Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Jaki sprzęt na początek?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

ksm123

ksm123

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Chciałbym zbudować sobie zestaw do grania w stare Assetto Corsa oraz RBR. Nie mam doświadczenia, bo do tej pory w ścigałki grałem na joysticku (lata 90-te) lub padzie (obecnie).

Co powinienem kupić (kontrolery i stanowisko, nie liczę peceta, głośników i monitora) jeśli dysponuję budżetem 4000 zł a co jeśli powiększę budżet do 6000 zł?

Ograniczenia:

• przez najbliższe 2 lata nie będę miał miejsca aby postawić na stałe duże stanowisko, więc wolałbym aby stanowisko do grania było składane.
  • chciałbym skompletować zestaw do końca czerwca.

Czy CSL DD i hamulec LoadCell ma sens na Next Level Racing F-GT Lite lub podobnym składanym fotelu?

ps. Od biedy mam joystick więc może tymczasowo robić za hamulec ręczny.

YaNkEs

YaNkEs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • Discord:YaNkEs#4013
  • LokalizacjaBydgoszcz

Jak dla mnie w tym budżecie.
Baza - CSL DD
Pedały - TLCM / CSL LC
Kierownica - według potrzeb ale coś od Fanateca
Kokpit - Next level lub Playseat Challenge

Wersja tańsza

Baza T-300
Pedały - TLCM / CSL LC
Kokpit - Next level lub Playseat Challenge

PC

Rig

ksm123

ksm123

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Dzięki YaNkEs, twoje typy pokrywają się z moją "analizą rynku".

Widzę w Twojej stopce Playseat challenge, CSL DD i pedały LC. Jak ocnieasz to zestawienie? Czy masz problemy z brakiem sztywności takiego zestawu?

YaNkEs

YaNkEs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • Discord:YaNkEs#4013
  • LokalizacjaBydgoszcz

Po przesiadce z T-300 jestem bardzo zadowolony i raczej w tej cenie na DD z możliwością zwinięcia sprzętu do szafy nic innego nie kupisz. Oczywiście playseat challenge to nie jest sztywność alu riga z profili i pewnie daleko mu do niego ale ja mam zabawę przednią. Jedyne co zmieniłem to mocowanie pedałów. Tu masz link do tematu:
https://simrace.pl/f...nge/#entry89443

Chwila roboty, kilka złotych a sztywność znacznie większa.

PC

Rig

ksm123

ksm123

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Dzięki, zamówiłem, mam nadzieję, że w czerwcu przyjdą do mnie:

Baza: CSL DD

Kierownica: ClubSport Steering Wheel RS

Pedały: CSL LC

Zastanawiam się jeszcze na SHH Shifter

ksm123

ksm123

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Mam sprzęt, Assetto Corsa i teraz chciałbym się czegoś nauczyć.

Rozumiem, że warto zacząć do słabszego samochodu, na przykład MX-5 i już tu mam problem, bo na Tor Poznań mam czasy powyżej 2:08, więc żenada. Od czego zacząć naukę? Jakie filmiki z YouTube, lub artykuły polecacie (mogą być po polsku lub po angielsku)?

MATIXYT2000

MATIXYT2000

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Discord:MATIXYT
  • STEAM ID:-
  • Origin ID:-
  • Xbox Live:-
  • PSN id:-
Witam, zastanawiam się nad kupnem T300 alcantara edition i osobno pedałów T-LCM. Sama kierownica wizualnie podoba mi się co skłania mnie ku temu by ją nabyć. W przyszłości mam zamiar kupić shifter też od thrustmaster. Prosiłbym, jeśli ktoś miał styczność z tą kierownica w alcantara edition o przedstawienie swojej opinii. Jakieś uwagi albo zalety i ocenę tego zestawu.Będę bardzo wdzięczny.

tiroy

tiroy

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • STEAM ID:76561198166954488

Khem, propsuję wybór T-LCM.

Kiera ma tu mniejsze znaczenie, o alcantarę musisz dbać i chuchać, jeździć w rękawiczkach, bo się zetrze ;)

MATIXYT2000

MATIXYT2000

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Discord:MATIXYT
  • STEAM ID:-
  • Origin ID:-
  • Xbox Live:-
  • PSN id:-
Przeanalizowałem rynek i zamiast base T-300 wybrałbym Ts-xw lub Ts-PC. Ze tego co wywnioskowałem to są one mocniejsze od T-300. Tak jak wcześniej pisałem do tego kierownica Ferrari 599XX EVO i pedały T-LCM. Miał może ktoś jakieś doświadczenie z bazami ts-xw, ts-pc, lub ma jakąś wiedzę na ich temat? Co warto wiedzieć? Czy warto? Bardzo chętnie dowiem się.

(Swoją drogą co sądzicie o kierownicy od sparco p310 sprzedawaną z ts-xw? Nadaje się do każdej gry samochodowej np. Asseto corsa, F1, albo Forza Horizon 5?)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych