Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

F1 2013

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Panowie w sumie lobby opanowane :) Jakieś propozycje na termin ligi F1?

Tommi, wydaje się że tutaj będzie trudno o zorganizowanie ligi więc proponuję dołączyć do kolegów z PLO. Zapisy dla Xboxa do nowego sezonu kończą się tam za kilka dni czyli do 20 lipca. Później będzie pewnie rozpisana liga, terminy itp.

Z tego co widzę to Tomessi i ja już się zapisaliśmy. Więc  <fanatec> 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

logo.png

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Świetna propozycja :okok:  ale niestety pora tj. godzina 20 w niedzielę nie pasuje mi za bardzo. Szybciej godzina w okolicach 22.

PC

Rig

Flickr

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa
Zapisy przesunięte do niedzieli 27 lipca. 

Tommi, godziny zawsze komuś nie będą odpowiadały więc złotego środka nie znajdziemy   :bezradny:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz
Panowie jak to jest z tym zużyciem opon. Pokazuje mi mechanik, że opony powinny wystarczyć na ok. 27 kółek natomiast u mnie wychodzi 18 kółek gdzie na 19 zjeżdżam z oponą zużytą na poziomie 97%. Ustawienie zawieszenia nie jest na skrajnym poziomie ale i tak to niewiele zdaje się. Jadę bez asyst ale rzadko blokuję koła w sumie w dwóch miejscach jedynie. Jakaś sugestia. W sumie nie ma znaczenia to na jakim torze ale tak wszędzie widzę, że u mnie jest.

P.S.

Udało się mi zrobić 12 kółek z założonych przez mechanika. Najzabawniejsze jest to, że na 9 kółku wjechałem po paliwo, a opony były zużyte na poziomie 59%. I tutaj zaczyna się zabawa  :shock: Skończyłem 10 kółko i auto zaczęło jechać jak po lodzie. Na 4 biegu zamiatać tyłem na szybkich zakrętach w dohamowaniu zblokowane kółka. Po 12 kółkach zjeżdżam do boksu, a tam opony zużyte na poziomie 99,2%   Jak jest to możliwe, że opona na 2 okrążeniach zużyła się prawie w 100% tego co pozostało  ?

Tomessi napisał: Pn lip 28, 2014 8:33 am

Może za bardzo agresywna technika jazdy i ustawienie bolidu lub temperatura otoczenia/toru :? Zobaczę jak wygląda u mnie degradacja opon <tak> Jaki tor i jaka pogoda? ??

Tor Australia, pogoda słoneczko. Udało się mi to zrobić jadąc delikatnie. Agresywnie wyżej widać, że 18 z zakładanych 27 kółek dałem radę zrobić.

PC

Rig

Flickr

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
Skrót z kilku lapów + powtórka. Fajnie to chodzi na 3lcd.
2 mody na 2014, także dźwięk silnika, wogóle audio inne, opony słychać, zupełnie inna gra się zrobiła. Te efekty wodne, mają najlepsze zaraz po pC chyba. W powtórce nowe ujęcia kamer, ogólnie dobra zabawa. 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Panowie jak to jest z tym zużyciem opon. Pokazuje mi mechanik, że opony powinny wystarczyć na ok. 27 kółek natomiast u mnie wychodzi 18 kółek gdzie na 19 zjeżdżam z oponą zużytą na poziomie 97%. Ustawienie zawieszenia nie jest na skrajnym poziomie ale i tak to niewiele zdaje się. Jadę bez asyst ale rzadko blokuję koła w sumie w dwóch miejscach jedynie. Jakaś sugestia. W sumie nie ma znaczenia to na jakim torze ale tak wszędzie widzę, że u mnie jest.

P.S.

Udało się mi zrobić 12 kółek z założonych przez mechanika. Najzabawniejsze jest to, że na 9 kółku wjechałem po paliwo, a opony były zużyte na poziomie 59%. I tutaj zaczyna się zabawa  :shock: Skończyłem 10 kółko i auto zaczęło jechać jak po lodzie. Na 4 biegu zamiatać tyłem na szybkich zakrętach w dohamowaniu zblokowane kółka. Po 12 kółkach zjeżdżam do boksu, a tam opony zużyte na poziomie 99,2%   Jak jest to możliwe, że opona na 2 okrążeniach zużyła się prawie w 100% tego co pozostało  ?

Tomessi napisał: Śr lip 30, 2014 8:15 am

Tommi no to u mnie wygląda to tak. Tor Albert Park pogoda słoneczko. Bolid zatankowany na 10 okr. mieszanka ust na 3. Mechanik pokazuję, że opony główne wystarczą na 29 okr (0,9 okr. dodatkowa przyczepność + 28 okr. zużycie) zrobiłem 8 okr. w tempie ok 1:27,xx - 1:26,xx i zjechałem do boksu. Mechanik pokazał, że opony wystarczą jeszcze na ok 19 okr zużycie opony 66% (100% nowe opony). 

Czas na oponki opcjonalne :D
Bolid zatankowany na 10 okr. mieszanka ust na 3. Mechanik pokazuję, że opony opcjonalne wystarczą na 14 okr (1,7 okr. dodatkowa przyczepność + 12,3 okr. zużycie) zrobiłem 7 okr. w tempie ok 1:25,0xx - 1:25,5xx i zjechałem do boksu już prawie bez paliwa. Mechanik pokazał, że opony wystarczą jeszcze na ok 8,4 okr zużycie opony 60% (100% nowe opony).

Takżę u mnie wygląda normalnie ta degradacja opon i jakoś mnie nic tu nie dziwi  

Ale jak możesz sprawdź jak wyglądają opony po przejechaniu 80-90% kółek zakładanych przez mechanika. Tak jak pisałem wyżej po 10 kółkach było pięknie. Nawet można by powiedzieć, że zrobię więcej. I tak było do momentu gdy z zakładanej ilości kółek pozostały tylko 2. Przyznam się szczerze, że jazda na 4 pit stopy gdy AI robi maks 3 to jest lekkie przegięcie.

PC

Rig

Flickr

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1120 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź
Dobra sprawdzę dziś jeszcze oponki opcjonalne i postaram się przejechać na nich te zakładane 14 okr :D

Kolejne testy na Albert Park.. liga tuż tuż także każde dane są na wagę złota  <cwaniak>  

Przejechałem się dziś Lotusem straszny wymiatacz  <fanatec> 

Bolid zatankowany na 10 okr. mieszanka ust na 3. Mechanik pokazuję, że opony opcjonalne wystarczą na 14 okr. Zrobiłem 14 okr. w tempie ok 1:24,4xx - 1:26,5xx Zaliczyłem dwa zjazdy do boksu po paliwo. Po okr 8 - 9 zauważyłem już lekkie spadki tempa (od samego początku bardzo agresywny styl jazdy), a podczas okr 12 - 13 już było czuć, że oponki nadają się tylko na bandy ochronne ;) Zjazd do pit stopu i mechanik pokazuje, że opony wystarczą jeszcze na ok 2,2 okr. zużycie opony 13% (100% nowe opony)  <brawo>  :lol: 

Wniosek to jest F1 ;) także strategia opon, ilości pit stopów oraz stylu jazdy jest bardzo kluczowa dla osiągnięcia zadowalającego rezultatu :) Zapewne da się przejechać na oponach opcjonalnych te wskazane przez mechanika 14 okr, ale pewnie w tempie 1:25,7xx i to jest chyba piękne w F1  <tak>

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Czyli widzę do 10 kółka bardzo podobne zużycie później coraz gorzej. I chyba potwierdza się opinia, że pady mniej szanują opony :) Dzięki za porównanie.

PC

Rig

Flickr

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS VIP

• Redaktorzy
  • 1801 postów
  • STEAM ID:Angello_PL
  • Xbox Live:AngelloPL
  • PSN id:Angello_PL
  • LokalizacjaWhiteStock

Misiu to już wiadomo jest od dawna. Osobiście przekonałem się o tym w Gran Turismo 5 jak śmigałem na kierownicy DFGT  <fiufiu>

24339541219_aa976f320e_o.png

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa
To jeszcze jeden link z setami do F1

Rig

PC

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Dziękować kolego drogi :)

PC