Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Rise of the Tomb Raider - Crystal Dynamics / Nixxes

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Gra jest piekna to fakt i przechodzi sie ja calkiem przyjemnie.

Czego mi zabraklo? chyba interakcji z innymi postaciami. Znaczna czesc gry Lara to samotnik walczaca z droga i wrogami. Brakuje rowniez kluczowych wyborow typu lewo lub prawo, ktore by znacznie urozmaicily rozgrywke. Mimo wszystko gra sie bardzo fajnie i polecam rozbudowanie postaci na maxa, znajdzki, zaliczenie wszystkich wyzwan, grobowcow i misji pobocznych bo warto! 

W poprzedniej czesci bylo cos wiecej tzn. w mojej ocenie znacznie lepsze story pomimo ze najnowsza Lara jest piekniej wykonana. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

To i ja dopisze co mi się mniej spodobało. Cut scenki dubbingowe w czasie znajdywania kolejnych kaset, dyktafonów czy listów - opowiadana jest wtedy jakaś retrospektywna historia (która pewnie ma powiązanie z naszą) ale jest tak drętwa że po próbie odsłuchania 10 momentalnie wyłączam. Dziwne bo gra głosów jest dobra, ale te "odczyty" kompletnie nużące i szkoda mi czasu.

Także mechanika walki kuleje, jeszcze strzelanie z łuku jako tako ale bronie palne po małym wylevelowaniu Lary są OP tak że stajemy się Rambo  w spódnicy i nie ma potrzeby korzystania z jakiś kombinacji jak rzucanie mołotowami czy strzelanie w wybuchające beczki.

Zagęszczenie POI dobre, jak już znajdziemy zdaje się wszystkie bywa że w nowej lokacji odszukamy mapę która odsłoni coś nowego w poprzedniej, więc można ale nie trzeba się powłóczyć. Mechanika ruchu dobra, byłaby lepsza gdyby zwiększono swobode ustawienia FOV i kamery w ciasnych miejscach czy w czasie wspinaczki robi się "konsolowo". Dlatego korzystam od początku z moda, co też widać na zdjęciach.

Steruje się imo i tak lepiej niż w Wiedźminie a i prawie nie ma glitchy czy kolizji obiektów co w W3 jest nagminne.

Najlepsze są zagadki lokalizacyjne, czyli jak w starych czasach kombinowanie gdzie wskoczyć, co uruchomić, jak powiązać żeby przejść dalej.

Skoro poprzednia mówisz taka dobra, chętnie też ją dokończe bo ledwo zacząłem po premierze  :haha:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
zami093 uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

Druga część fotek

11 Laska jak się wkurzy...

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

12 wszystko płonie

13

14

15 poruszanie po mapach jest trochę urozmaicone: tyrolki, bacik, czekany

16 

17 

18 Znaleziona ogniska to obozy między którymi można się tepać

19 Lara pokonuje zwalony pień

20 tu się zaraz będzie działo

21 trochę wspinaczki między wodospadami, brrr

22 szczała tu, szczała tam...

23 Wreszcie Isengard!

Także grę polecam  :tak:

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

Musze powiedziec o tej grze jedno... Grafika robi niesamowite wrazenie !! Zdjecia nawet w 1/10 nie oddaja efektu tego jak sie w to gra. Jak na razie to pogralem ok pol godzinki ale wiem juz ze spedze z ta gra troche wiecej czasu :)

1

26891289340_bd80706291_b.jpg

2

26891287550_0ff5ac3518_b.jpg

3

27097175101_2a17a7a7e6_b.jpg

4

27097176351_791846c013_b.jpg

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

Jeszcze kilka zdjec :D gra juz w 50% ukonczona :)

5

26718086934_77dc3b8daf_b.jpg

6

26719079833_511520e7eb_b.jpg

7

26718086414_30b1c6f0bb_b.jpg

8

27255193101_820abfe032_b.jpg

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

rauf

rauf

Szacunek dla Nixxes Software za stałe poprawki dla PCtowej wersji Tomb Raidera  :okok:
Changelog kolejnego patcha:

• dodano obsługę multi-GPU w DirectX 12 – od teraz możliwe jest bezproblemowe korzystanie z konfiguracji SLI i CrossFire także w najnowszym API Microsoftu
  • karty AMD bazujące na GCN 1.1 oraz układy Nvidia Pascal mogą od teraz korzystać z asynchronicznych obliczeń
  • możliwe jest wyłączenie synchronizacji pionowej w wersji z Windows Store, a w edycji Steam poprawiono działanie gry po wykonaniu takiego kroku
  • wprowadzono liczne usprawnienia dla stereoskopowego 3D Nvidia Surround oraz poprawki dla AMD Eyefinity w połączeniu ze stereoskopowym 3D
  • poprawiono wybór domyślnych ustawień dla zintegrowanych układów graficznych
  • usunięto Voidhammer Shotgun w przypadku graczy, którzy nie posiadają dodatku Cold Darkness Awakened lub nie odblokowali go podczas gry w rozszerzenie
  • poprawiono błąd z zapisem stanu gry, w przypadku którego nasze postępy mogły zostać usunięte
  • łatka domyślnie wyłącza nakładkę Steam podczas gry w trybie DirectX 12 – ma to zapobiec problemom ze stabilnością tytułu
  • usunięto błąd, przez który gra wyłączała się, gdy aktywowaliśmy opcję VXAO na kartach GTX 1080

Niestety sprawdzenie efektywności zmian pokazuje że korzystne jest głównie dla użytkowników układów multi GPU.

Wyniki ostatniego pomiaru z kwietnia

Spoiler

Pomiar na ostatnich pewnych sterach dla Maxwell/Kepler (sprzed wprowadzenia kart serii Pascal)

chart_tomb-rider4_zpseq3zvaiz.jpg

I na najnowszych sterach które imo jak cała linia 368 działa podejrzanie i bywa problematyczna

chart_tomb-rider5_zpsrp1ignde.jpg

Wnioski:

• nareszcie SLI skaluje się przyzwoicie, zamiast 46% pod DX11 mamy 70% z DX12, to 15 klatek więcej niż wcześniej 
  • SLI pod DX11 spadły fps o 4%
  • pojedyncza karta pod DX11/12 minimalnie straciła wydajność
  • poprawek async na moich kartach nie widać, może na nowszych?

Bez różnicy czy async on czy off - można zmienić w rejestrze

Zrzut%20ekranu%20211_zpsfyvqmzzw.jpg

Więcej na blogu Microsoftu

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych