić.

Nie mogłem też kierownicy przymocować ani do stołu, ani do biurka to miałem ją na chińskim (ale solidnym) statywie fotograficznym 8].

Tylko się lubiała luzować na mocowaniu. :(

Szukałem stojaka - padło na WSP - i wtedy była promocja na T-LCM - kupiłem razem.

Tak właśnie wszedłem na ceneo i widzę promocję na T300 RS (ale nie aż tak dobrą jak mi się trafiło - bo 1469zł) - ale masz nówkę z 2-letnią gwarancją i niewiele drożej. :)

Patrzę na historię cen na ceneo i widzę, że miałem farta z T300 RS i T-LCM - najniższe ceny jakie widać za pół roku. :)

Wersja GT była niedawno za 1299 (to chyba z trochę lepszymi pedałami - ale 3-ma).

Powodzenia. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych