Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Zakup PC na raty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

bieszczader

bieszczader

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • PSN id:bieszczader
Witam, na początek chciałbym zakomunikować że jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o pc, szukałem informacji tu na forum i porad ale to o czym piszecie jest czarną magią, ale do żeczy. Szukam PC do 6000 tys zł na którym bez problemu pogram w ACC powiedzmy powyżej 70 fps i AC i RBR na full detalach. Planuje używać monitora 32 cale i vr czas od czasu. Proszę serdecznie o podesłanie linku sprzetu ktory spełni moje oczekiwania i bedzie możliwy zakup na raty. Przepraszam jeśli cos namieszałem. Z góry dzięki za pomoc 🍻

m@rcinpl

m@rcinpl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaRumia
Pytanie zasadnicze czy te 6k to tylko pudło i resztę już masz?

I jaka rozdzielczość monitora.

Użytkownik m@rcinpl edytował ten post 24 maj 2022 18:07

PC
Rig

bieszczader

bieszczader

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • PSN id:bieszczader
Samo pudło, a monitor 1920x1080, w przszlosci moze ultrawide jakis wjedzie

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Trochę późno wyłowiłem pytanie, ale proszę propozycja gotowca za 5975 zł z ratami.

Podstawowa płyta Asus TUF, dobry procesor AMD aktualnej generacji 6 rdzeni/12 wątków, karta w jakiejś bardzo uproszczonej wersji (widzę tylko wyjścia 1xDP i 1xHDMI, gdzie zwykle są 3+1) ale zawsze to nowe RTX 3060 z Ray Tracingiem/DLSS, pamięci solidne średniaki (podobnie zasilacz) ale najważniejsze że nie jakaś padlina jak to często w gotowcach. Dysk i chłodzenie powietrzne bazowe ale zadanie spełnia. Po częściach licząc wychodzi ok. 5400, czyli chyba nieźle. Rozkładając na 12 rat kwota całkowita to 7110 zł. Do kompów Actiny można też zaglądać bez utraty gwarancji, co nie zawsze jest normą z gotowcami (brak plomb).

Actina PBA 5600X/­16GB/­1TB/­RTX3060/­650W 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

ropa

ropa

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • STEAM ID:ropa

To mu doradziłeś :D w tej cenie ma juz przynajmniej 3070 jak nie lepiej.

Jeśli nie potrafisz sam złożyć idź do najbliższego sklepu/ serwisu i wybierz podzespoły coś z tego zestawienia :) ---> 

xxx

rauf

rauf
jestem całkowicie zielony

sprzetu ktory spełni moje oczekiwania i bedzie możliwy zakup na raty

@ropa, nie umiesz czytać ze zrozumieniem ;) Człowiek szuka czegoś od ręki, gotowego do odpalenia i grania i dostępnego w zakupie na raty.

A ty odsyłasz go do listy części, gdzie trzeba wszystko samemu ogarnąć. Do tego jak zaznacza PPC jest to lista niekompletna.

Polecany zestaw komputerowy zawiera wszystkie niezbędne podzespoły bazowe, jednak nie uwzględnia monitora, obudowy i peryferiów. Decyzję o wyborze tych elementów zostawiamy kupującemu, który powinien dokonać wyboru kierując się własnym zmysłem estetyki i potrzebami.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

ropa

ropa

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

potrafię dlatego też poradziłem mu iśc do sklepu/serwisu i za 100zł niech mu to poskładają, liste podzespołów ma w zestawieniu, ten twój komp wart jest +/- 4k :)

xxx

PrezesASR

PrezesASR

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaKraków

ten twój komp wart jest +/- 4k :)

Pomimo ostatnich spadków cen kart graficznych, nadal przestrzeliłeś z ceną o około 800 -1000zl :)
Zestaw z linku na purepc na 5600 bez X i bez jakiegokolwiek obudowy to 4600 :)

ropa

ropa

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

no nie masz racji, każdy z tych podzespołów na ceneo jest dużo tańszy, więc chłop może kupić gdzie taniej zebrać wszystko i iść do najbliższego serwisu żeby to poskładali za 100zł 

Zestaw z linku rzeczywiście bez X ale tańszy niż ten z X od sferis o jakieś 1600zł

xxx

TorquedMad Mind

TorquedMad Mind

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBratysława

no nie masz racji, każdy z tych podzespołów na ceneo jest dużo tańszy, więc chłop może kupić gdzie taniej zebrać wszystko i iść do najbliższego serwisu żeby to poskładali za 100zł 

Zestaw z linku rzeczywiście bez X ale tańszy niż ten z X od sferis o jakieś 1600zł

chcę zobaczyć ten serwis, co za 100zł składa cały komputer z części przyniesionych przez klienta xD 

Jeszcze powiedz, że da paragon i gwarancję na usługę. 

Użytkownik TorquedMad Mind edytował ten post wczoraj, 08:49

http://tqmm.pl TorquedMad Mind - blog motoryzacyjny (i Lego... i fotografia... i czego tam się dotknę)

ropa

ropa

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

xkom montaż podstawowy 99zł --> 

Użytkownik ropa edytował ten post wczoraj, 10:26

xxx

rauf

rauf

Zaciekawiłeś mnie, poszukałem dokładniej czym jest montaż podstawowy w X-kom za 99zł i czym różni się od innych za 139zł i 199zł.

Opcja wyboru pojawia się w koszyku dopiero po wybraniu wszystkich komponentów ze sklepu.

Opis pakietów składania komputera w X-kom

0335.png

Montaż podstawowy 99zł (129zł z instalacją systemu)

Jeżeli wybierzesz ten pakiet:

• zmontujemy twój komputer;
  • przeprowadzimy test obciążeniowy;
  • dopasujemy taktowanie pamięci RAM do możliwości procesora.

Jeżeli wykupisz ten pakiet, wysyłka Twojego zamówienia może się opóźnić.

Pakiet nie zawiera usługi diagnostycznej. Jeżeli Twój komputer zepsuje się, samodzielnie będziesz musiał znaleźć i wymontować uszkodzony element, żeby zgłosić reklamację. Usługa diagnostyczna jest zawarta w pakiecie "Montaż Premium".

Montaż rozszerzony 139zł (179zł z instalacją systemu)

• zmontujemy Twój komputer;
  • włączymy profil XMP pamięci RAM – wykorzystamy jej pełną moc;
  • zaktualizujemy BIOS płyty głównej.

Pakiet nie zawiera usługi diagnostycznej. Jeżeli Twój komputer zepsuje się, samodzielnie będziesz musiał znaleźć i wymontować uszkodzony element, żeby zgłosić reklamację. Usługa diagnostyczna jest zawarta w pakiecie "Montaż Premium".

Montaż premium 199zł (249zł z instalacją systemu)

• zmontujemy Twój komputer;
  • włączymy profil XMP pamięci RAM – wykorzystamy jej pełną moc;
  • zaktualizujemy BIOS płyty głównej;

W cenie pakietu dodamy Ci usługę diagnostyczną. Jeżeli Twój komputer zepsuje się odsyłasz nam całą jednostkę, a my sprawdzimy, który element jest uszkodzony i naprawimy go.

Zatem w cenie 99zł jest złożenie całości do kupy, test obciążeniowy i wybranie prędkości taktowania pamięci która umożliwi zbotowanie.

Dawno temu skorzystałem z takiej podstawowej usługi w "owocowym sklepie", czasy jak jeszcze HDD było standardem. Ponieważ komputer to nie klocki Lego, to dostałem kompa ze spaghetti w przestrzeni roboczej, nikomu nie chciało się upychać przewodów, tym bardziej łapać trytytkami, ale ok, to inne czasy były, teraz M.2, AIO i praktycznie wszystko idzie na plecy i od frontu jest ład. Gorzej, że nie wiedziałem co gdzie podpięte i ustawienie chłodzenia zajęło więcej czasu, ale to też nie problem wystarczy zdjąć panele obudowy i testować w bios prędkości wentyli.

Niestety nie było też wszystkich śrubek, kompletu tacek i części opakowań (z procka, ramu i dysków) ale to na pewno nieaktualne obecnie, kontrola jakości jest coraz lepsza. Zmontowanie części to faktycznie nie jest wyzwanie, jeśli wcześniej były rozsądnie dobrane, pułapek trochę jest bo chłodzenia CPU nieraz kolidują z bankami pamięci, zestawy AIO mają wyjścia rurek które nie w każdą obudowę wejdą bez modowania, obudowy szczególnie te poniżej średniej półki (czyli najpopularniejsze na X-kom) nie mają wymaganych odstępów (clearance) i bywa dobrane zgodnie ze specyfikacją AIO nie da się zamontować, trzeba wszystko wybebeszać i wciskać na siłę, ściskać przewody itp wady budżetowych konstrukcji.

Zastanawia mnie jeszcze ten test obciążeniowy, jak go robią przed instalacją systemu? Najprostszy test obciążeniowy to odpalenie programu - który jak nazwa wskazuje - obciąża wszystkie podzespoły. Nie da się tego zrobić bez systemu i wgranych sterowników, więc jak?
Jeżeli fizyczne złożenie kompa wprawnemu serwisantowi zajmuje 1h to stawka 99zł jest ok, ale to dopiero część procesu prowadząca do finalnego efektu czyli posiadania działającego komputera. Potrzeba drugie tyle na instalację systemu, najczęściej jeszcze trochę na dociągnięcie updatów. Win11 usprawnił automatyczną instalację sterowników względem WinX, ale ciągle nie jest bezbłędnie, o ile chipset zadziała to już prędkości magistrali SATA różnie bywa, czasem dyski na pół gwizdka chodzą, karty dźwiękowe lubią bez dedykowanych sterów nie działać na wszystkich wyjściach, najlepiej ściągnąć najświeższe ze strony producenta i sprawdzać czy nie powoduje wzrostu latencji (dość powszechny problem).

Dopasowanie taktowanie pamięci RAM - niestety nie jest to wybranie profilu XMP (koszt dodatkowych 40zł) a zapewne tylko ustawienie czegoś co botuje. Na Intelu od dwóch generacji praktycznie bierze się tylko takie kości które zadziałają na Gear 1, w przypadku AMD odpowiednio pracujące z Infinity Fabric w układzie 1:1 no ale o tym trzeba wiedzieć na etapie dobierania kości, inaczej może być potrzeba poprawiania części napięć i to nie dla OC, ale żeby sprzęt po prostu wystartował.

Pakiet nie zawiera usługi diagnostycznej - czyli wkładamy części na swoje miejsce i czy działają poprawnie, czy nie bez znaczenia, towar idzie do wydania. Jak to się ma do wcześniejszych "testów obciążeniowych"? Może się zdarzyć, że chłodzenie CPU będzie źle posadzone, komp z tym wystartuje, ale przy pierwszym wzroście obciążenia dojdzie do wzrostu temperatury i automatycznego wyłączenia. Użytkownik pewnie jeszcze parę razy spróbuje zanim zorientuje się, że coś nie działa poprawnie. Pasta na procesorze w tym czasie straci swoje właściwości i trzeba będzie całość zdemontować, wyczyścić, poprawnie osadzić i może jednak przetestować przed użyciem?

Komputer to dość złożone urządzenie z licznymi układami, interfejsami, jest mnóstwo rzeczy które mogą nie działać jak należy a ich przetestowanie i wykrycie potencjalnych problemów jest po prostu czasochłonne.

Podsumowując nie łudziłbym się, że wrzucenie wszystkiego do obudowy bez minimalnego testu jest cokolwiek warte ponad zlecenie tego samego amatorowi. Szczerze większa szansa, że będzie lepiej złożyć samemu oglądając równolegle tutoriale na youtube. Przynajmniej będzie wiadomo od czego zacząć diagnozowanie jak coś nie zadziała jak powinno, bo wiemy co gdzie podpięte.

Nie mówię, że taka usługa jest niepotrzebna, bo przecież mnóstwo ludzi z niej korzysta, ale potem równie dużo ludzi szuka pomocy po forach i marnuje czas na wyjaśnienia, bo nie rozumie, że przy takiej złożoności podstawowa diagnostyka i testy są konieczne ażeby sprzęt prawidłowo działał.

Prawidłowo nie oznaczy jeszcze "zgodnie z nominalnymi parametrami" za które zapłaciliśmy, bo przecież wybranie taktowanie pamięci RAM bez opcji XMP/DOCP gdzie płyta dobierze bezpieczne timingi, wylosuje przerwania i defaultowe napięcia nie zapewni ani stabilności ani wydajności teoretycznie gwarantowanej przez dany sprzęt.

Przykład z własnego podwórka, jeden z ostatnich zestawów jaki złożyłem.
Różnica ustawień nominalnych dla pamięci a profilem XMP i trybem MCE (auto OC) dla CPU - średnio 21,5% wydajności w grze.

Dokładnie z podziałem na klatki:

• 0,1% 49,5%
  • 1%   14,6%
  • MIN  10,4%
  • AVG 11,5%

Niestety tak to działa, zwykle prosta rzecz jak włączenie XMP to różnica między płynnością w grze a jej brakiem. Bo taki efekt wywołują właśnie dropiące niskie klatki w grach.

Pełna optymalizacja pozwala oczywiście na jeszcze lepsze wykorzystanie sprzętu - średnio 51% zysku.

Dokłada różnica między ustawieniami nominalnymi a ustawieniem manualnym procesora i pamięci i grafiki:

• 0,1% 76,6%
  • 1%   36,9%
  • MIN  46,6%
  • AVG 47,0%

Czyli nie tylko płynna gra przez znacznie poprawione niskie klatki, ale też prawie o połowę wyższe średnie fpsy.

Gra to oczywiście AC Competizione, rozdzielczość średniak 1440p, bo wiadomo że w 1080p różnice byłyby jeszcze większe.

Skrótowo, bo się lekko rozpisałem. 

Montaż rozszerzony - wybranie profilu XMP pamięci i aktualizacja BIOS płyty głównej. Poza wcześniejszymi uwagami, co z updatami GPU, część kart serii Ampere dostała updaty o lepsze zarządzanie poborami prądu (bezpieczniejsze dla zasilacza), tryb cichy dla wentylatorów i możliwość obsługi bezpośredniego dostępu do pamięci BAR. No właśnie, ktoś ten BAR włączy w bios i sprawdzi czy działa pod systemem? Co z updatami sterowników płyty głównej i tak trzeba dopłacić do systemu, żeby to miało sens.

Montaż premium - dopiero tutaj w pakiecie jest diagnostyka. Niestety nie przed wysyłką towaru a dopiero jak coś nie działa. Wystarczy odesłać.

0336.png

Na koniec najlepsze, w/g klientów i tak TAKA USŁUGA JEST NIC NIE WARTA i powinna być gratis, bo przecież sklep zarabia na częściach. Przynajmniej tak wynika z komentarzy tutaj:

Oczywiście, miliony sprzętów są tak zmontowane i jakoś działają w biurach, urzędach i domach. Ale zakładam, że na forum gamingowym, szukamy sprzętu do gry, symulatory należą do gier raczej wymagających, więc moim zdaniem warto pomyśleć dwa razy, zanim złoży się jedno z bardziej skomplikowanych urządzeń jakie obsługujemy na co dzień  w najbardziej nieskomplikowany sposób za 99zł.

Podsumowując, moim zdaniem żaden z oferowanych sposobów montażu w X-kom nie jest warty zainteresowania, głównie przez niekompletność oferty. 

Montaż podstawowy to przełożenie części z pudełka do obudowy i oddanie zestawu klientowi pod tytułem "może zadziała".

Montaż rozszerzony to dokładnie to samo z tym, że ktoś się pofatyguje updatować bios i włączyć XMP.

Montaż premium to pakiet "może zadziała" rozszerzony o komfortową opcję "a jak nie to nam odeślesz".

Rig

PC

ropa

ropa

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Ale ja dałem to typowi dla przykładu że nawet taki xkom czy morlel w cenie około 100zł złoży komputer który odpali, przecież nie polecę do mojego serwisu po cennik bo ktoś tego chce. Temat trochę się rozjechał ale chodzi o to że lepiej poskładać niż brać calaka z takich sklepów. Z mojej strony eot, nie chce mi się uświadamiać znafców że się da, taniej tylko trzeba ruszyć tyłek :) pozdro

xxx

rauf

rauf

Nic się nie rozjechało, chyba że po Twojej stronie, bo od początku nie chciałeś zrozumieć, że ktoś szuka gotowego, działającego komputera, który można zakupić od ręki w systemie ratalnym. Nie składać, nie szukać części, nie latać po serwisach kto taniej złoży tylko gotowy zestaw w określonym budżecie na raty.

Z mojej strony eot, nie chce mi się uświadamiać znafców że się da, taniej tylko trzeba ruszyć tyłek pozdro

Takie rady, że Ci się czegoś nie chce, to chyba nawet szkoda pisać a jednak poświęciłeś na to swój cenny czas?

I nie wiem kogu tu masz za "znafce", rozwiniesz?  :P

Rig

PC

ropa

ropa

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

No tego kolegę który wyjechał że ten proc od sferis ma x a ten nie, pewnie nawet nie wie co daje to x i jaka różnica w fps między procami, lub tego że sie nie da poskładać za 100zł. Dobra koniec z mojej strony.

Użytkownik ropa edytował ten post dziś, 18:58

xxx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych