Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Jakiego sprzętu używają profesionaliści na zawodach.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Piechu92

Piechu92

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • PSN id:Piechu92
Witam.
Poszukuje informacji na temat sprzętu używanego przez profesionalnych sim racerów do trenowania jak i do startowania w zawodach. Chodzi mi tu głównie o to, czy są używane o platformy 2DOF, 3DOF,6DOF? O ile podczas treningów może być to kwestia indywidualna to jak to wygląda np. podczas takich mistrzostw w Asseto Corsa, F1czy Dirt? Czy ktokolwiek w ogóle używa tam takich platform, czy ogranicza się to tylko do topowych kierownic, pedałów itd?
Wiadomo że w dzisiejszych czasach zawodnicy ścigają się też często bezpośredni w swoich domach więc jak sytuacja wygląda w takim przypadku? Czy używają tych platform czy raczej nie? A może są one niedozwolone podczas oficjalnych zawodów sim racingowych?
Pytam ponieważ w głowie rodzi się powoli pomysł o stworzeniu centrum sim racingowego, zarówno dla amatorów jak i profesionalistów i robie rozeznanie w sprawie sprzętu, jaki byłby potrzebny.
Pozdrawiam

mrc

mrc

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaPolska

Robert Kubica, Marcin Skrzypczak

(prezentacja 21:00-25:30)

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Nic nie zastąpi własnych doświadczeń, wybierz się do jednej z simowni z rozbudowanym wyborem rigów i sam ocenisz. Jeden rabi będzie w stanie wyszarpać jakiś tytuł najtańszym Logitechem (a jakby pozwolić to pewnie i padem  :P ) a drugi rabi nie wsiądzie do riga bez motion, bo powie że nie ma czucia.

mistrzostw w Asseto Corsa, F1czy Dirt? Czy ktokolwiek w ogóle używa tam takich platform, czy ogranicza się to tylko do topowych kierownic, pedałów itd?

Nie ma obiektywnie zawodów w randze mistrzostw świata, czy jakiejś simracingowej olimpiady z gier wyścigowych, więc i używany sprzęt to kwestia indywidualna i zależna np. od organizatora. 

W przypadku simowni wydaje się, najciekawsze podejście to budowa stanowisk jak najwierniej symulujących konkretne serie wyścigowe z reala, czy pod konkretne samochody np. rajdowe, razem z trasami które mogą posłużyć realnym zawodnikom w celach treningowych.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

PrezesASR

PrezesASR

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKraków
na tyle ile do tej pory zobaczyłem na różnych filmach i prezentacjach zawodników biorących udział w oficjalnych ligach esportowych typu DTM, ADAC, Virtual Le Mans itd to nikt chyba nigdy nie ścigał się na platformie ruchowej ani używając VR to tylko gadżety do zwiększenia immersji, a nie tempa na torze, raczej nie są zabronione choć nie widziałem nigdy regulaminu takich eventów
najczęściej używany jest zestaw typu monitory triple lub jeden wide lub ultrawide, pedały pokroju Heusinkveld, bazy to zwykle Simcuby, fana dd 1& 2 vrs itd, i rigi zbudowane z profili aluminiowych z fotelem kubełkowym

moim zdaniem do simowni raczej profesjonaliści nie przyjdą bo mają już swoje stanowiska, najczęściej klientami będą amatorzy i ludzie co maja pierwszy raz z tym do czynienia i chcą wypróbować jakiś konkretny sprzęt lub zobaczyć czy im to odpowiada,
mam na myśli oczywiście profesjonalnych simracerów, bo czy profesjonalni kierowcy IRL używają symulatórów do treningu i ewentualnie w jakim stopniu to nie mam pojęcia

Użytkownik PrezesASR edytował ten post 16 styczeń 2022 22:37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych