Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Porada dotycząca zmiany w sprzęcie

15 odpowiedzi w tym temacie

nevidiusz

nevidiusz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • STEAM ID:https://steamcommunity.com/id/nevidiusz420

Witam was bardzo serdecznie, przychodzę do was z poradą dotyczącą zmian w moim PC, posiadam taki zestaw jak w obrazku na dole, i nie domaga w Assetto, ciągle mam CPU 100%, Co by tu zmienić żeby lepiej się grało? mam bardzo ograniczony budżet(+/- 800zł), Kartę póki co bym zostawił, zmieniłbym płytę główną wraz z procesorem, kiedyś chciałbym kupić jakieś 1060 6gb czy coś w ten deseń. Myślałem nad i3-10100F, a wy co o tym sądzicie? 

Pozdrawiam Jakub :happy:

C0KaXl5.png

Użytkownik nevidiusz edytował ten post 05 sierpień 2022 15:19

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Sama zmiana zważywszy na 5 lat różnicy oraz przejście z 2/4 na 4/8 będzie na pewno zauważalna dla fps. Jak konkretnie trudno powiedzieć, nigdy nie widziałem takich procesorów  :?

Nie podałeś jakie pamięci, ale chyba w tej sytuacji ważniejsze żeby były kompatybilne z nową płytą niż podatne na OC.

Co do problemu 100% zajętego proca, temat dobrze znany, kiedyś występował też na mocniejszych procesorach. Koniecznie używaj do startowania AC launchera Content Manager bo ma w opcjach kilka opcji optymalizujących (w tym dla mniejszych procków) i zajrzyj do tego wątka

Assetto Corsa - optymalne ustawienia graficzne

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

nevidiusz

nevidiusz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Sama zmiana zważywszy na 5 lat różnicy oraz przejście z 2/4 na 4/8 będzie na pewno zauważalna dla fps. Jak konkretnie trudno powiedzieć, nigdy nie widziałem takich procesorów  :?

Nie podałeś jakie pamięci, ale chyba w tej sytuacji ważniejsze żeby były kompatybilne z nową płytą niż podatne na OC.

Co do problemu 100% zajętego proca, temat dobrze znany, kiedyś występował też na mocniejszych procesorach. Koniecznie używaj do startowania AC launchera Content Manager bo ma w opcjach kilka opcji optymalizujących (w tym dla mniejszych procków) i zajrzyj do tego wątka

Assetto Corsa - optymalne ustawienia graficzne

ramy to goodram 1600Mhz, kość 8 i kość 4, znalazłem ciut lepszy procesor bo zamiast i3-10100f to i3-10105f (niby ciut lepszy bo 0.1Ghz więcej, to tańszy o 3 dyszki na morele) obsługują pamięć DDR4-2666, chciałem kupić 2x8gb z patriot 3600Mhz, dobrze że wyczytałem że nie obsługuje wyższej częstotliwości.

CM używam i zazwyczaj te przeciążenie procesora mam na serwerze na mapie shutoko revival z AI trafficiem 

rauf

rauf

Tak te niższe proce mają ograniczenia na mem, głównie napięciami niż częstotliwościami nałożone, ale efekt ten sam. Nie warto brać lepszych niż zalecane.

Kostki też warto zmienić przy okazji. 

Traski nie znam, ale traffic potrafi dociążyć, więc trudno powiedzieć jak z tym walczyć poza wchodzeniem na mapy z mniejszą ilością graczy/botów.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

nevidiusz

nevidiusz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Tak te niższe proce mają ograniczenia na mem, głównie napięciami niż częstotliwościami nałożone, ale efekt ten sam. Nie warto brać lepszych niż zalecane.
Kostki też warto zmienić przy okazji. 

Traski nie znam, ale traffic potrafi dociążyć, więc trudno powiedzieć jak z tym walczyć poza wchodzeniem na mapy z mniejszą ilością graczy/botów.

Powiedz mi czy wszystko w dobrze będzie grało ze sobą?
Wspomnę że mam strasznie mała obudowę jakaś z tracer wejdzie ta płyta? Załączony plik  Screenshot_2022-08-05-22-15-05-01_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg   47,81 KB   4 Ilość pobrań

rauf

rauf

Płyta to micro ATX więc z tych najmniejszych, w kwestii kompatybilności trzeba sprawdzić info producenta obudowy.

Memki jeśli znajdziesz taniej to sprawdź Corsair Vengeance LPX 2x8GB 2666MHz.

Pastę weź tańszą a równie dobrą Gelid Extreme.

Rig

PC

nevidiusz

nevidiusz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Płyta to micro ATX więc z tych najmniejszych, w kwestii kompatybilności trzeba sprawdzić info producenta obudowy.

Memki jeśli znajdziesz taniej to sprawdź Corsair Vengeance LPX 2x8GB 2666MHz.

Pastę weź tańszą a równie dobrą Gelid Extreme.

Ciut zaszalałem i kupiłem: obudowę, ramy, zasilacz, procesor, chłodzenie i alkohol izopropylowy  :icon_rotfl:

I chyba nie wyszło aż tak dużo :lol: mam wielką nadzieję że w Assetto Corsie będę miał więcej fps

Załączony plik  Przechwytywanie.PNG   60,49 KB   6 Ilość pobrań

mixer_mr

mixer_mr

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Za IPA przepłaciłeś fest ;) za tyle to można kupić litr.

Poza tym to przeskok powinien być zauważalny.

PC

Rig

nevidiusz

nevidiusz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Za IPA przepłaciłeś fest ;) za tyle to można kupić litr.

Poza tym to przeskok powinien być zauważalny.

oj tam ważne że od 1 sprzedawcy i wszystko przyjdzie w jednej paczuszce, nie mogę się doczekać aż paczka do mnie trafi, zdam relacje ile miałem przed a ile będę miał po zmianie procesora.

BTW przy zmianie płyty,ramu,procesora musze system stawiać na nowo i instalować wszystko od początku, tzn mody etc, czy moge sobie dysk po prostu przepiąć, nie będzie się nic gryzło na innych podzespołach?

mixer_mr

mixer_mr

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Osobiście robiłem upgrade z Intel (i7-6700K) na AMD (5800X) i wszystko ruszyło od ręki. Wystarczyło podpiąć dysk i system sam sobie wszystko ogarnął. Działa bez problemu do dziś.

PC

Rig

Paweł Janasz

Paweł Janasz

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWwa

Ram poszukał bym używany za połowę tej ceny. Z płytą też bym zaryzykował. Nowe i3 dają rade jest sporo testów wydajności na YouTube, myślę, że to dobry budżetowy wybór. 

Asus Prime X299-A II + i9 7960x @4,9GHz x 16 + AIO 360 / TridentZ B-die 3200 CL14 @4000 CL16 / GTX 1080Ti MSI Gaming X / Supremo FM2 750W / Xiaomi MI 34 144Hz curved 3480 x 1440p

Playseat Challenge + Thrustmaster TX

m@rcinpl

m@rcinpl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 508 postów
  • LokalizacjaRumia
Jak ddr4 to ostatnio kupiłem 2x16 tridend z rgb na b-die za 600 pln.

PC
Rig

nevidiusz

nevidiusz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Osobiście robiłem upgrade z Intel (i7-6700K) na AMD (5800X) i wszystko ruszyło od ręki. Wystarczyło podpiąć dysk i system sam sobie wszystko ogarnął. Działa bez problemu do dziś.

Wszystko ładnie wymieniłem, ale nie widze więcej fps na mapie z Sol, Traffic AI, mapa shutoko revival dalej mam te 30/40 fps może wskoczylo o 10fps, i nie laguje na starcie (gdzie jest dużo aut), nie mam też 100% usage cpu, jak myślisz czy system zapisał poprzednie ustawienia, i no nie wiem musze zrobić formata wszystkiego aby poczuć różnice? 

EDIT: Trzeba doinstalować jakieś sterowniki może?

EDIT2: Jednak odczuwalna zmiana śmigam w koło mnie dużo aut i wszystko gra stałem 50 fps, gdzie kiedyś miałbym spadki do 10 fps, pozdrawiam

Użytkownik nevidiusz edytował ten post 09 sierpień 2022 16:19

Paweł Janasz

Paweł Janasz

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWwa

Teraz wąskim gardłem jest grafika. jakieś GTX 1660Ti powinno załatwić sprawę. 

Potem będzie RAM, potem procesor, potem znów grafika i tak w kółko ;) 

Asus Prime X299-A II + i9 7960x @4,9GHz x 16 + AIO 360 / TridentZ B-die 3200 CL14 @4000 CL16 / GTX 1080Ti MSI Gaming X / Supremo FM2 750W / Xiaomi MI 34 144Hz curved 3480 x 1440p

Playseat Challenge + Thrustmaster TX

nevidiusz

nevidiusz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Teraz wąskim gardłem jest grafika. jakieś GTX 1660Ti powinno załatwić sprawę.
Potem będzie RAM, potem procesor, potem znów grafika i tak w kółko ;)

Myślę teraz właśnie nad karta zastanawiam się nad rtx2060 6gb od evga co o niej sądzisz, chce kartę do 1500 zł i musi być na allegro bo wezmę na raty allegro

EDIT: 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Załączony plik  6517109_0_f.jpg   67,7 KB   4 Ilość pobrań

Taką zakupiłem, a miałem tylko ulepszyć kompa, a złożyłem cały komputer  :icon_wysmiewacz:  :winter_cold:

Użytkownik nevidiusz edytował ten post 11 sierpień 2022 04:27

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych