Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

F1 2013

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
http://www.youtube.com/watch?v=DUmpXTmWYtw

Nowa edycja, mam nadzieje że teaser nagrywany na konsoli, bo grafika na PC jakby z ubiegłego stulecia...
Tego lektora to chyba z Horizona kojarzymy?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Faktycznie grafika nie rzuca na kolana.

PC

Rig

Flickr

Ksawery

Ksawery

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów
  • Xbox Live:ksawer84x
  • PSN id:Ksawery

Na PS3 grafika wygląda jak filmik z youtube w 360p rzucony na cały ekran <lol>. Dobrze, że 1h triala mogłem przetestować :P.

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa
No dobra. Wczoraj przejechałem w trybie Co-op 1-szy wyścig sezonu z ustawieniami na maxa. Czyli AI Leganda, wyłączone wszystko co się da (wyjątek to limit prędkości w boksach) oraz widok kokpit. 

f1-2013-010_642x361.jpg

Przyznam, że gra daje dużo frajdy z jazdy. Mistrzowie kody dopracowali mocno tą grę. Kilka razy mnie zaskoczyli np. gdy moja strategia wyścigowa z wizytą w pitach została drastycznie zmieniona z powodu zużycia opon. A to za sprawą licznych błędów jakie zaliczyłem w trakcie 29 okr. na torze Melbourn. Kolejnym zaskoczeniem było przegrzanie silnika z powodu zbyt wysokich zmian biegów (skrzynia oczywiście manualna). W pewnym momencie silnik zaczynał przerywać, dusić się itd. Dopiero po kilku okr. wróciło wszystko do normy. Uszkodzony na starcie przednie spoiler nie stanowił większego problemu w trakcie jazdy ale już w 1-szym picie ekipa wymieniła go na nowy. Cała operacja trwała jak w realu. Świetnie czuć zużycie opon i różnicę mieszanki na której jedziemy. Do z AI całkiem nieźle się śmiga. Problem jedynie w tym, że aby na tym poziomie konkurować z resztą stawki trzeba naprawdę bardzo dobrze poznać tor. Czyli niemal każdy metr na zakrętach a to wymaga sporo treningu. Nic tam, za tydzień 2 runda więc zobaczymy czy na torze GP Malezji gdzie jest kilka szybkich zakrętów będą widoczne postępy  :mrgreen:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

rauf

rauf
Grę z nadmiaru innych pozycji przyznam odpalałem do tej pory jedynie "testowo".

Przypomniałem sobie o niej z powodu ciekawostki, jak wiemy AMD wydał niedawno nowe API optymalizujące procesy o ładnych parę procent, zwane Mantle.
Na horyzoncie mamy (już za 10 dni) nowy Direct X 12, a parę tygodni temu Nvidia opublikowała nowe stery, reklamowane przyspieszeniem niektórych tytułów ok.20%.
Jednym z podanych było właśnie F1 2013. Oczywiście sprawdziłem, w moim przypadku min fps (max czy średnie mają dużo mniejsze znaczenie, bo czy to będzie 100 czy 130 fps bez znaczenia póki siedzimy na monitorach 60Hz) a właśnie te "dropy" odpowiadają za płynność rozgrywki, stery poprawiły wydajność min fps o 4%, niby niewiele ale jest to zawsze ten mały zapas jak (jak i overclocking np) który może sprawić że mamy płynną grę w stresie albo zasoby na zapis frapsem etc.

Mantle

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Wydajność Nvidia

Nowy DirectX 12

I sytuacja dla Xbone

Co by nie mówić, myśląc o konsolach należy się modlić o dobrą optymalizację właśnie.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf
A tak gierka wygląda okiem amatora, gdyby nie ciamajda Webber byłoby znacznie lepiej   :lol:

Fizyka wymaga wjeżdżenia a ponieważ chciałem nagrać deszcz żeby to miało sens włączyłem kontrole trackcji, stabliności i ABS. Poziomów tych ustawień nie widzę, więc trzeba się będzie postarać żeby jeździć bez wspomagaczy. Jest pit stop, strategie proste, kary, KERS itp. Tory i bolidy oddane fajnie, choć grafika odrobinę "cukierkowa", ale w jeździe naprawdę zupełnie to nie przeszkadza. B.fajny pomysł te strzałki lokalizujące przeciwników. Dźwięki odpowiednie choć głowy nie urywają. Ogólnie ma się wrażenie obcowania z grą konsolową, niewielka ilość ustawień i konfiguracji sterowania, np. ni cholery nie umiem skorzystać z trybu powtórki, bo zamiast pokazywać mi który klawisz jak zbindowałem, gra wyświetla defaultowy zapis 4,5,6,7,8 i weź zgaduj co jest czym teraz na kierze i pedałach!
Buguje się też tryb pełnoekranowy, to znaczy po wyjściu do pulpitu żeby odpalić frapsa, zostaje w oknie bez opcji FS...potem mała kombinacja żeby wogóle ją na pełnym odpalić!

linia komend wpisujemy:

wordpad "%userprofile%\Documents\My Games\FormulaOne2013\hardwaresettings\hardware_settings_config.xml"

8 linijkę fragment
fullscreen="false"

zastąpić
fullscreen="true"

zapisać ctrl+s

Rig

PC

rauf

rauf

Tomessi napisał:  Wt mar 11, 2014 10:56 am

Rauf chyba będziesz miał po wyścigu do pogadania z Webberem  :lol:

To F1 chłopie, tam się nikt nie pieści, a ja czułem że mam prawo do zwycięstwa.  :D

Rig

PC

rauf

rauf
A tak się wczoraj ścigaliśmy, gra i prosta i wymagająca zarazem, oczywiście Krzysiek z Hubertem odjeżdżali mi na ponad 5sek na okrążeniu   :cool:
Jak na razie jedyne zastrzeżenia mam do czucia na kierze kontaktów z innymi bolidami, a włąściwie jego braku, trzeba pojeździć i wczuć się bo ten element nie jest zbyt naturalny. Ale zabawa przednia, polecam.
PS szkoda że mojego szyderczego głosu nie nagrało, ustawienia.... :D

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa
:lol: sporo się wczoraj działo. Chyba za mało kur.. kur..   :haha:

ale faktycznie te kontakty są słabo dopracowane bo czasami jest tak, że nie czujesz ich. Mimo wszystko gra sporo wybacza.

Sety do gry pod każdy tor. Nie sprawdzałem ale może warto spróbować?

Do tej pory korzystałem z setów jakie wstawiają na stronie racedepartment.com, polecam.

Tomessi napisał: Cz mar 20, 2014 12:40 pm

LKRISS sety bardzo się przydadzą   :okok:  ja mam już na Suzuke :D już wiem dlaczego kocham ten tor   :zacieszacz:  te pierwsze zakręty   :fanatec: 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

rauf

rauf
Wspomnienie wczorajszego eventu, chłopaki ładnie dali czadu ;)

A ja sobie obiecałem dziś pojeździć czasówkę i ogarną wkońcu ten model, udało się urwać 2sek z BLa wczorajszego, b.dużo zyskałem samym dozowaniem gazu po 1szej szykanie i potem cięciami za które w innych grach leciałyby !!  !!  !!
WRy są na poziomie 2:17 jest więc sporo do urwania   :P

f1_20132014-03-2521-36-59-46_zps76aaff1f

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa
Nieźle, nieźle :mrgreen:
Mówiłem, że to kwestia czasu abyś złapał rytm. Gra jest wymagająca bo wystarczy tylko delikatnie wypaść z rytmu i już się traci 1-2sek na okr.

Teraz odpal czasy na mokrym. Mój aktualny BL po kilku testowych okr. 1:25,912

Rauf, no to dałeś wyzwanie z tym swoim czasem. Dzisiaj odpaliłem z ciekawości tą Monzę i potrzebowałem 19 okr. aby poprawić ten twój czas! I jak udało by się jeszcze 0,5 sek urwać to chyba wszystko. Zjechałem do 1:22,922   :fanatec:

Rig

PC

rauf

rauf
Haha ładnie, to teraz Racenet i zobacz WRy   :P
Prosta gra, a jakoś nam brakuje   :faja:

Tomessi » Cz mar 27, 2014 9:01 am

Aby było zabawniej Panowie to tez spróbuje sił na torze Monza :cwaniak:  :fanatec:  tylko czy czas będzie adekwatny miedzy PC, a xbox-em  :?

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Tomessi » Pn kwi 28, 2014 9:12 am

Debiut na torze w Austin :) ogólnie bardzo fajny tor  <okok> pierwsze 10 zakrętów  <mniam> 

GP równie bardzo fajne, ale pogoda na starcie wyścigu to koszmar  <blee> 

Cześć, ponieważ ostatnio na SB pojawiał się temat aby zorganizować sezon F1 proponuję aby w ten czwartek przeprowadzić testowe GP.

Termin: czwartek 10 lipiec godz. 20:00

Lobby Xbox: LKRISS22

Tor: Australia

W planie ustawienia lobby, testowe skrócone GP.

Lista chętnych oraz wasze uwagi

1. LKRISS22

2. Tomessi (ze względu na pracę przy konsoli będę o 22)

3.  Wowa (ja mam czas do 21:30 a później mogę być o 22)

4. Tommi - jak załatwię chociaż traiala na Golda :D

5. GunJah - ja moge od 20 bo urlop mam na piatek

6. Rafał79pl - jeśli dostanie grę do jutra to pojedzie na 100%

7. Showcar - będzie, ale nie trenował tego toru 

EDIT:

UWAGA!

Zmieniamy godzine w lobby na 22.

Rig

PC

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Panowie w sumie lobby opanowane :) Jakieś propozycje na termin ligi F1?

PC

Rig

Flickr

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa
Ja jestem nadal otwarty aby taką ligę odpalić. Ale chyba mało chętnych na takie wspólne ściganie?

Wczoraj powróciłem po sporej przerwie do ligi w trybie Co-op z Hubertem. Tor Suzuka w trybie pełnego weekendu więc trening w deszczu i później 3 sesje kawali. Na koniec wyścig w trybie 50% dystansu. Całość zajęła nam nieco ponad 2h. A działo się działo  <fanatec> 

Hubert nieco przesadził z tymi 2 pitami i na ostatnim okrążeniu prowadząc i mając ponad 40 sek przewagi złapał kapcia. Dorwałem go dopiero na mecie  <lol> 

14488282987_9cb8de4e6e_o.jpg

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych